دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت زندگینامه صالح نبی 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه صالح نبی 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه صالح نبی 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت زندگینامه صالح نبی

 

پاورپوینت زندگینامه صالح نبی شامل 33 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

حضرت “صالح” از جمله پیامبران الهی بود که برای هدایت قوم ثمود مبعوث شد. رسالت ایشان بر قوم ثمود بود؛ اما قومش او را تکذیب کرده و تهمتهای ناروایی به ایشان زدند. حضرت صالح(ع) جهت اثبات نبوت خویش بر قوم، معجزه‌ای آورد و از دل کوه “ناقه(شتری)‌” بیرون آورد؛اما قوم ثمود ایمان نیاورده و ناقه را پی کرده و گرفتار عذاب شدند. در تورات موجود(تحریف شده)، نامی از این پیامبر به میان نیامده است.

رسالت و نبوت حضرت صالح(ع)

بعد از اینکه قوم عاد به سبب گناه هلاک شدند، قوم ثمود پا به عرصه گذاشت. این قوم از قوم‌های عرب بود که در یمن سکونت داشتند. آنها همانند قوم عاد به فساد و مخالفت با خداوند روی آوردند؛ لذا خدای متعال حضرت صالح را که از لحاظ موقعیت اجتماعی در حد متوسط جامعه بود، و مردی با کمال و صاحب فضیلت بود، برای هدایت و ارشاد آنها فرستاد. وی مدت طولانی به تبلیغ قوم ثمود پرداخت؛ اما قومش دعوت وی را نپذیرفته و به جای اطاعت از خدا و رسول خدا، به پرستش بت‌ها روی آوردند، تا جایی که هفتاد “بت” برای ‌پرستش ساخته بودند. قرآن کریم راجع به نبوت صالح می‌فرماید:

و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

رسالت و نبوت حضرت صالح(ع)

شیوه‌های تبلیغی حضرت صالح(ع) در قرآن

معجزه‌ی حضرت صالح(ع)

ویژگی و بهانه‌های قوم ثمود برای تکذیب صالح نبی

تهمتهای ثمود به صالح

پایان

 

عنوان : زندگینامه صالح نبی

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 33

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه صالح نبی

دانلود پاورپوینت زندگینامه صالح نبی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا