دانلود پاورپوینت

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاشیۀ بازاریابی محصولات کشاورزی 2021

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاشیۀ بازاریابی محصولات کشاورزی 2021

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاشیۀ بازاریابی محصولات کشاورزی 2021

لینک دانلود محصول

عنوان: مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاشیۀ بازاریابی محصولات کشاورزی

 

فرمت فایل: word

تعداد صفحات: 46

تعاریف متعددی توسط محققان از مفهوم بازار، بازاریابی و بازاررسانی شده است و اشاره به تعریف هر یک و بررسی ابعاد آنها می­تواند در شکل­گیری و رسیدن به اهداف تحقیق مؤثر باشد. در این قسمت ضمن اشاره به بازاریابی در حالت عمومی، به خصوصیات و ویژگی­های بازاریابی محصولات­کشاورزی پرداخته می­شود. بازاریابی در لغت نامه دهخدا به مجموعه فعالیت­هایی که مربوط به خرید و فروش در بازار می­شود اطلاق شده است. لغت بازاریابی در زبان انگلیسی به معنی به بازار رساندن، بازار پیدا کردن یا کلیه عملیاتی است که در فاصله تولید تا مصرف باعث تسریع جریان انتقال کالا­ها از تولید تا مصرف برای نشان دادن سهولت و سرعت در کار توزیع و فروش و حذف واسطه ها استفاده می­شود (بلوریان تهرانی، 1378).

شفرد و فوترل1 (1969) مفهوم بازاریابی و بازاریابی محصولات کشاورزی را از دو دیدگاه بررسی کرده­اند، بازاریابی براساس تعریف محدود آن، به کلیه خدماتی که از زمان برداشت محصول تازمانی که به دست مصرف­کننده نهایی می­رسد اطلاق می­شود. در حالی که براساس تعریف گسترده آن بازاریابی به کلیه فعالیت­ها و عملیاتی که از مرحله شروع تولید و نیزتصمیم­گیری در مورد تولید بر روی محصول انجام مي­شود تا زمانیکه به دست مصرف­کننده نهایی می­رسد و بنابراین براساس این تعریف تصميم­گیری در مورد نوع واریته توليدي و چگونگی تولید نیز شامل بازاریابی می­باشد. براساس تعریف جامع این دو اقتصاددان آمریکایی، بازار مکان خاصی نبوده بلکه شامل مجموعه­ای از خریداران و فروشندگان با تسهیلات خاص در حال مبادله با یکدیگر بوده و در اینجا کیفیت ارتباط بین عاملان بازار نیز مورد تأکید قرارگرفته است.

 

1- Shepherd and Futrell

انجمن بازاریابی آمریکا1، بازاریابی را مجموعه فعالیت ها و عملیاتی دانسته که جریان کالا و خدمات را از مرحله تولید تا مرحله مصرف هدایت می­کند که براساس این تعریف مجموعه فعالیت­های قبل از تولید (تصمیم­گیری در مورد نوع محصول و نوع واریته محصول) و بعد از فروش (تحقیقات بازاریابی) جزء مراحل بازاریابی محسوب نکرده است (سعادت اختر، 1372).

کاتلر2 (1976) به عنوان یکی از صاحب نظران علم بازاریابی در کتاب مدیریت بازاریابی، بازاریابی را دربرگیرنده تجزیه و تحلیل، ساماندهی، برنامه­ریزی و کنترل تقاضای مصرف­کننده می­داند که با یکسری خدمات و سیاست­ها کالا را به دست مصرف­کننده می­رساند تا رضایت او را جلب کند.

در تعریف بازاریابی اجماع نیست یعنی همگان علم بازاریابی را همگن و یک گونه تعریف
نمی­کنند، بازاریابی مدرن به مفهوم فرآیند مدیریتی است که نیازهای مصرف­کنندگان را به نحوی تعریف، تهیه و عرضه می­نماید که دسترسی به استانداردهای کارایی، سودمندی و مطلوبیت امکان پذیر گردد با توجه به این تعریف؛ بازاریابی یک فرایند اجتماعی و مدیریتی تشخیص (مصرف، رفتار مصرفی و کردار مصرفی)، تدارک و عرضه نیازهای مشتریان به شرط بهره وری و سودآوری، یک سیستم توزیع، یک حوزه عظیم از وظایف مدیریت، یک فلسفۀ فعالیتی و یک سیستم تخصیص منابع است (محمدرضایی، 1373).

بازاریابی یک فرآیند اجتماعی و مدیریتی است که به وسیلۀ آن افراد و گروه­ها، نیازها و خواسته­های خود را از طریق تولید، عرضه و مبادله کالاهای مفید و باارزش با دیگران تأمین می­کنند و این تعریف بر مفاهیمي از قبيل: نیازها، خواسته­ها و تقاضا، کالاها، فایده، هزینه و رضایتمندی، مبادله و معاملات، روابط و شبکه­ها، بازارها و بازاریابان و مشتریان تأکید دارد. همچنین مفهوم بازاریابی بر چهار اصل بازار هدف، نیازهای مشتری، بازاریابی یکپارچه و سودآوری استوار است (فروزنده، 1384).

 

فهرست مطالب

پایه های نظری تحقیق

بازاریابی

مفاهیم و تعاریف اصطلاحات بازاریابی

بررسی سامانه بازار

تاریخچه بازاریابی و بازاریابی محصولات کشاورزی

ابعاد بازاریابی

نقش تحقيقات در بازاریابی

آمیخته های بازاریابی

عوامل بازاریابی

اطلاعات بازار و­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­گروه های منتفع از آن

اطلاعات بازار و­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­گروه های منتفع از آن

مفهوم هزینه وحاشیه بازاریابی

عوامل مؤثر در تعیین حاشیه بازاریابی یا اندازه هزینه های بازاریابی

خدمات بازاریابی

جمع آوری محصولات

حمل و نقل

درجه بندی و استاندارد کردن

بسته بندی

انبارداری محصولات کشاورزی

پیشینه تحقیق

مطالعات خارجی انجام شده در زمینه بازاریابی

مطالعات داخی انجام شده در زمینه بازاریابی

منابع مورد استفاده

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق حاشیۀ بازاریابی محصولات کشاورزی 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا