رژیم های لاغری

برای تو – انواع قرص های لاغری (2021)

رسیدن به وزن ایده‌آل و تناسب اندام یکی از اهداف مهم اکثر انسان‌ها محسوب می‌شود. از زمانی که سلامت افراد و ارتباط آن با تغذیه و تناسب اندام روشن شد، عده زیادی به فکر کاهش وزن و استفاده از روش‌های مختلف لاغری افتادند تا ریسک چاقی و مشکلات آن را کاهش دهند. در پروسه لاغری گاهی به تجویز متخصصین تغذیه باید از انواع قرص های لاغری استفاده کرد. هدف افراد باتوجه به نیاز بدنی آن‌ها در انتخاب قرص چربی سوز تاثیر زیادی دارد. پس بدیهی است که شما به عنوان فرد کاندید استفاده از قرص چربی سوز باید در خصوص آن بدانید و انواع قرص های لاغری را بشناسید.

اگر علاقه‌مند هستید و می‌خواهید انواع قرص های لاغری را بشناسید و بهترین مدل‌های قرص چربی سوز را بشناسید، همراه ما باشید.

مکانیزم اثر انواع قرص های لاغری

پروسه لاغری در بدن انسان به نحوی ایجاد می‌شود که میزان کالری دریافتی از کالری موردنیاز بدن بیشتر باشد. معمولا در چنین مواقعی بدن به مرور از اندوخته چربی‌های تجمع‌یافته در بدن استفاده می‌کند تا به مرور، از دست دادن وزن اتفاق افتد.

در این میان، گاهی همین روند دچار مشکل می‌شود و فرد دچار توقف در کاهش وزن می‌شود. در چنین شرایطی استفاده از انواع قرص های لاغری توسط متخصص تغذیه توصیه می‌شود. انواع قرص های لاغری به بدن شما کمک می‌کند تا افزایش متابولیسم خوبی را تجربه کنید.

مصرف انواع قرص های لاغری برای چه افرادی مناسب است؟

شاید در ذهن‌تان سوال باشد و بخواهید در خصوص افراد کاندید مصرف قرص چربی سوز بیشتر بدانید. در واقع، این قرص‌ها باید توسط افرادی استفاده شود که در پروسه لاغری به شکل طبیعی دچار مشکل هستند.

گرسنگی متعدد، اشتهای زیاد، متابولیسم پایین و موارد این‌چنینی ازجمله مواردی است که پزشک متخصص تغذیه برای کنترل آن از انواع قرص های لاغری استفاده می‌کند. گاهی نیز برخی افراد نیازمند لاغری در زمان کوتاه هستند و کاهش وزن سریع برای سلامت آن‌ها به شدت نیاز است. در چنین شرایطی نیز، پزشک بعد از بررسی پارامترهای دارای اهمیت در هر فرد، اقدام به تجویز انواع مختلف قرص های لاغری می‌کند.

با انواع قرص های لاغری آشنا شوید!

طیف گسترده‌ای از داروهای لاغری وجود دارند که شما باتوجه به نیاز خودتان و شرایط بدنی‌تان می‌توانید بعد از تجویز پزشک از آن‌ها استفاده کنید. مزایای هر کدام از داروها متفاوت است و تنها در شرایطی که پزشک پارامترهای خاص و مهم را در بدن‌تان بررسی کرده باشد و استفاده از انواع مختلف قرص های لاغری را توصیه کرده باشد، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

در ادامه با رایج‌ترین انواع قرص های لاغری آشنا می‌شوید:

۱- قرص های افزایش متابولیسم و سوخت و ساز

یکی از انواع قرص های لاغری پرطرفدار که توسط متخصصین توصیه می‌شود، قرص‌های افزایش متابولیسم در بدن است. معمولا این مدل از داروهای کاهش وزن، دارای کافئین هستند؛ چرا که کافئین سوخت و ساز را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

استفاده از قرص یا ویال های خوراکی ال کارنیتین نیز برای افرادی که در کنار رژیم غذایی، ورزش جدی و چربی سوز را دنبال می‌کنند، نیز پیشنهاد می‌شود. معمولا استفاده از چنین داروهایی با اسموتی های مناسب کاهش وزن تاثیر مطلوبی در رسیدن به اندام دل‌خواه دارد. به دلیل اثر فوق‌العاده کافئین در سوخت و ساز بدن، پیش از تمرینات ورزشی مصرف قهوه تلخ پیشنهاد می‌شود.

۲- قرص چربی سوز

شناخته شده‌ترین انواع داروهای لاغری که طرفداران زیادی دارند، قرص‌های چربی سوز هستند. این قرص‌ها تجزیه چربی در روده‌ها را کاهش می‌دهند و موجب دفع چربی‌های مصرف شده از بدن می‌شوند. شاید به نظرتان چنین دارویی توانایی معجزه در بدن را داشته باشد و مصرف طولانی مدت آن شما را به اندام دل‌خواه برساند. اما واقعیت چنین نیست!

استفاده مکرر از قرص چربی سوز می‌تواند ویتامین‌های محلول در چربی را از بدن دفع کند و شما را دچار فقر ویتامین کند. شناخت ۱۰ مواد غذایی تاثیرگذار در روند کاهش وزن می‌تواند جایگزین مناسبی برای چنین داروهایی باشد. برخی داروهای چربی سوز با مهار چربی موجب ممانعت از ورود آن به خون می‌شوند.

۳- قرص های کاهش اشتها

همان‌طور که از اسم این داروها پیدا است، با خوردن آن دچار کاهش اشتها می‌شوید و بهتر می‌توانید گرسنگی و محدودیت در رژیم غذایی را رعایت کنید. معمولا استفاده از فیبر بالا در این مدل قرص‌ها بسیار رایج است.

۴- قرص هایی که مانع جذب کربوهیدرات هستند

کربوهیدرات در بدن نیز مانند سایر مواد غذایی دیگر در صورت استفاده مکرر، چیزی جز چاقی ندارد. قرص‌هایی که مانع جذب کربوهیدرات می‌شوند، توانایی کمک در کاهش حجم چربی بدن را دارا هستند و کربوهیدرات دریافت شده را به راحتی دفع می‌کنند.

برای تو – انواع قرص های لاغری (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا