دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه 2021

دانلود پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه 2021

دانلود پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه

 

پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه شامل 34 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

نخبه گرایی یکی از مباحث مهم در جامعه شناسی به حساب می آید. اندیشمندانی نیز در طول تاریخ به ویژگی ها و مولفه ها نخبه گرایی پرداخته اند و حتی دسته بندی هایی درباره آن ها ارایه کرده اند.

نخبه (Elite) در لغت به معنای والاترین، عالیترین و سرآمدان است و از واژه الیگره “Eligere” به معنی انتخاب یا انتخاب کردن، گرفته شده است. در اصطلاح به اقلیتی اشاره می کند که به صورت طبیعی یا عملی قدرت، ثروت و رسانه ای همگانی یا امتیازهای دیگر را در یک جامعه یا گروه به طور عادلانه یا راه های دیگر در اختیار دارند و از توانایی ها و امکان های ممتازی برخوردارند.

واژه نخبه در قرن هفدهم برای توصیف کالاهایی با مرغوبیت خاص به کار می رفت و بعدها کاربرد آن برای اشاره به گروه های اجتماعی برتر، مانند واحدهای ضربت نظامی یا مراتب عالی تر اشرافیت هم تعمیم یافت. اما به تدریج این واژه از نظر اجتماعی به گروهی برتر از نظر توانایی یا امتیاز اشاره داشت.

نخبه گرایی در نگاه کلی با تاریخ اندیشه سیاسی پیوند خورده است به گونه ای که با پیگیری آن در تامل های فکری «افلاطون» می توان ریشه این مفهوم را در یونان باستان رصد کرد. نخبه گرایی در اندیشه سیاسی دوره میانه جریان می یابد و در دوره مدرن به تکامل می رسد.

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه
نظریه نخبه گرایی
پارتو و گردش نخبگان
میخلز و قانون آهنین الیگارشی
موسکا و طبقه نخبگان
وبر و نخبه گرایی دموکراتیک
میلز و الیت قدرت
پایان

 

عنوان : نظریه های نخبه گرایانه

فرمت : پاورپوینت

حجم : 268 کیلوبایت

تعداد صفحات : 34

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

نظریه های نخبه گرایانه

دانلود پاورپوینت نظریه های نخبه گرایانه 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا