دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت

 

پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

در میان بنی اسرائیل رهبری پدیدار شد که آنها را متحد ساخت و زیر یک پرچم گرد آورد.وی از سوی پیامبر زمانش (اشموئیل) بنا به وحی یا الهام، به فرماندهی و سروری قوم بنی اسرائیل منصوب شد، و او را نخستین پادشاه بنی اسرائیل می دانند. وی در تاریخ یهود به نام «شائول» معروف بوده و قرآن او را «طالوت» نامیده است.

مروری اجمالی بر معنای طالوت

طالوت” (اسم عجمی غیر عربی) (عبری یا سریانی) و “عَلَم” است و در لغت به معنی مطلوب بوده و نام “شاؤل بن قیس” از نوادگان بنیامین فرزند حضرت یعقوب(ع) می باشد،

 وی اولین پادشاه بنی اسرائیل است که در بعضی علوم متبحر بوده و دارای جثه‌ای بزرگ، خوش هیکل، قوی، قهرمان و شجاع بوده است.

 

نام طالوت دو بار در قرآن آمده است، وی ابتدا شهرتی نداشت و در مصر با پدرش در یکی از دهکده‌ های ساحل رود خانه زندگی می‌ کرد.

 نقل است بنی اسرائیل بعد از در گذشت موسی (ع) مرتکب گناهان شده و از فرمان خدا، سر پیچی می ‌کردند، خداوند به همین جرم شخصی به نام جالوت را بر ایشان مسلط ساخت، وی بنی اسرائیل را آزار می ‌داد و آن‌ ها را از سرزمین شان بیرون می‌ کرد. احکام تورات را فرو می ‌گذاشت از مردم باج می‌ گرفت، سرانجام خداوند شمعون یا اشموئیل را بر بنی اسرائیل به پیامبری برگزید،

 بنی اسرائیل از او خواستند تا رهبر و امیری برای آنها انتخاب کند تا همگی تحت فرمان و هدایت او با دشمن نبرد کنند و عزت از دست رفتۀ خود را باز یابند.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

مروری اجمالی بر معنای طالوت

یاد کرد قرآن از طالوت

ماجرای پادشاهی طالوت

مبارزه طالوت و جالوت

قتل جالوت توسط داود

حسادت طالوت بر داود

سرانجام طالوت

 

عنوان : زندگینامه حضرت طالوت

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه حضرت طالوت

دانلود پاورپوینت زندگینامه حضرت طالوت 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا