دانلود پاورپوینت

دانلود پیشینه پژوهش اختلالات قاعدگی 2021

دانلود پیشینه پژوهش اختلالات قاعدگی 2021

دانلود پیشینه پژوهش اختلالات قاعدگی 2021

لینک دانلود محصول

متغیرهای پیشینه تحقیق:اختلالات قاعدگی


توضیحات: 13 پیشینه تحقیق داخلی و 12 پیشینه تحقیق خارجی (word) به همراه منابع آنها

پیشینه تحقیقاتی و مطالعات انجام شده با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها، برگرفته از مقاله های فارسی و ترجمه تخصصی متون مقاله انگلیسی با ترجمه آماده کتاب های خارجی و کتاب های داخلی رشته های مختلف، مناسب برای انجام و نوشتن پروپوزال و آماده کردن فصل دوم پایان نامه ، توضیح مولفه های پرسشنامه و مقاله داخلی و خارجی و طرح های تحقیقاتی

قسمتی از پیشینه::

– استوارد و همکاران [1] (2007) در رابطه با تأثیر ورزش برسندرم پیش از قاعدگی و هورمون های استروئیدی تخمدان ها معتقدند زنان ورزشکار در مقایسه با گروه شاهد ، علائم ناشی سندرم پیش قاعدگی شامل احتباس مایعات ، لکه های پوستی ، گریه کردن کمتری از خود بروز دادند . در این مطالعه ورزش هایی با شدت متوسط پیشنهاد شده که می تواند سندرم پیش از قاعدگی را کاهش داده و همچنین سبب کاهش سطح هورمون های استروئیدی تخمدان ها شود (123) .

– در مطالعه آگانوف و بویل[2] (2008) نتایج اثر تمرینات هوازی بر علائم سیکل عادت ماهانه و وضعیت روانی زنان نشان داد که تمرین منظم هوازی باعث کاهش از دست دادن تمرکز ، تغییرات رفتاری منفی و درد می شود. این تمرینات ، شامل پیاده روی ، دویدن های نرم و سبک و حرکات موزون با شدت پایین و مدت طولانی (بیش از 20 دقیقه ) به اجرا درآمد . وضعیت های روانی منفی دوره قاعدگی ( عصبانیت ، اهانت ، تنفر ، ناراحتی ، خشونت ، ترس ، شرمندگی ، خجالت و احساس مجرم بودن ) در گروه تمرین کرده نسبت به گروه تمرین نکرده به طور معنی داری دارای سطوح پایین تری بود ؛ هر چند که عکس العمل ، احتباس آب و تحریک پذیری تفاوت معنی داری نشان نداد (58) .

 


[1] – Stoddard ،  et al

[2] – Aganoff،  et al

دانلود پیشینه پژوهش اختلالات قاعدگی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا