بررسی بازی

برای تو – معرفی بازی Dead Space Remake ؛ تریلر، گیم پلی، داستان و تاریخ انتشار (2021)

برای تو – معرفی بازی Dead Space Remake ؛ تریلر، گیم پلی، داستان و تاریخ انتشار (2021)[digikala11627939392] [digikala11626713388]

سری Dead Space نه تنها جزو بهترین Survival Horror‌های تاریخ است، بلکه در دسته بهترین شوتر سوم‌های تمام ادوار بازی‌های ویدئویی هم قرار می‌گیرد. حال خبر توسعه بازی Dead Space Remake (ریمیک بازی Dead Space) می‌تواند یکی از بهترین اخبار ماه‌های اخیر در حوزه بازی‌های رایانه‌ای باشد. در مجله اینترنتی برای تو با جزئیات بیشتری درباره این بازی در خدمت شما هستیم.

اولین نسخه از فرنچایز Dead Space با همین نام و در سال 2008 در دسترس کاربران رایانه‌های شخصی، Xbox 360 و PS3 قرار گرفت. این بازی در سال انتشار به متایی نزدیک به 90 دست یافت و برنده چند جایزه هم شد. سه سال بعد و در سال 2011 استودیو Visceral Games روند توسعه دومین نسخه از این فرنچایز را به پایان رساند و نهایتا EA یک بازی حتی موفق‌تر از بازی قبلی را به بازار عرضه کرد؛ اگرچه از لحاظ میزان فروش در راضی کردن شرکت آمریکایی ناموفق بود.

بازی Dead Space 3 محصول سال 2013 برخلاف دو نسخه قبلی متحمل انتقادات فراوانی شد و مثل Dead Space 2 از لحاظ اقتصادی ضعیف عمل کرد. در حالی که پای فرنچایز Dead Space هرگز به نسل هشتم باز نشد، چند ماه قبل در رویداد EA Play، رسما ساخت بازی Dead Space Remake تایید شد. در حالی که از انتشار آخرین نسخه منتشر شده از Dead Space نزدیک به 8 سال می‌گذرد، تجدید دیدار با آیزاک کلرک و آن اتمسفر سنگین و تاریک قطعا برای طرفداران خوشایند خواهد بود.

گفتنی است که به دنبال شکست Dead Space 2 و Dead Space 3 در برآورده کردن انتظارات اقتصادی الکترونیک آرتز، ساخت نسخه چهارم این فرنچایز هم کنسل شد. همچنین استودیو Visceral Games که مسئول توسعه این فرنچایز بود هم توسط شرکت مادر، EA، بسته شد و نیروهای این استودیو هم به شعبه‌های ونکور و مونترآل شرکت Electronic Arts منتقل شدند. در حال حاضر، Motive Studio وظیفه بازسازی بازی دد اسپیس را بر عهده دارد.

همچنین بخوانید :

سابقه نه چندان درخشان این استودیو در دنیای بازی‌سازی و همچنین لغزش‌های اخیر الکترونیک آرتز این ابهام را به وجود آورده که آیا بازی Dead Space ریمیک می‌تواند موفقیت‌های این فرنچایز را تکرار کند؟ آیا واقعا همان چیزی را خواهیم دید که انتظارش را داریم یا بازسازی بازی دد اسپیس هم به سرنوشت ریمستر و ریمیک‌هایی مثل Dead Rising، Batman Return to Arkham، Devil May Cry HD Collection و Mafia II Definitive Edition دچار می‌شود؟ شاید هم بتواند دنباله‌روی مسیر Demon’s Souls، Metro 2033 Redux و Resident Evil 2 Remake باشد. زمان این موضوع را مشخص می‌کند و فعلا در این مطلب، سعی داریم تا در رابطه با اطلاعاتی که از ریمیک بازی Dead Space داریم بیشتر صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

تریلر بازی Dead Space Remake

بازسازی بازی فضای مرده در رویداد EA Play در سال 2021 به همراه یک تیزر یک دقیقه و سی ثانیه‌ای معرفی شد. مشاهده این تیزر خالی از لطف نیست. انتظار می‌رود که بیشتر گیمرها با سری Dead Space آشنا باشند با این وجود، چنانچه تا کنون هیچ یک از نسخه‌های این مجموعه را تجربه نکرده‌اید، با مشاهده این تیزر می‌توانید بیشتر با فضا و اتمسفر نسخه ریمیک بازی Dead Space آشنا شوید.

داستان ریمیک بازی Dead Space

تفاوت بین بازی‌های ریمسترشده و ریمیک شده، این است که بازی‌هایی که در دسته اول قرار می‌گیرند، صرفا به‌لحاظ بصری ارتقا پیدا می‌کنند و بازی‌های دسته دوم، در بخش‌هایی مثل داستان و گیم پلی هم دست‌خوش تغییرات می‌شوند. بدین ترتیب، می‌توان انتظار داشت که داستان بازسازی بازی دد اسپیس کمی متفاوت از آن چیزی باشد که در سال 2008 تجربه کرده بودیم. البته کماکان اطلاعات دقیقی در این باره منتشر نشده و نمی‌توان با قاطعیت درباره این موضوع صحبت کرد. حقیقت این است که مثل Mafia Definitive Edition و سری Resident Evil، احتمالا ایجاد تغییرات در داستان بازی Dead Space Remake هم می‌تواند مفید باشد.

تاریخ انتشار ریمیک بازی Dead Space

اگر خاطرتان باشد، در Mafia Definitive Edition داستان بازی به‌طور کلی تغییر نکرده بود و صرفا یک‌سری دیالوگ‌ها تغییر کرده و روایت داستان بهبود پیدا کرده بود. رخ دادن چنین اتفاقی برای ریمیک بازی Dead Space هم می‌تواند خوشحال‌کننده باشد. گانر رایت به عنوان صداپیشه شخصیت آیزاک کلرک انتخاب شده و طبیعتا دیالوگ‌های بازی به‌طور کامل از اول نوشته خواهند شد. با این تفاسیر، می‌توان انتظار ایجاد یک‌سری تغییرات در روایت داستان بازسازی بازی فضای مرده را داشت.

همچنین بخوانید :

داستان نسخه اصلی بازی در سال 2508 و حول مهندسی به نام آیزاک کلرک می‌چرخد. زمین در حال نابودی است و اندک بازماندگان نسل انسان‌ها تنها راه ادامه حیات را پیدا کردن و جمع‌آوری منابع از سایر سیاره‌ها می‌یابند و شرکت CEC سفینه‌ای تحت عنوان The USG Ishimura را به همین منظور طراحی می‌کند. پس از چندین عملیات موفق، حین فعالیت در سیاره‌ای موسوم به Aegis VII ارتباط ایشیمورا با مرکز قطع شده و به‌دنبال آن، آیزاک کلرک مامور تعمیر خرابی به‌بار آمده می‌شود. بازیکن از همین‌جا بازی را آغاز کرده و کلرک برای زنده ماندن باید بیگانگان بجنگد. داستان نسخه اصلی بازی یکی از نقاط قوت بازی بود و انتظار می‌رود که با ایجاد تغییرات مثبت، داستان بازی Dead Space Remake هم همین مسیر را ادامه دهد.

گیم پلی نسخه ریمیک Dead Space

درست مثل داستان، گیم پلی بازی Dead Space ریمیک هم اساسا همان چیزی‌ست که قبلا بوده و باید منتظر تغییرات جزئی ولی مفید در آن باشیم. در Dead Space شما باید با بیگانگانی موسوم به نکرومورف‌ها می‌جنگیدید و یک‌سری پازل‌ها را حل می‌کردید. سازندگان بازی چندی پیش اعلام کردند که محیط‌ها و شخصیت‌های بازی هم به‌طور کامل دوباره طراحی می‌شوند. همچنین یک لایو استریم هم از بازی پخش شده که با مشاهده آن می‌توانیم به یک‌سری اطلاعات جدید راجع به نسخه ریمیک Dead Space برسیم. فراموش نکنید که تا تاریخ انتشار ریمیک بازی Dead Space زمان زیادی باقی مانده و مطمئنا در آینده اطلاعات بیشتری درباره گیم پلی بازی خواهیم شنید.

بازسازی بازی فضای مرده

گفته می‌شود که سلاح‌های موجود در بازی فضای مرده ریمیک متنوع‌تر شده همچنین تاثیرات آن‌ها روی نکرومورف‌ها هم بهتر به تصویر کشیده شده است. به‌طور کلی، یکی از مسائلی که سازندگان باید روی آن کار کنند، بهبود سیستم ارتقای بازی است. با توجه به این‌که در نسل نهم بازی‌های ویدیویی هستیم، چنین موضوعی مطمئنا اهمیت بالایی از دید بازیکنان و منتقدین خواهد داشت.

همچنین بخوانید :

از جمله بهبودهایی که در ریمیک بازی Dead Space شاهد آن هستیم و اتفاقا توجهات زیادی را هم به خود جلب کرده، قطع شدن اعضای بدن نکرومورف‌هاست. علاوه بر این، Motive Studios یک سیستم خسارت جدید به نام Peeling را هم به بازی اضافه کرده که به لطف آن، شما می‌توانید پس از شلیک به گوشت نکرومورف‌ها، استخوان‌ها و اعضای داخلی آن‌ها را هم مشاهده کنید. بدین ترتیب، با شلیک‌های ممتد به پای یک نکرومورف‌ می‌توانید استخوان ران وی و همچنین با شلیک کردن به سر وی، می‌توانید جمجمه بیگانه را ببینید.

بازسازی بازی دد اسپیس

طبق اطلاعاتی که از بازی منتشر شده، برخی از سلاح‌های بازی در جدا کردن گوشت بدن نکرومورف‌ها بهتر عمل می‌کنند و برخی دیگر هم در قطع کامل یک عضو از بدن. بهود فیزیک بازی هم در دستور کار سازندگان قرار دارد. از دیگر تغییراتی که در ریمیک بازی Dead Space خواهیم دید حرکت 360 درجه آیزاک کلرک خواهد بود. چیزی که قبلا در نسخه اصلی بازی ممکن نبود.

همچنین بخوانید :

خبر خوب دیگر در رابطه با بازی Dead Space Remake این است که خبری از پرداخت‌های درون برنامه‌ای نیست. الکترونیک آرتز می‌خواهد سنت‌شکنی کند و این‌بار بازیکنان نگران پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای وحشتناکی که در بازی‌های EA دیده‌ایم، نخواهند بود. سازندگان قصد دارند در نسخه بازسازی بازی فضای مرده زمان بیشتری را روی شخصیت‌های بازی گذاشته و رنگ‌ عمیق‌تری به آن‌ها ببخشند. نیکول برنان، نامزد شخصیت اصلی بازی یکی از این کاراکترها خواهد بود.

تاریخ انتشار ریمیک بازی Dead Space

هنوز به صورت دقیق، تاریخ انتشار ریمیک بازی Dead Space مشخص نشده است. با این حال، انتظار داریم که این عنوان اواخر سال 2022 (یک چهارم پایانی سال 2022 میلادی) در دسترس کاربران قرار بگیرد. احتمالا می‌توانید حدس بزنید که این بازی برای کنسول‌های نسل هشتمی منتشر نخواهد شد. رایانه‌های شخصی، کنسول‌های Xbox Series X، Xbox Series S و Play Station 5 پلتفرم‌های مقصد بازی Dead Space Remake خواهند بود. گفتنی است که به محض اعلام رسمی، تاریخ دقیق عرضه بازی Dead Space ریمیک را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

بازسازی بازی دد اسپیس - بازی فضای مرده ریمیک

سخن نهایی

طی چند سال اخیر ریمیک و ریمسترهای موفق و ناموفق زیادی را دیده و تجربه کرده‌ایم و امیدواریم که بازی Dead Space Remake یکی از موفق‌ها باشد. مطالبی که بالاتر خواندید، تنها اطلاعاتی هستند که تاکنون از بازی Dead Space Remake منتشر شده‌اند و فعلا اخبار بیشتری درباره این عنوان به بیرون درز نکرده است. با‌توجه به اطلاعاتی که فعلا در دست داریم، بازسازی بازی دد اسپیس احتمالا می‌تواند یک بازسازی موفق باشد؛ دست‌کم از دور، عملکرد Motive Studios قابل‌قبول به‌نظر می‌رسد. نظر شما چیست؟ آیا بازی فضای مرده ریمیک می‌تواند انتظارات را برآورده کرده و فرنچایز Dead Space را دوباره به اوج برگرداند؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

منتخب کاربران
[digikala81627939467] [digikala71627932594] برای تو | معرفی بازی Dead Space Remake ؛ تریلر، گیم پلی، داستان و تاریخ انتشار (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا