دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت ضوابط طراحی معماری بالکن 2021

دانلود پاورپوینت ضوابط طراحی معماری بالکن 2021

دانلود پاورپوینت ضوابط طراحی معماری بالکن 2021

لینک دانلود محصول

فایل پاورپوینت ضوابط طراحی معماری بالکن، در 18 اسلاید PPTX قابل ویرایش با افکت جهت ارائه کلاسی دانشجویان عمران، طراحی معماری و شهرسازی. 

 

بخشی از متن:

فضاهای سرباز:
جذابیت منازل را می توان از طریق فضا های سرباز (بالکن ایوان و تراس) در کنار اتاق ها به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داد. درتابستان این دسته از فضاها موجب مطلوبیت فضای زندگی برای ریلکس کردن نشستن خوابیدن مطالعه و صرف غذا ایجاد نموده و از سویی فضا ی کاری را افزایش داده از آن جا به راحتی می توان به محوطه بیرون بازی کودکان نظارت نمود بالکن ها ایوان ها وتراس ها یکی از بخش های فضا های زندگی محسوب می شوند که به همین دلیل معمولا بر اساس مقررات زیر بنای ساختمان های بین 25 تا50 درصد مساحت ان ها ملاک محاسبه قرار می گیرد. فضای لازم برای جان پناه وگیاه کاری مربوط به ان می بایست با رعایت عمق و کارکرد لحاظ گردد.
معمولا این فضا ها دارای رابطه ای فضایی با محدوده های زندگی و کاری و اتاق های غذا خوری می باشد . گرایش مطلوب اندازه کافی و محافظت از مشرف بودن سرو صدا و تاثیرات جوی ( باد باران افتاب شدید ) برای کیفیت فضاهای باز اهمیت بالایی دارند.

terrace:
واژه‌ “terrace” از ریشه‌ لاتین کلمه‌ی زمین گرفته شده است؛ بنابراین این واژه را برای سازه‌ای استفاده می‌کردند که روی زمین و معمولا از سنگ، چوب و الوار ساخته می‌شد. در دوران مدرن، این کلمه در بسیاری از مواقع برای فضا‌های باز و ارتباطی‌ای که بر روی بام ایجاد می‌شود نیز به کار گرفته شده است. در بسیاری از مکان‌ها نیز واژه‌ی پاسیو به عنوان جایگزین واژه‌ی تراس استفاده می‌شود. این در حالی است که بالکن، بخشی است که مستقیما به یک سمت ساختمان پیوست می‌شود. از آنجایی که بالکن‌ها در سطوح مرتفع بنا ساخته می‌شوند، معمولا با نوعی دیوار یا جداره یا نرده احاطه می‌گردند. تراس‌های دنیای معماری مدرن نیز، می‌توانند کاربرد‌های متنوعی در راستای اهداف مختلف داشته باشند. 
و …

 

فهرست مطالب:

فضا های سرباز
Terrace
مفاهیم
تفاوت تراس و بالکن
مقایسه ویژگی‌های تراس و بالکن
ضوابط تراس ها و بالکن ها
ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری 
بالکن در حیاط 
بالکن در معبر
منابع

 

این فایل با فرمت پاورپوینت در 18 اسلاید PPTX قابل ویرایش با افکت جهت ارائه کلاسی دانشجویان عمران، طراحی معماری و شهرسازی تهیه شده است.

دانلود پاورپوینت ضوابط طراحی معماری بالکن 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا