بررسی بازی

برای تو – بهترین بازی های فکری اندروید؛ چالش ذهن در بازی فکری (2021)

برای تو – بهترین بازی های فکری اندروید؛ چالش ذهن در بازی فکری (2021)[digikala11627939392] [digikala11626713388]

بهترین بازی های فکری گوشی های اندروید بازی‌هایی هستند که به نوعی تمرین و ورزش ذهن به حساب می‌آیند و محدود به سن و جنسیت خاصی نمی‌شوند. درست است که گاهی باید بدون دلیل و هدف خاصی به سرگرمی پرداخت و شاد بود، اما گاهی هم باید از لحظات بیکاری خود استفاده‌ی مفید کرد.

پزشکان و عصب‌شناسان تاثیر مفید بازی‌ های فکری را بر ذهن انسان بارها و بارها تایید کرده‌اند. این بازی های فکری تاثیر مفیدی برای افزایش تمرکز، جلوگیری از پیری ذهن و رشد آلزایمر دارند و برای والدین و مربیان دغدغه‌مند که نگران ارتباط بیش از حد کودکانشان با موبایل‌ها هستند، می‌توانند جایگزین مناسبی برای بازی‌های خشونت‌آمیز باشند و از کودکی باعث رشد و تقویت مهارت‌های ذهنی کودک خود بشوند. در این مقاله ما بهترین بازی های فکری اندروید را برایتان معرفی می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

1. Brain Dots
2. Lumosity
3. BrainHQ
4. Brain Out
5. Sudoku – The Clean One
6. Peak
7. Elevate
8. Memorado Brain Training Games
9. MentalUP Educational Games
10. Maths – Riddles and Puzzles Maths Games
11. brain code
12. Brain It On
13. Cut It
14. Orixo
15. NeuroNation
16. Reaction training
17. The Room
18. 2048
19. Tricky Test 2
20. Skillz

آشنایی با بهترین بازی های فکری اندروید

اگر Brain Games را در Play Store جستجو کنید، تعداد زیادی بازی های فکری گوشی پیدا خواهید کرد. یافتن برترین بازی های فکری اندروید بسیار کار طاقت فرسایی است. در اینجا ما کار شما را راحت کردیم و لیست بازی فکری موبایل برای تقویت مغز شما در هنگام سرگرمی را آورده‌ایم. در هر بخش نیز لینک دانلود بازی های تمرکزی و فکری قرار داده شده.

1. Brain Dots

Brain Dots یکی از بهترین بازیهای فکری اندروید است که به طرز دیوانه‌واری محبوبیت دارد. در این بازی شما باید با ترسیم مسیر، دو توپ مجزا را به هم متصل کنید. Brain Dots از بهترین بازی های فکری رایگان اندروید است که به شما کمک می‌کند سلول‌های مغز خود را توسعه داده و در هنگام خواندن یا نوشتن به بهبود تمرکز خود کمک کنید. این با مراحل زیادی همراه است و با پیشرفت در مراحل، میزان دشواری نیز افزایش می‌یابد.

همچنین بخوانید :

در بازی مقدار مشخصی از نکات برای تقویت ذهن را به صورت رایگان دریافت می‌کنید، اما پس از اتمام نکات، می‌توانید نکاتی را هم بخرید یا با تماشای یک تبلیغ کوتاه، نکاتی را دریافت کنید. این برنامه برای اندروید و آیفون موجود است و می‌توانید آن را از لینک داده شده دانلود کنید.

دانلود بهترین بازی فکری Brain Dots برای اندروید

2. Lumosity

بازی های فکری گوشی / برترین بازی های فکری اندروید

Lumosity یکی از بهترین بازی های فکری اندروید در سال 2022 است. با استفاده از Lumosity می‌توانید ذهن خود را تمرین داده و معماهایی که اثر متقابل بر یکدیگر دارند را حل کنید. این بازی به شما کمک می‌کند تا مهارت «حل مسئله» را در ذهن خود با انجام چالش‌های متنوع تقویت کنید. فقط با 10 دقیقه انجام این بازی در طول روز می‌توانید به نتایج شگفت‌انگیزی دست پیدا کنید.

لینک دانلود بازی Lumosity برای اندروید 

3. BrainHQ

بهترین بازی های فکری اندروید / بهترین بازیهای فکری اندروید

BrainHQ یکی از بهترین بازی های فکری بزرگسالان برای اندروید است. این بازی توسط جمعی از متخصصان علوم اعصاب ساخته شده است. به ادعای سازندگان آن تمامی مراحل این بازی براساس نتایج علمی سال‌ها تحقیق و پژوهش پزشکان و عصب‌شناسان طراحی شده است. این بازی از کاربرها می‌خواهد تا مجموعه‌ای مساله‌ها را حل کنند و سختی مراحل آن براساس عملکرد کاربر تغییر می‌کند.

دانلود بازی فکری BarainHQ برای اندروید

همچنین بخوانید :

4. Brain Out

بازی فکری اندروید / بهترین بازی های فکری اندروید رایگان

Brain Out یکی دیگر از مجموعه بازی های رایگان فکری اندروید است که برای دانلود رایگان می‌توانید آن را مدنظر داشته باشید. در هنگام بازی منطق و استدلال شما را بهبود می‌بخشد و چالش‌های مهیج و پیچیده‌ای را به شما ارائه می‌دهد. برای حل این چالش‌ها، باید خارج از چارچوب فکر کرده و از منطق و استدلال استفاده کنید. این یک بازی سرگرم کننده و جالب است که به شما کمک می‌کند مغز خود را تقویت کنید.

شما باید با تفکر خارج از چهارچوب، معماها و چالش‌ها را حل کنید. پازل‌های Brain Out بسیار تصادفی و غیرتکراری هستند. به عنوان مثال در این بازی با استدلال منطقی می‌توان از شما خواست که یک مسئله ریاضی را حل کنید. بعضی اوقات، معماها فقط برای اینکه با ذهن شما بازی و شما را گیج کنند، سوالات بسیار بسیار ساده‌ای می‌پرسند.

Brain Out یکی از بازی های فکری جدید اندروید است که با تبلیغات و خریدهای درون برنامه‌ای پشتیبانی می‌شود و از طریق آن می‌توانید نکات آموزشی و سایر مزایای آن را باز کنید. Brain Out یک بازی فکری اندروید برای بزرگسالان و نوجوانان و حتی کودکان است که بصورت رایگان می‌توانید آن را از فروشگاه‌های پلی استور و اپ استور دریافت کنید.

دانلود بازی مهیج و فکری اندروید

5. Sudoku – The Clean One

بازی های فکری گوشی / بهترین بازی های فکری اندروید 2022

همه ما سودوکو بازی کردیم یا حداقل آن را جایی در روزنامه‌ها و مجلات دیدیم. این عنوان یکی از برترین بازی های فکری برای اندروید است. سودوکو یک بازی فکری رایگان منطقی است که در آن شما باید ترکیبی از اعداد را برای پر کردن ستون‌ها، بخش‌ها و ردیف‌ها قرار دهید و از هر تعداد در یک محدوده خاص استفاده کنید. سودوکو یک بازی سرگرم کننده منطقی فکری است که به شما کمک می‌کند مهارت‌های ریاضی خود را ارتقا دهید.

در فروشگاه Play Store، صدها بازی سودوکو موجود است. با این حال، ما The Clean One را انتخاب کردهایم زیرا همانطور که از نامش پیداست، این یک بازی ساده و واضح است. بنابراین، با انجام این بازی حواس پرت نخواهید شد و کاملاً روی بازی تمرکز خواهید کرد. در بازی Sudoku – The Clean One همچنین نسخه‌های مختلف سودوکو از جمله کلاسیک و پیشرفته نیز ارائه می‌شود. سودوکو از بهترین بازی های معمایی اندروید و آیفون به حساب می‌آید.

دانلود بازی فکری Sudoku – The Clean One برای اندروید

همچنین بخوانید :

6. Peak

بهترین بازی های فکری اندروید / بهترین بازی فکری بزرگسالان اندروید

عنوان بعدی که در این فهرست بازی های فکری اندروید قصد معرفی آن را داریم پیک است. Peak یک بازی فکری سرگرم‌کننده، جذاب، رایگان و بهترین بازی آنلاین فکری است. این بازی عملکرد مثبتی جهت بهبود حافظه، مهارت‌های زبانی و تفکر انتقادی شما دارد. این برنامه اهدافی را در مسیر خود دنبال می‌کند که کمتر در سایر بازی‌ها دیده می‌شود. تقویت قدرت استدلال و سخن گفتن شما می‌تواند بسیار در زندگی روزمره به کارتان بیاید. این بازی با همکاری متخصصانی از دانشگاه‌های کمبریبج و نیویورک ساخته شده است. فقط ده دقیقه در روز وقت می‌برد تا این تمرینات را انجام دهید. مجموعا 45 مرحله بازی برای بزرگسالان در دسترس شما است.

دانلود بازی فکری Peak برای اندروید

7. Elevate

بازی های فکری گوشی / دانلود رایگان بازی فکری اندروید

در فهرست بهترین بازی های فکری اندروید که به شکل افلاین می‌توانید آن‌ها را تجربه کنید، Elevate هفتمین بازی است. Elevate یک بازی فکری مرحله ای موبایل محسوب می‌شود، یک برنامه‌ی ورزش ذهنی برای افزایش تمرکز، تقویت مهارت‌های زبانی و توانایی حل مسئله است. این بازی نیز مثل سایر بازی‌های فکری بر اساس یافته‌های علمی ساخته شده‌است. مراحل این بازی بر اساس پیشرفت شما در حل مسائل آن تعیین می‌شود.

دانلود بازی فکری Elevate برای اندروید

همچنین بخوانید :

8. Memorado Brain Training Games

بهترین بازی های فکری اندروید / بازی های فکری اندروید جدید

Memorado Brain Training یکی دیگر از بهترین بازی های فکری مناسب بزرگسالان در اندروید است. بیش از 24 نوع بازی تقویت ذهن با 720 مرحله‌ی جذاب و چالشی برای تقویت تمرکز و مهارت‌های شناختی شما در این برنامه وجود دارد. بازی های با پیش‌زمینه‌ی علمی و تحقیقاتی به شما در رشد و بهبود عملکرد مغزتان کمک می‌کنند و به شما یاد می‌دهند تا هوشتان را بالاتر ببرید؛ هوشیارتر باشید و تمرکزتان خود را روی مسائل مختلف بتوانید حفظ کنید. Memorado پیوند محکمی با جامعه‌ی علمی و روانشناسانه دارد و توسعه دهندگان آن از متخصصان زمینه‌ی ورزش‌های ذهنی هستند. این برنامه در بیش از 39 کشور جهان استفاده می‌شود.

دانلود بازی فکری Memorado Brain Training برای اندروید

9. MentalUP Educational Games

بازی فکری اندروید / معرفی بازی های فکری اندروید

برنامه‌ی MentalUP Educational Games از دیگر عناوینی است که در لیست بازی های فکری برای گوشی اندروید قرار دارد. در خلال مراحل این بازی مسائل و سوالات مختلفی را ارائه می‌کند و کاربر یاد می‌گیرد که چگونه متفاوت بیاندیشد و برای هر مسئله‌ای چند راه‌حل پیدا کند. در ابتدای بازی یک توضیح کوتاه راجع به شرایط آن مرحله داده می‌شود؛ سپس تمرین ذهنی شما آغاز می‌گردد. بازیکن این بازی می‌تواند مراحل را بر اساس اینکه می‌خواهد کدام یک از مهارت‌های ذهنی خودش تقویت شود، شخصی سازی کند و در صفحه‌ی نتایج، پیشرفت و کارنامه‌ی عملکرد خودش را مشاهده کند.

دانلود بازی فکری MentalUP Educational Games برای اندروید

همچنین بخوانید :

10. Maths – Riddles and Puzzles Maths Games

بازی فکری اندروید / بهترین بازی های فکری اندروید افلاین

اگر به ریاضیات و معادلات آن علاقه دارید، این عنوان را به شما پیشنهاد می‌کنیم. بازی فکری Maths – Riddles and Puzzles Maths Games مخصوص اندروید است و می‌توانید آن را به شکل آفلاین یا آنلاین هم تجربه کنید. البته قبل از همه‌چیز باید دانش کافی از ریاضیات داشته باشید تا بتوانید معادلات آن را حل کنید.

مهمترین ویژگی این برنامه، رابط کاربری ساده و مینیمال آن است. در بازی شما با چالش‌ها و معادلات مختلفی از جبر گرفته تا هندسه روبه‌رو می‌شوید. بازی کاملا رایگان است اما مانند همه بازی‌های رایگان، تبلیغات درون برنامه‌ای دارد.

دانلود بازی فکری Maths – Riddles and Puzzles Maths Games برای گوشی اندروید

11. brain code

بازی های فکری گوشی / بازی فکری مرحله ای موبایل

یکی از جذاب‌ترین بازی های معمایی اندروید، بازی برین کد است و بهتر است برای تجربه آن کمی با برنامه‌نویسی هم آشنا باشید. البته خود بازی می‌گوید نیازی به دانش برنامه‌نویسی نیست. اما بهتر است با کدهای مختلف آشنا باشید.

یک بازی که مملو از پازل‌ها و معماهای متنوع است که برای حل کردنشان باید از ریاضیات، جبر، هندسه و منطق و البته کدهای برنامه‌نویسی کمک بگیرید. به همین دلیل این بازی می‌تواند تا حد زیادی ریاضی، قدرت تمرکز و محاسبه شما را بهبود ببخشد. این بازی هم رایگان است و تبلیغات درون برنامه‌ای دارد.

دانلود بازی فکری brain code برای گوشی اندروید

12. Brain It On

بهترین بازی های فکری اندروید / بهترین بازی فکری مناسب بزرگسالان در اندروید

یکی از محبوب‌ترین بازی های فکری در گوشی موبایل Brain It On آن است که تا کنون بیش از 50 میلیون بار در گوگل‌پلی دانلود شده است. در این بازی شما باید یک مسئله را با استفاده از دانشی که از فیزیک و منطق دارید حل کنید. مثلا می‌توانید برای حل کردنش یک شکل یا یک خط بکشید.

این بازی بیشتر از همه به درد افرادی می‌خورد که به فیزیک علاقه دارند. مانند بازی‌های بالا، Brain It On آن هم رایگان است اما تبلیغات درون برنامه‌ای دارد.

دانلود بازی فکری Brain It On برای گوشی اندروید

همچنین بخوانید :

13. Cut It

بازی فکری اندروید / لیست بازی های فکری برای گوشی اندروید

کات ایت، یک بازی بازی فکری است که در آن شما باید کارتی که در آن یک شکل یا شی قرار داده شده است را برش دهید. اگر بتوانید هر کارت را با یک یا دو برش تمام کنید، امتیاز کامل می‌گیرید. اما هرچقدر بیشتر در بازی پیشرفت کنید، پازل‌ها و کارت‌ها سخت‌تر و پیچیده‌تر می‌شوند.

بازی البته چندین بار شما را راهنمایی می‌کند اما برای استفاده از این راهنمایی‌ها فرصت محدودی دارید و پس از آن یا باید برای راهنمایی‌های جدید پول پرداخت کنید یا یک تبلیغ تماشا کنید و یک راهنمایی اضافی دریافت کنید.

دانلود بازی فکری Cut It برای گوشی اندروید

14. Orixo

بازی های فکری گوشی / بازی فکری آنلاین مخصوص اندروید

یکی از بازی های فکری جدید در خانه است که شما در آن باید جدول را با کشیدن انگشتتان روی سلول‌هایی که عدد دارند پرکنید. عدد داخل سلول‌ها به شما نشان می‌دهد که آن سلول می‌تواند چند سلول دیگر را پرکند. این بازی بیش از 320 مرحله مختلف دارد و پازل‌های آن آنقدر پیچیده هستند که ساعت‌ها شما را سرگرم کنند. اوریکسو همچنین هنگام بازی برای شما موسیقی‌های آرامش‌بخش پخش می‌کند تا در کمال راحتی و آسایش بتوانید روی پازل‌ها تمرکز کنید.

دانلود بازی فکری Orixo برای گوشی اندروید

15. NeuroNation

بازی های فکری گوشی / بازی فکری آنلاین مخصوص اندروید

یکی دیگر از بهترین بازی های فکری اندروید، نورونیشن است. این بازی بیشتر از همه بر بهبود حافظه و قدرت تمرکز شما تاکید دارد. در بازی بیش از 25 مینی‌بازی با مجموعا بیش از 250 مرحله مختلف وجود دارد تا با کمک آن‌ها بتوانید حافظه و قدرت تمرکزتان را تمرین دهید.

این بازی با همکاری با دانشگاه‌های Edith Cowan و Queens ساخته شده است و هر بار که به مرحله بعدی بروید، گزارشی با جزییات از نحوه عملکرد شما در اختیارتان قرار می‌دهد. بازی رایگان است اما تبلیغات دارد.

دانلود بازی فکری NeuroNation برای گوشی اندروید

همچنین بخوانید :

16. Reaction training

بهترین بازی های فکری اندروید / بازی های فکری در گوشی

این بازی فکری اندروید همانطور که از نامش پیداست، به شما کمک می‌کند سرعت عمل و مهارت‌های تصمیم‌گیری را بهبود دهید. در بازی انواع مختلفی پازل وجود دارد از مسائل ریاضی گرفته تا سوالات پیچیده‌ای که برای پاسخ دادن به آن‌ها باید از منطق استفاده کنید. همچنین حل پازل یک تایمر دارد که به شما می‌گوید برای حل کردن هرکدام از مسائل چقدر وقت صرف کردید.

دانلود بازی فکری Reaction training برای گوشی اندروید

17. The Room

بازی فکری اندروید / بازی های فکری در گوشی

The Room یکی از بازی های فکری گوشی است که در یک جهان سه‌بعدی و قابل تعامل جریان دارد. علاوه بر این، بازی داستان هم دارد. در ابتدای بازی با چهار جعبه پازل مواجه می‌شوید. جعبه اول به شما نحوه اجرای بازی و کنترل‌ها را آموزش می‌دهد و جعبه‌های دیگر پازل‌ها هستند.

در این بازی شما وارد خانه دوستتان می‌شوید و باید معماهای مختلفی که در این خانه وجود دارد را حل کنید.

دانلود بازی فکری The Room برای گوشی اندروید

18. 2048

بهترین بازی های فکری اندروید / بازی فکری اندروید

بازی بعدی که قصد معرفی آن را داریم 2048 است که احتمالا قبل اسمش را شنیده بودید چرا که برای مدت زمانی این بازی در اینترنت ترند شده بود و همه حداقل یک بار آن را تجربه کردند.

در این بازی می‌توانید با حرکات انگشتتان، مربع‌ها را به پایین یا بالا یا راست و چپ انتقال دهید. هربار که مربع‌ها را حرکت بدهید، یک مربع جدید با عدد 2 یا 4 به صورت تصادفی ظاهر می‌شود. هر زمان که دو مربع با اعداد یکسان باهم تماس برقرار کنند، با هم جمع زده می‌شوند. مثلا مربع‌هایی که عدد 2 داشته باشند تبدیل به 4 می‌شوند.

هر زمان که جمع مربع‌ها به 2048 برسد شما برنده می‌شوید اما اگر مربع‌ها پر شوند و دیگر مربع‌هایی با اعداد یکسان همسایه هم نباشند شما می‌بازید.

دانلود بازی فکری 2048 برای گوشی اندروید

19. Tricky Test 2

بازی های فکری گوشی / برترین بازی های فکری اندروید

اگر به سوالات انحرافی علاقه دارید این بازی مخصوص شماست. در این بازی شما باید سوالات متنوعی که همه آن‌ها انحرافی هستند را جواب بدهید. سوالاتی که پاسخ آن‌ها برخی اوقات آنقدر دور از ذهن است که بعید است به فکرتان خطور کند. اگر بتوانید 111 سوال را در مدت زمان کمتر از 2 ساعت به پایان برسانید می‌توانید بازی را تمام کنید. بازی سپس به شما عنوان نابغه را می‌دهد!

دانلود بازی فکری Tricky Test 2 برای گوشی اندروید

همچنین بخوانید :

20. Skillz

بازی های فکری گوشی / بهترین بازی های فکری اندروید رایگان

Skillz یکی از بهترین بازی های فکری اندروید است. در این بازی که کاملا هم رایگان است شما می‌توانید حافظه و ذهنتان را با تمرینات متنوع برنامه تقویت کنید. بازی شامل چندین مینی‌گیم است که هرکدام از آن‌ها به بهبود حافظه شما کمک می‌کنند. مهمترین نقطه قوت این بازی تنوع آن است.

بازی آنقدر پازل‌ها و مراحل متنوع دارد که به این زودی‌ها برایتان خسته‌کننده و تکراری نشود.

دانلود بازی فکری Skillz برای گوشی اندروید

سوالات متداول

1. آیا بازی های فکری اندروید نیاز به دیتا دارند؟

بسیاری از بازی های فکری گوشی گرافیک ساده‌ای و محیط نه چندان پیچیده‌ای دارند به همین دلیل اکثر آن‌ها دارای دیتا نیستند.

2. بهترین بازی های فکری اندروید مناسب بزرگسالان کدامند؟

هرکدام از این 20 بازی که در این فهرست معرفی کردیم برای بزرگسالان مناسب هستند.

سخن پایانی

بطور کلی در این مقاله سعی کردیم لیستی از بهترین بازی های فکری اندروید را برایتان آماده کنیم تا برای انتخاب بازی های فکری در گوشی مشکلی نداشته باشید. امیدوارم برایتان مفید بوده باشد. اگر شما هم بهترین بازی های اندروید فکری دیگری را می‌شناسید که در جهت رشد و تقویت ذهن است و از آن لذت برده‌اید، حتما در بخش نظرات، ما را از آن مطلع کنید.

منتخب کاربران
[digikala81627939467] [digikala71627932594] برای تو | بهترین بازی های فکری اندروید؛ چالش ذهن در بازی فکری (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا