دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت مدل ذهنی چیست 2021

دانلود پاورپوینت مدل ذهنی چیست 2021

دانلود پاورپوینت مدل ذهنی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت مدل ذهنی چیست

 

پاورپوینت مدل ذهنی چیست شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مختصری از متن

مقدمه

در برخی از مواقع، احتمالاً انواع شیوه‌های مدیریت درباره مدل‌های ذهنی و تأثیرات مثبت یا منفی آنها در تیم‌ها را می‌شنوید. این موضوع می‌تواند گاهی گیج‌کننده به نظر برسد!

در دنیای امروز، تعریف مدل ذهنی به چهارچوب درونی یا تجربیات ذاتی یک فرد اشاره دارد که به نحوه درک آن شخص نسبت به دنیای اطرافش می‌پردازد. در این مبحث ما به ریشه مدل‌های ذهنی خواهیم پرداخت و اینکه درک بهتر این مدلها چگونه می‌تواند به تغییر دیدگاه و نحوه تصمیم‌گیری بهتر شما کمک کند؛ با ذهن همراه باشید.

مدل ذهنی چیست؟

نکته اصلی درک یک مدل ذهنی این است که ابتدا هدف آن را درک کنید. بیایید با برخی از نظرات اساسی در مورد مدل‌ها شروع کنیم. اگر در مورد آن فکر کنید، یک مدل ذهنی صرفاً نوعی بازنمای موجودیت دنیای واقعی است.

به عنوان مثال، یک مانکن مُد و لباس، نحوه پوشش را به نمایش می‌گذارد، حال آیا لباسی که او در صحنه فشن نمایش می‌دهد، همانی است که در ذهن طراح  بوده است؟ بسیار مفید است که مدل‌ ذهنی به عنوان یک واقعیت عمل کند، نه اینکه تنها در ذهن جریان داشته باشد.

به هر روی، یک تعریف از مدل ذهنی ممکن است چنین معنا دهد: «توضیحی برای روند تفکر فرد در مورد چگونگی عملکرد یک چیز در دنیای واقعی باشد. این نمایشی از جهان اطراف، روابط بین بخش‌های مختلف و درک شهودی یک شخص در مورد اعمال خود و پیامدهای آنها است

این تعریف مدل‌های ذهنی است که به طور گسترده در حوزه‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما بگذارید در این مورد کمی عمیق‌تر فکر کنیم.

تصور کنید که در بیرون ایستاده‌اید و به درخت نگاه می‌کنید. چه اتفاقی می‌افتد؟ لنزهای موجود در چشم شما فوتون‌های روشن را روی شبکیه متمرکز می‌کنند. سلول‌های حساس به نور در شبکیه شما با ارسال تکانه‌های عصبی به مغز پاسخ می‌دهند. مغز شما این سیگنال‌ها را پردازش می‌کند و تصویری از درخت را در ذهن شما شکل می‌دهد.

بنابراین در این مرحله، ما فقط به مکانیزم‌هایی که درخت را درک می‌کنید پرداخته‌ایم. ما به درک اینکه یک درخت چیست یا چه تغییراتی در طول زمان به خود می‌بیند، نپرداخته‌ایم. ما فقط با اطلاعات تصویری سر و کار داریم. هیچ چیزی در این اطلاعات وجود ندارد که به شما بگوید درخت واقعاً چیست!

چه چیزی باعث می‌شود تصویر یک درخت در ذهن شما به عنوان یک درخت واقعی که درست در مقابل شما وجود دارد نشان داده شود؟ اینجا است که مدل‌های ذهنی وارد می‌شوند و شما شروع به فکر کردن در مورد درخت می‌کنید.

درخت در واقع مفهومی از چیزی است که در واقعیت جسمی وجود دارد. مفهوم درخت به عنوان یک مدل شناخته می‌شود. درک مفهوم درخت به اطلاعات بیشتری نیاز دارد تا فقط از طریق تجربه حسی شناخته شود. همچنین براساس تجربیات و دانش گذشته در ذهن ما ایجاد می‌شود.

درخت یک گیاه است، این یک موجود زنده است که با گذشت زمان، اغلب با فصول، رشد می‌کند و ظاهر خود را تغییر می‌دهد. درختان دارای ریشه هستند. درختان از برگ برای فتوسنتز استفاده می‌کنند. چوب از درختان حاصل می‌شود.

ما می‌توانیم این واقعیت‌ها را با اطمینان بیان کنیم، زیرا خاطرات و دانش درختان را در مدل‌های ذهنی خود داریم. مدل‌های ذهنی حاوی دانش هستند و به ما در ایجاد دانش جدید کمک می‌کنند.

 و

 

فهرست مطالب

مقدمه

مدل ذهنی چیست؟

اهمیت درک مدل ذهنی

نمونه‌هایی از مدل ذهنی

چگونه یک مدل ذهنی مشترک می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری بهتر شود؟

کاربرد مدل‌های ذهنی

تأثیر مدل ذهنی در گسترش فکر

مدل ذهنی در تفکر سیستمی

 

عنوان : مدل ذهنی چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

مدل ذهنی چیست

دانلود پاورپوینت مدل ذهنی چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا