دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو 2021

دانلود پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو 2021

دانلود پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو

 

پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان مدیریت و علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

آیا از صرف وقت و توجه به بعضی از اعضای تیم‌تان سر باز می‌زنید؟ باید به خاطر داشته‌باشید که به عنوان یک مدیر، نباید با همه‌‌ی اعضای تیم‌تان به یک شکل برخورد کنید.

برای مثال، شاید با اعضای تیم خود روابط فوق‌العاده‌ای داشته باشید: آنها قابل اعتماد و سخت‌کوش هستند و هرگز ناامیدتان نمی‌کنند. این اعضا برای شما ارزشمند هستند و شما همیشه در تلاشید تا پروژه‌های چالش‌انگیز را به آنها بسپارید.

احتمال دارد افراد دیگری نیز در تیم شما باشند که از نظر شما فایده‌ی کمتری دارند. شاید افراد این گروه دارای اهداف شغلی بلند مدت نباشند، صلاحیت کمتری داشته باشند و شما نیز به اندازه‌ی دیگران، به آنها اعتماد نداشته باشید. این اعضا معمولا مسئولیت‌های روزانه دارند و برای ارتقاء شغلی یا وظایف چالش‌انگیز در نظر گرفته نمی‌شوند.

آیا تا به حال تحلیل کرده‌اید که چرا تنها به افراد خاصی از تیم اعتماد ندارید؟ آیا به این این فکر کرده‌اید که درست یا غلط، به این عدم اعتماد یا باور به غیرقابل اعتماد بودن آنها اجازه داده‌اید تا بر چگونگی روابط‌تان با آنها اثر بگذارد؟ آیا شده خواسته یا ناخواسته فرصت‌هایی را از آنها دریغ کنید که شاید برای رشد و موفقیت‌شان مفید بوده باشد؟

چنین موقعیتی در مرکز تئوری مبادله‌ای رهبر-پیرو قرار دارد. این تئوری که به LMX (مخفف Leader-Member Exchange Theory) یا تئوری پیوند زوجی عمودی معروف است، بررسی می‌کند که چگونه رهبران و مدیران روابط خود را با اعضای تیم‌شان شکل می‌دهند و توضیح می‌دهد که چگونه این روابط در رشد یا جلوگیری از موفقیت افراد سهیم هستند.

فهم تئوری

تئوری مبادله‌ای رهبر-پیرو اولین بار در دهه‌ی ۱۹۷۰ پدید آمد. این تئوری بر روابطی که بین مدیران و اعضای تیم‌شان شکل می‌گیرد، متمرکز است.

این تئوری شرح می‌دهد که همه‌ی روابط بین مدیران و زیردستان‌شان از سه مرحله عبور می‌کند که عبارتند از:

1.            نقش‌پذیری

2.            نقش‌سازی

3.            «روزمره کردن نقش»

در ادامه هر مرحله با جزئیات بیشتر تشریح می‌شود.

و … 

 

فهرست مطالب

مقدمه

فهم تئوری

نقش‌پذیری

نقش‌سازی

روزمره کردن نقش

به‌کارگیری تئوری

هشدار

پایان

 

عنوان : تئوری مبادله ای رهبر پیرو

فرمت : پاورپوینت

حجم : 300 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو

دانلود پاورپوینت تئوری مبادله ای رهبر پیرو 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا