دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت بررسی انواع بادبندها 2021

دانلود پاورپوینت بررسی انواع بادبندها 2021

دانلود پاورپوینت بررسی انواع بادبندها 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت بررسی انواع بادبندها

دسته بندي : فنی و مهندسی » معماری

جزئیات و دریافت

سیستم بادبند یا مهاربندی مجموعه‌ای از چند عضو است که جهت استحکام و پایداری سازه در برابر نیروهای افقی ناشی از زلزله مورد استفاده قرار می‌گیرد. بادبندها از مهمترین جنبه‌های طراحی سازه‌های فولادی برای نیروهای جانبی در جهت افزایش سختی ساختمان هستند. تحلیل نقش بادبندها با در نظر گرفتن ظرفیت اتلاف انرژی به عمل لرزه‌ای و تغییر شکل‌شان تعریف می‌شود. هر ساختمان، صرف نظر از اندازه و ابعاد، باید قادر به مقاومت در برابر بارهای جانبی پیش‌بینی شده زلزله و باد برای جلوگیری از فروپاشی کلی سازه باشد
نیروهای عرضی معمولاً به دلیل زلزله و باد ایجاد می‌شوند. اکثر طرح‌های ساختمانی این نیروها را در نظر گرفته و با استفاده از روش‌ها و تکنیک‌های مختلف، مقاوم‌سازی‌های لازم را انجام می‌دهند؛ بادبند یکی از آنها است.
نیروهای بادی و زلزله که بر فونداسیون یا پایه ساختمان اثر می‌گذارند، باعث حرکت عرضی سازه می‌شوند. بنابراین، برای مقابله با این نیروها و ایجاد استحکام لازم، ساختمان‌های فلزی نیاز به بادبند دارند.
بادبندها شامل میله‌های فولادی یا کابل‌ها و یا تیرآهن‌ها (معمولاً نبشی یا ناودانی) هستند، که به بر حسب نوع مورد نظر در قاب اطراف سازه قرار داده می‌شوند.
اعضای بادبند، بار را در یک انتها دریافت می‌کنند و آن را به قاب بعدی منتقل می‌کنند تا بار در سراسر قاب‌ها توزیع شود. بادبندها همچنین در مقابل کشش نیز مقاومت می‌کنند، زیرا در نقاط تلاقی خود با استفاده پیچ و مهر یا جوش به محل مورد نظر دوخته شده‌اند.
در این پاورپوینت به بررسی انواع بادبند ها میپردازیم
عناوینی مورد بررسی قرار میگیرد به شرح زیر است:
مقدمه
بادبند
انواع بادبند
بادبند ضربدری
بادبند قطری
بادبند وی شکل
بادبند کا شکل
بادبند برون محور
فواید بادبند
نتیجه گیری
منابع

دسته بندی: فنی و مهندسی » معماری

تعداد مشاهده:
40
مشاهده

فرمت فایل دانلودی:.rar

فرمت فایل اصلی: PPTX

تعداد صفحات: 14

حجم فایل:721
کیلوبایت

 قیمت:


7,000 تومان


پس از پرداخت، لینک دانلود فایل برای شما نشان داده می شود.

 
پرداخت و دریافت فایل

دانلود پاورپوینت بررسی انواع بادبندها 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا