بررسی لوازم جانبی

برای تو – علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی ؛ بررسی دلایل زود خالی شدن باطری موبایل (2021)

برای تو – علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی ؛ بررسی دلایل زود خالی شدن باطری موبایل (2021)[digikala61626942598] [digikala31626942681]

یک گوشی با باتری که خیلی زود خالی می‌شود، کابوس همه ما است. به‌خصوص وقتی به یک پریز یا پاوربانک هم دسترسی نداشته باشیم. برخی اوقات خالی شدن باطری گوشی موبایل خیلی زود تر از آنچه انتظار داریم و بدون استفاده کردن و علت خاصی رخ می‌دهد و حتی ممکن است دلایل عجیبی داشته باشد. علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی چیست؟

گاهی اوقات باتری گوشی زودتر از خود گوشی از کار می‌افتد و اجازه نخواهد داد تا شما یک روز را بی دغدغه از آن استفاده کنید. برای این مساله دلایل مختلفی مطرح است که در ادامه به تعدادی از آنها اشاره خواهیم کرد. درواقع رعایت نکاتی که در ادامه به آنها اشاره خواهد شد به جلوگیری از خالی شدن ناگهانی باتری گوشی اندروید مانند سامسونگ و همچنین گوشی‌های آیفون کمک خواهد کرد.

در ادامه به تفصیل در مورد هریک از دلایل، توضیح خواهیم داد اما پیش از آن، بهتر است که ویدیو زیر را تماشا کنید. این ویدیو در مورد 15 اشتباهی است که ممکن است در مورد باتری موبایل مرتکب شویم. با پلازا همراه باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

1. نور نمایشگر گوشی بیش از اندازه زیاد است
2. اتصال مداوم به اینترنت و وای‌فای ؛ علت خالی شدن باتری گوشی در حالت استندبای
3. برنامه هایی که که در پس زمینه گوشی اجرا می شوند
4. اپلیکیشن‌های مسیر و موقعیت یابی ؛ علت خالی شدن باتری گوشی از شب تا صبح
5. نوتیفیکیشن های بیش از اندازه ؛ دلایل زود خالی شدن باطری موبایل
6. آنتن‌دهی ضعیف ؛ علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده
7. گوشی قدیمی ؛ از مهمترین دلایل زود خالی شدن باطری موبایل

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی

خالی شدن سریع باتری گوشی، دلایل متعددی دارد و ممکن است یکی از دلایل زیر موجب خالی شدن سریع باتری تلفن همراه شما شده باشد.

1. نور نمایشگر گوشی بیش از اندازه زیاد است

یکی از مواردی که باعث خالی شدن شارژ گوشی می‌شود، نور بیش از اندازه نمایشگر است. یکی از روش‌هایی که می‌توانید با کمک آن این مساله را برطرف کنید، این است که همیشه نور نمایشگر را یا در حالت کم و یا در حالت تنظیمات اتوماتیک قرار دهید. در تنظیمات گوشی و قسمت Display یا Display & Brightness می‌توانید به تنظیمات این مورد دسترسی پیدا کنید.

گفتنی است حالت تنظیمات اتوماتیک باعث خواهد شد تا نور نمایشگر متناسب با محیطی که در آن حضور دارید تنظیم شود. با این تنظیمات خیال شما از بابت خواندن پیام‌ها در فضای خارج از ساختمان نیز راحت خواهد بود. یک راه دیگر برای کاهش میزان مصرف باتری در گوشی‌ها این است که بتوانید مدت زمان خاموش شدن نمایشگر را کاهش دهید.

2. اتصال مداوم به اینترنت و وای‌فای ؛ علت خالی شدن باتری گوشی در حالت استندبای

علت زود خالی شدن شارژ باطری شما می‌تواند اتصال مداوم به اینترنت هم باشد. بسیاری از کاربران به‌صورت شبانه‌روزی گوشی را متصل به اینترنت رها می‌کنند و همین موضوع نیز فشار قابل توجهی به باتری وارد خواهد کرد. مخصوص اتصال 5G. چرا که شما مدام نوتیفیکیشن دریافت می‌کنید و اپلیکیشن‌ها نیز به‌صورت پیاپی آپدیت می‌شوند.

همچنین بخوانید :

بهترین کار این است که در زمان‌هایی که نیاز به گوشی ندارید، مثل ساعات خواب شبانه، وای‌فای یا اینترنت سیم‌کارت را خاموش کنید. همچنین می‌توانید گوشی را در حالت هواپیما نیز قرار دهید تا بیشتر صرفه‌جویی کرده باشید.

3. برنامه هایی که که در پس زمینه گوشی اجرا می شوند

یک راه حل برای شدن ناگهانی باتری گوشی پاک کردن برنامه‌هایی است که نیازی به آن‌ها ندارید. بسیاری از برنامه‌ها حتی اگر آن‌ها را باز نکرده باشید، در پس‌زمینه اجرا می‌شوند و دلیل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی سامسونگ یا دیگر برندها هستند. برنامه‌هایی مثل VPNها، آنتی‌ویروس‌ها، برنامه‌های سلامتی و ورزشی و حتی تقویم.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی / علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده

خوشبختانه هم در اندروید و هم iOS می‌توانید مانع از فعالیت آن‌ها شوید. کافی است مانند بالا به تنظیمات گوشی بروید و گزینه Device Care در اندروید و Battery  در آیفون را انتخاب کنید. در آن قسمت می‌توانید به قابلیت‌های مربوط به بهینه‌سازی گوشی دسترسی پیدا کنید. با فعال کردن آن‌ها، هر برنامه اضافی که در پس‌زمینه فعالیت کند بسته می‌شود.

4. اپلیکیشن‌های مسیر و موقعیت یابی ؛ علت خالی شدن باتری گوشی از شب تا صبح

برای رفع مشکل خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده کردن از آن، باید نگاهی هم به اپلیکیشن‌های موقعیت‌یابی مثل گوگل‌مپس، ویز و برنامه‌های فروشگاه‌ها داشته باشید. شاید گمان کنید که این برنامه‌ها تنها زمانی که از آن‌ها استفاده می‌کنید موقعیت شما را ردیابی می‌کنند ولی همیشه اینطور نیست. برخی از آن‌ها ممکن است به‌صورت مداوم در حال فعالیت و ردیابی شما باشند و همین موضوع نیز می‌تواند علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده باشد.

دلایل زود خالی شدن باطری موبایل / علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده

بهترین راه برای پیشگیری از این موضوع این است که GPS گوشی را خاموش کنید. اما اگر می‌خواهید برخی برنامه‌های به‌خصوص همچنان موقعیت شما را ردیابی کنند، می‌توانید به‌قیمت دسترسی‌های برنامه‌های اضافی بروید و اجازه دسترسی به موقعیت مکانی را به آن‌ها ندهید.

5. نوتیفیکیشن های بیش از اندازه ؛ دلایل زود خالی شدن باطری موبایل

خوب است یک بار دیگر به کارهایی که در طول روز با گوشی خود انجام می‌دهید فکر کنید. برنامه‌های مختلف ممکن ست در طول روز نوتیفیکیشن‌ها و اعلان‌های مختلفی را به شما نشان دهند که همین موضوع نیز می‌تواند علت زود خالی کردن باتری گوشی شما باشد. می‌توانید کاری انجام دهید که نوتیفیکیشن برنامه‌هایی که اهمیت چندانی برای شما ندارند، خاموش شوند.

علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی / علت زود خالی شدن شارژ باطری

با این حساب می‌توانید کمک زیادی به افزایش عمر باتری گوشی هوشمند خود کنید. شما به راحتی می‌توانید برنامه‌های اضافه و اپلیکیشن های موبایلی که در پس زمینه گوشی در حال اجرا هستند را پاک کنید. این کار کمک زیادی به عدم خالی شدن باتری گوشی شما خواهد کرد. گفتنی است که اجرای برنامه‌های متعدد در پس زمینه تاثیر بسیار زیادی در مصرف باتری گوشی خواهد داشت. به عنوان مثال برنامه‌هایی مانند فیسبوک و ایمیل که در پس زمینه اجرا شوند، می‌توانند علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده باشند.

همچنین بخوانید :

6. آنتن‌دهی ضعیف ؛ علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده

مناطقی که آنتن‌دهی ضعیفی دارند یکی از مهمترین فاکتورها و از دلایل خالی شدن باتری به صورت یکباره هستند. گوشی شما در همه حال، به‌صورت مداوم در حال برقرار ارتباط با نزدیک‌ترین دکل مخابراتی است تا شما همیشه به شبکه متصل باشید. بسته به محل زندگی شما، ممکن است گوشی نتواند به خوبی با دکل ارتباط برقرار کند. در این حالت گوشی برای اینکه بتواند سیگنال را از دکل دریافت کند، انرژی بیشتری مصرف می‌کند. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که آنتن‌دهی ضعیفی دارند، به احتمال فراوان، علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی شما همین است.

می‌توانید برای حل مشکل، از یک شرکت دیگر سیم‌کارت خریداری کنید یا اینکه حالت هواپیما را فعال کنید. همچنین می‌توانید یک دستگاه تقویت کننده آنتن خریداری کنید.

7. گوشی قدیمی ؛ از مهمترین دلایل زود خالی شدن باطری موبایل

از مهمترین دلایل زود خالی شدن باطری موبایل، عمر گوشی یا خود باتری است. باتری گوشی‌های هوشمند با گذشت زمان و همچنین درصورتی که مدام در معرض گرما باشند، بازدهی خود را از دست می‌دهند اما مهمترین دشمن باتری زمان است. هرچقدر گوشی شما قدیمی‌تر باشد، باتری آن هم قدیمی‌تر خواهد بود و در نتیجه شارژدهی ضعیف‌تر است. این موضوع در مورد تمام گوشی‌ها صادق است و خالی شدن باتری ایفون از شب تا صبح نیز ممکن است به دلیل قدیمی بودن گوشی باشد.
علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی / علت خالی کردن باتری گوشی بدون استفاده
شما با هربار شارژ کردن گوشی، ظرفیت باتری را به اندازه 1 یا 2 ثانیه کاهش می‌دهید چرا که باتری گوشی با واکنش‌های شیمیایی انرژی دستگاه را تامین می‌کند و هیچ واکنش شیمیایی نیز تا همیشه ادامه پیدا نمی‌کند. البته باتری‌های جدید به اندازه قابل توجهی بهینه شدند و به همین خاطر چند سال دوام می‌آورند ولی باز هم با گذشت چند سال، ظرفیت خود را از دست می‌دهند. بهترین کار این است که یا یک گوشی جدید بخرید. به‌خصوص اگر گوشی شما قدیمی است و باتری‌های موجود در بازار برای آن مدل هم قدیمی و تقلبی هستند.
احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail

بهترین گوشی های 2021 از نظر باتری | با دوام ترین موبایل …

محمد علی محمدی23 اسفند 1400 05:30
thumbnail

چگونه سلامت باتری اندروید یا آیفون را بررسی کنیم؟

تیم پلازا مگ14 آذر 1400 10:30

کلام آخر

در این مطلب به بررسی علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی پرداختیم. شما برای حل مشکل خالی شدن ناگهانی باتری گوشی خود از چه روشی استفاده می‌کنید؟ به نظر شما مهمترین دلایل زود خالی شدن باطری موبایل چه مواردی هستند؟ نظرات خود را در کادر پایین با پلازا به اشتراک بگذارید.

منتخب کاربران
[digikala71627932594] [digikala21627932245] برای تو | علت خالی شدن ناگهانی باتری گوشی ؛ بررسی دلایل زود خالی شدن باطری موبایل (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا