تکنولوژی

برای تو – لیریک؛ نام نخستین محصول الکتریکی کادیلاک (2021)

برای تو – لیریک؛ نام نخستین محصول الکتریکی کادیلاک (2021)[digikala61626942598] [digikala51626943193]

وب سایت پدال: لیریک (Lyriq) نام اولین محصول الکتریکی کادیلاک خواهد بود و در ماه آوریل به‌طور کامل رونمایی خواهد شد. نسخه‌ای از این کراس‌اوور که این شرکت آن‌را نه یک کانسپت بلکه یک پیش‌درآمد توصیف می‌کند، در رویداد بزرگ محصولات الکتریکی جنرال موتورز به نمایش درآمد، اما اجازهٔ تصویربرداری به حضار داده نمی‌شد.

بااین‌حال کسانی که این پیش‌درآمد را دیده‌اند میگویند بسیار شبیه به کراس‌اوور الکتریکی بی‌نامی بوده که کادیلاک در ژانویهٔ گذشته تصاویری از آن منتشر کرد. این کراس‌اوور الکتریکی در جلو از چراغ‌های بسیار باریک به همراه دی‌لایت‌های LED عمودی در طرفین برخوردار است و نسخه‌ای اصلاح‌شده از لوگوی کادیلاک نیز به‌صورت چراغ‌دار روی دماغهٔ آن جای گرفته است.

اما آنچه که در تصاویر تیزری قبلی به‌راحتی قابل‌مشاهده نیست، سقف شیب‌دار و پنجرهٔ عقب زاویه‌دار لیریک است. همچنین گفته شده هنگام نگاه به پروفیل جانبی خودرو، فاصلهٔ محوری آن بسیار کشیده به نظر می‌رسد. یکی از حضار نیز ظاهر کلی بخش عقبی این کراس‌اوور الکتریکی را شبیه به رنجروور ولار توصیف کرده است. لیریک روی پلت‌فرم ماژولار جدید جنرال موتورز برای محصولات الکتریکی ساخته می‌شود و از باطری‌های جدید این شرکت بنام اولیتیوم استفاده می‌کند.

لیریک، نام نخستین محصول الکتریکی کادیلاک

پکیج‌های تطبیقی این باطری‌ها قادر به ارائهٔ ظرفیت‌هایی از ۵۰ تا ۲۰۰ کیلووات ساعت بوده و به گفتهٔ جنرال موتورز، محصولات الکتریکی آینده با استفاده از باطری‌های اولیتیوم می‌توانند بُردی تا ۶۴۰ کیلومتر داشته باشند.

در اعلامیهٔ جنرال موتورز همچنین گفته شده تا سال ۲۰۲۳ تکنولوژی رانندگی خودکار سوپر کروز به ۲۲ مدل مختلف گسترش خواهد یافت که این خودرو‌ها شامل محصولاتی غیر از کادیلاک مثل شورلت بولت EUV هم می‌شود؛ بنابراین به نظر می‌رسد لیریک هم به این سیستم مجهز خواهد بود.

لیریک، نام نخستین محصول الکتریکی کادیلاک

نکتهٔ دیگر اینکه در همهٔ محصولات الکتریکی آیندهٔ کادیلاک از نام‌های کلمه‌ای واقعی استفاده خواهد شد نه نام‌های حرفی‌عددی محصولات کنونی. تولید کادیلاک لیریک در کارخانهٔ جنرال موتورز در دیترویت صورت می‌گیرد. این غول خودروسازی آمریکایی برای تولید محصولات الکتریکی خود در این کارخانه ۲.۲ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کرده است.

[digikala31626942681] برای تو – لیریک؛ نام نخستین محصول الکتریکی کادیلاک (2021)
[digikala51626943156]
لینک مطلب
[digikala81626953452]

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا