دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت واقع گرایی و تربیت 2021

دانلود پاورپوینت واقع گرایی و تربیت 2021

دانلود پاورپوینت واقع گرایی و تربیت 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت واقع گرایی و تربیت

 

پاورپوینت واقع گرایی و تربیت شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

   مقدمه

کسانی که معتقد بودند مفاهیم کلی،ما بازای خارجی دارند یعنی وجود واقعی دارند،واقع گرا یا رآلیست خوانده می شدند.اما مفهوم واقع گرایی امروز با مفهوم قدیمی آن متفاوت است.واقع گرایی معاصر به معنی اعتقاد به وجود خارجی و عینیت اشیا و امور می باشد.به عبارت دیگر واقع گرایان به وجود جهان به عنوان پدیده ای مستقل از اندیشه و پندار انسان معتقد هستند و می گویند

 

جهان پیش از اینکه انسان بوجود آید و به برخی از مجهولات آن علم و آگاهی یابد وجود داشته و اکنون نیز چه آنرا بشناسیم و چه نشناسیم هستی دارد.

واقع گرایی به مکاتب فرعی مختلف تقسیم می شود که عمده ترین آنها عبارتند از واقع گرایی قدیمی یا واقع گرایی تعقلی و در برابر آن واقع گرایی طبیعی یا واقع گرایی علمی .

واقع گرایی تعقلی

واقع گرایان قدیمی یا تعقلی مستقیما ً تحت تأثیر اندیشه های ارسطو هستند.وی همچون افلاطون به اصالت ایده ها اعتقاد داشت لکن آنرا مجرد و جدای از واقعیت مادی نمی پنداشت.

واقعگرایان تعقلی در این نکته توافق دارند که جهان مادی واقعی و مستقل از ذهن وجود دارد.اما واقعیت را منحصر به جهان مادی نمی دانند.

و …

فهرست مطالب

مقدمه

واقع گرایی تعقلی

واقع گرایی طبیعی

انسان از دیدگاه واقعگرایان

تأثیر هستی شناسی واقعگرایان در تربیت

تربیت از دیدگاه واقعگرایان طبیعی

شناخت شناسی و تربیت

شناخت شناسی واقعگرایان طبیعی

شناخت شناسی واقعگرایان تعقلی

شناخت شناسی واقعگرایان در تربیت

تربیت از دیدگاه واقعگرایان تعلقی

هدف و محتوی تربیت

روشهای تدریس

ارزش شناسی و تربیت

تربیت از دیدگاه واقعگرایان تعقلی

نقد و بررسی تربیت بر پایه واقعگرایی فلسفی

پایان

 

عنوان : واقع گرایی و تربیت

فرمت : پاورپوینت

حجم : 348 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت واقع گرایی و تربیت

دانلود پاورپوینت واقع گرایی و تربیت 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا