بررسی لوازم جانبی

برای تو – 11 اپلیکیشن برتر ضبط ویدیو برای گوشی های آیفون و اندروید (2021)

برای تو – 11 اپلیکیشن برتر ضبط ویدیو برای گوشی های آیفون و اندروید (2021)[digikala61626942598] [digikala31626942681]

با پیشرفت دوربین موبایل و ارتقاء کیفیت ضبط ویدیو با آن‌ها، بسیاری از افراد به جای خریدن دوربین مجزا، ترجیح می‌دهند گوشی با دوربین خوب بخرند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم 11 مورد از بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی اندروید و آیفون  و برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل را معرفی کنیم.

اکنون دیگر دوربینِ گوشی‌های هوشمند میان‌رده تا حدی پیشرفته‌اند که می‌توان آن‌ها را رقیبی برای دوربین‌های دیجیتالی حرفه‌ای دانست و گفتنی‌ست که دوربین مدل جدید آیفون در مقایسه با دوربین‌های دستی چند سال پیش، بهتر و حرفه‌ای‌تر عمل می‌کند. بنابراین خوب است این قدرت بالای گوشی‌های داخل جیب‌هامان را با نصب بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید ، برنامه برای فیلم گرفتن آیفون و اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای اندکی ارتقاء بدهیم و به خوبی از آن بهره ببریم. قبل از هر چیز این ویدیو را در مورد بهترین برنامه های اندروید و ایفون برای فیلمبرداری را ببینید:

در ادامه می‌خوانید

۱. فیلمیک پرو (Filmic Pro)
نکات مثبت
نکات منفی
۲. ماویس (MAVIS)
نکات مثبت
نکات منفی
۳. مووی پرو (Movie Pro)
نکات مثبت
نکات منفی
۴. سینما اف‌وی-۵ (Cinema FV-5)
نکات مثبت
نکات منفی
۵. اُپن کَمِرا (Open Camera)
نکات مثبت
نکات منفی
۶. کَمِرا ام اکس (Camera MX)
نکات مثبت
نکات منفی
۷. آیفوکوس (iPhocus)
نکات مثبت
نکات منفی
۸. پرو مووی ریکوردر (ProMovie Recorder)
نکات مثبت
نکات منفی
۹. کینوماتیک (Kinomatic)
نکات مثبت
نکات منفی
۱۰. ویدیوشاپ (Videoshop)
نکات مثبت
نکات منفی
۱۱. لومافیوژن (LumaFusion)
نکات مثبت
نکات منفی

۱۱ برنامه‌ی برتر ضبط ویدیو در گوشی‌های آیفون و اندروید

۱. فیلمیک پرو (Filmic Pro)

فیلمیک پرو (Filmic Pro) به عنوان بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی بیش از هر برنامه‌ی دیگری که در این لیست از آن نام برده شده، قدرتمند و استفاده از آن آسان است. در این برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل علاوه بر این که تقریباً برای تمامی قابلیت‌ها کنترل دستی وجود دارد، بسیاری دیگر از ویژگی‌های دوربین‌های حرفه‌ای مثل راه‌راه گورخری برای تصویربرداری اکسپوژر وارنینگ، قابلیت فوکوس، و ضبط لگاریتم منحنی گاما برای طیف رنگ را می‌توان دید.

از طرفی در این بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید شاهد مشخصه‌های رایج‌تری مثل تغییر سرعت فریم از ۲۴ تا ۲۴۰ و نیز آپشن‌های مختلفی در رابطه با فرمت فایل خواهید بود. از دیگر قابلیت‌های حرفه‌ای این برنامه برای فیلم گرفتن می‌توان به ویژگی ضبط صدا، کنترل‌های گرانولی و ابزارهای توانمندی که فیلمسازان با تجربه می‌توانند بهترین بهره را از آن‌ها ببرند، اشاره کرد.

اگر به ضبط ویدیو از طریق آیفون‌تان به طور کاملاً جدی نگاه می‌کنید، این دقیقاً همان اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای خواهد بود که به کارتان می‌آید. اما باید بدانید که این اپلیکیشن پولی‌ست و هزینه‌ی راه‌اندازی آن ۱۵ دلار است و از سوی دیگر برای دسترسی به دیگر قابلیت‌های حرفه‌ای آن باید هزینه‌ای هم صرف خریدهای درون برنامه‌ای کنید. اگر می‌خواهید نحوه ضبط ویدیوی اسلوموشن با آیفون را یاد بگیرید، می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

نکات مثبت

 • برخورداری از بهترین رابط کاربری بین آپشن‌های مشابه موجود
 • برخورداری از طیف گسترده‌ای از ویژگی‌های حرفه‌ای
 • خروجی با کیفیت قابل مقایسه با نتیجه‌ی کار دوربین‌های تصویربرداری حرفه‌ای

نکات منفی

 • عدم کارآیی آن برای کاربران مبتدی
 • نیاز به مهارت بالا و تخصص برای بهره‌مندی از تمام قابلیت‌های اپ

دانلود برای اندروید

دانلود برای iOS

۲. ماویس (MAVIS)

برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل - ماویس (MAVIS)
ماویس (MAVIS) هم بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی است که از ویژگی‌های حرفه‌ای مثل زاویه شاتر، منحنی‌سنج رنگ در لحظه، نمودار موج اکسپوژر و تغییر نرخ سرعت فریم بین ۳ فریم در ثانیه و ۲۴۰ فریم در ثانیه برخوردار است. آپشن‌های ضبط صدا در این برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل مانند نظارت بر مسیر صدا و پشتیبانی از ضبط صدا در دستگاه‌هایی که به پورت آیفون لایتینگ یا همان رابط آیفون متصل‌ می‌شوند، بسیار گسترده‌اند.

در بین دیگر آپشن‌های کمکی این برنامه فیلمبرداری حرفه ای برای ایفون هم می‌توان به ستون‌های زبرا، رنگ‌های کاذب برای اکسپوژر و طیف‌ رنگ‌ و قابلیت فوکوس برای جلب تمرکز دید، اشاره کرد. از طرفی، در این بهترین نرم افزار فیلمبرداری آیفون به شکلی منحصر به فرد، بازه‌ی سرعت انتقال بیت‌ها از  ۱۰Mbit/s تا ۱۰۰Mbit/s و کد زمانبندی (تایم‌کد) هم در فایل ویدیویی وجود دارد.

همانند برنامه فیلم برداری حرفه ای فیلمیک پرو، ماویس به عنوان برنامه برای فیلم گرفتن و اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای طیف وسیعی از کاربردهای حرفه‌ای را به کاربر ارائه می‌دهد. رابط کاربری این بهترین برنامه فیلم برداری واضح و حرفه‌ای‌ست و ابزارهای آن هم به طرز شگفت‌انگیزی گسترده‌اند. اما اگر می‌خواهید به تمامی این قابلیت‌ها دسترسی داشته باشید، باید ۱۸ دلار هزینه کنید.

نکات مثبت

 • برخورداری از ده‌ها ویژگی منحصر به فرد حرفه‌ای
 • دارای بیش‌ترین آپشن‌های ضبط صدا بین اپلیکیشن‌های مشابه در سیستم iOS

نکات منفی

 • یکی از گران‌ترین اپلیکیشن‌های ضبط ویدیویی

دانلود برای iOS

۳. مووی پرو (Movie Pro)

بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید - مووی پرو (Movie Pro)
اگر برای شما موضوع فیلم‌برداری به وسیله‌ی گوشی آیفون‌تان موضوعی جدی‌ست، از طرفی هم نمی‌خواهید کلی پول صرف دانلود و استفاده از فیلمیک پرو کنید، اپلیکیشن مووی پرو (Movie Pro) به عنوان بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.

این برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل و بهترین برنامه برای فیلم گرفتن دارای ویژگی‌های خوبی مثل کنترل دستی برای اکثر قابلیت‌های اپلیکیشن و گستره‌ای از آپشن‌های متفاوت ضبط ویدیوست. از ضبط صدا، آپشن‌های بصری، تنظیم صوتی روی نمایشگر و ورودی میکروفون بلوتوثی آن نیز می‌توان به عنوان دیگر ویژگی‌های خوب این نرم افزار فیلمبرداری آیفون نام برد.

همچنین بخوانید :

برای کاربرانی که علاقه‌مند ضبط ویدیو از طریق گوشی هستند اما پیچیدگی و بازه‌ی گسترده‌ی آپشن‌های موجود در فیلمیک پرو حوصله‌شان را سر می‌برد، مووی پرو بهترین انتخاب است. از سویی دیگر، این اپ تنها ۶ دلار هزینه برمی‌دارد.

نکات مثبت

 • قیمت پایین این نرم‌افزار
 • برخورداری از تمامی قابلیت‌های مهم و اساسی بدون سردرگم کردن کاربر با ارائه‌ی آپشن‌های زیاد

نکات منفی

 • پایین بودن برخی قابلیت‌های حرفه‌ای در مقایسه با اپلیکیشن فیلمیک پرو

دانلود برای iOS

۴. سینما اف‌وی-۵ (Cinema FV-5)

برنامه برای فیلم گرفتن - سینما اف‌وی-۵ (Cinema FV-5)
سینما اف‌وی-۵ (Cinema FV-5) نیز بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی ، اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای و ضبط ویدیوست که تمامی آپشن‌های حرفه‌ای ضبط ویدیو را در اختیار کاربران گوشی‌های هوشمند قرار می‌دهد. این بهترین برنامه فیلمبرداری اندروید را می‌توان در جایگاه مشابه اپ مووی پرو فیلمبرداری حرفه ای با آیفون قرار داد. سینما اف‌وی-۵ مناسب کسانی‌ست که بدون گذراندن دوره‌های تصویربرداری علاقه‌مند به فیلمبرداری حرفه‌ای هستند.

رابط اولیه این بهترین نرم افزار فیلم برداری اندروید یک نمایاب دقیق یا همان چشمی دوربین است. به وسیله‌ی این اپ کاربر در حین ضبط ویدیو به طور زنده روی صفحه‌ی نمایش خود به هیستوگرام، صوت‌سنج، تنظیمات فوکوس و زوم دسترسی خواهد داشت. بین آپشن‌های دیگر این اپلیکیشن برتر ضبط ویدیو هم می‌توان به کدک‌های مختلف صوتی و تصویری و آپشن‌های نرخ بیت (Bitrate) و نقشه‌های سخت‌افزاری قابل تنظیم آن اشاره کرد.

نکات مثبت

 • دارای گسترده‌ترین ویژگی‌های ضبط ویدیو بین اپلیکیشن‌های مشابه در دستگاه‌های اندرویدی
 • برخورداری از نمایاب دقیق و حرفه‌ای

نکات منفی

 • نیاز به داشتن مهارت و درک بالا در ضبط ویدیو در صورت نیاز به استفاده‌ی حداکثری از ابزارهای موجود

دانلود برای اندروید

۵. اُپن کَمِرا (Open Camera)

اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای - اُپن کَمِرا (Open Camera)
گرچه اپلیکیشن اُپن کَمِرا (Open Camera) عمدتاً یک اپ عکس‌برداری‌ست، اما به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های ضبط ویدیو هم شناخته می‌شود. به عنوان بهترین برنامه برای فیلم برداری کاملاً رایگان است و هیچ هزینه‌ی درون برنامه‌ای ندارد.

گفتنی‌ست اپن کمرا و برنامه خوب برای فیلم گرفتن از تمامی قابلیت‌های یک دوربین فیلم‌برداری برخوردار است و از طرفی از جدیدترین Camera2 API هم پشتیبانی می‌کند. این API به اپلیکیشن امکان تنظیم دستی فوکوس، ISO، اکسپوژر، و تعادل رنگ سفید، همین‌طور برست مود یا عکاسی پیاپی، تصویر خام از طریق نگاتیو دیجیتالی و ضبط ویدیوی صحنه آهسته را می‌دهد.

با نصب این اپلیکیشن بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تمامی انتظارات شما نسبت به یک اپلیکیشن دوربین برطرف خواهد شد.

نکات مثبت

 • رایگان بودن و در مفهومی گسترده‌تر، در دسترس بودن آن
 • ارتقاء بخشیدن به کیفیت اپلیکیشن‌ داخلی دوربین اندروید

نکات منفی

 • عدم جذابیت رابط کاربری
 • محدود بودن به ویژگی‌های Camera2 API از حیث کارآیی

دانلود برای اندروید

۶. کَمِرا ام اکس (Camera MX)

بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی - کَمِرا ام اکس (Camera MX)

کَمِرا ام اکس (Camera MX) یک اپلیکیشن کاربردی برای گرفتن عکس‌های بسیار باکیفیت است که می‌تواند ویدیوهای بسیار خوبی هم به عنوان بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی و اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای ضبط کند. در حالی‌که ضبط ویدیو از وظایف اصلی این برنامه نیست، اما با این اپلیکیشن می‌توانید به آسانی کلیپ‌های با کیفیت بسازید.

گرچه رابط کاربری کمرا ام اکس به نسبت نمونه‌ی مشابه خود یعنی اپن کمرا رابط بهتری‌ست اما سورس یا منبع آن در مقایسه با رقیب‌اش یک منبع باز نیست. این اپلیکیشن برای برش دادن و اشتراک‌گذاری ویدیوهای خود هم دارای قابلیت ادیت درون برنامه‌ای‌ست.

همچنین بخوانید :

برنامه‌ی کمرا ام اکس به عنوان بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید برای دانلود رایگان است اما برای دسترسی به برخی ویژگی‌های آن مثل فیلتر و کپچر مودهای پیشرفته نیازمند پرداخت هزینه‌ی درون برنامه‌ای هستید.

نکات مثبت

 • یکی از بهترین برنامه‌های حال حاضر ضبط ویدیو برای گوشی‌های اندروید
 • رایگان بودن ابزارهای اولیه ادیت ویدیو

نکات منفی

 • تنها رایگان بودن ابزارهای اولیه ادیت و ضبط ویدیو

دانلود برای اندروید

۷. آیفوکوس (iPhocus)

برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل - آیفوکوس (iPhocus)
اگر در مراحل اولیه‌ی یادگیری تصویربرداری هستید، مسلماً تمایلی به استفاده از اپلیکیشن‌های حرفه‌ای پیچیده ندارید. بلکه آن‌چه نیازمندش هستید اپ فیلمبرداری و پخش موزیک همزمان ايفون برای ضبط ویدئو کلیپ هایی با کیفیت و مجهز به کنترل‌های اضافی‌ست. آیفوکوس (iPhocus) دقیقاً همین ویژگی‌ها را دارد و قدمی بزرگ و عالی برای رسیدن به نسل سوم برنامه‌های ضبط ویدیویی محسوب می‌شود.

با استفاده از اپ آیفوکوس به عنوان بهترین برنامه برای فیلم گرفتن و اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای در حین فیلمبرداری امکان استفاده از تنظیمات بسیار دقیق فوکوس را خواهید داشت و نیز می‌توانید در طول گرفتن یک شات، فوکوس لنز دوربین را تغییر دهید و این قابلیتی‌ست که در لیست پیش‌رو تنها اپلیکیشن فیلمیک پرو از آن برخوردار است. هم‌چنین می‌توانید آیفوکوس را از طریق یک دستگاه ثانویه که به وسیله‌ی Wi-Fi به موبایل‌تان وصل است، کنترل کنید. به این ترتیب در هنگام ضبط ویدیو نیازی به لمس کردن دوربینِ در حال ضبط فیلم نخواهید داشت.

نکات مثبت

 • عملکرد بسیار خوب این اپلیکیشن
 • آپشن‌های فوکوس بسیار قوی به نسبت سایر اپ‌ها

نکات منفی

 • عدم ارائه‌ی بسیاری از ابزارهای ضبط تصویر موجود در سایر برنامه‌ها

۸. پرو مووی ریکوردر (ProMovie Recorder)

بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید - پرو مووی ریکوردر (ProMovie Recorder)

پرو مووی ریکوردر (ProMovie Recorder) به عنوان برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل و بهترین نرم افزار فیلمبرداری گرچه همانند ماویس و فیلمیک پرو برنامه‌ای کامل است، اما از رابط کاربری بسیار کاربردی این دو اپ برخوردار نیست و به همین علت، با وجود قابلیت‌های گسترده‌ و برخورداری از کنترل دستی و تنظیمات میزان سرعت، استفاده از تمامی ویژگی‌های آن به سادگی به کارگیری آن‌ها در سایر اپ‌های نام‌برده نیست.

برخلاف فیلمیک پرو، دانلود این بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی رایگان است، اما حواس‌تان را جمع کنید چرا که برای از بین بردن واترمارکی که زیر تصویر می‌آید، باید ۳ دلار درون برنامه‌ای بپردازید. به این ترتیب بهتر است بگوییم که این اپ برای‌تان ۳ دلار هزینه خواهد داشت. گرچه برای دانش‌آموزان یا علاقه‌مندان به این حرفه‌ی تصویربرداری، استفاده از پرو مووی ریکوردر می‌تواند یک نقطه‌ی شروع بدون ریسک باشد.

نکات مثبت

 • ارائه‌ی بازه‌ای گسترده از تنظیمات
 • دانلود رایگان و در دسترس بودن آن

نکات منفی

 • عدم جذابیت و کارآیی آسان رابط کاربری در مقایسه با اپ‌های مشابه

دانلود برای iOS

۹. کینوماتیک (Kinomatic)

برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل - کینوماتیک (Kinomatic)

کینوماتیک (Kinomatic) هم به عنوان برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل یک برنامه‌ی ضبط ویدیو و هم برنامه‌ی ادیت ویدیوست. گرچه این برنامه در انجام هر دو قابلیت نام‌برده تواناست اما قابلیت اصلی آن در تولید فیلم‌هایی با کیفیت بالا بدون استفاده از کامپیوتر و انتشار آنلاین آن است. ادیتور این اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای می‌تواند به راحتی کلیپ‌های ضبط شده را کات کند، برای‌شان عنوان بگذارد، روی آن‌ها صداگذاری کند و یا به آن‌ها موسیقی اضافه کند. گرچه ضبط ویدیوی این اپ آن‌قدرها جذاب نیست، اما از رابط کاربری بسیار خوبی برخوردار است.

هزینه‌ی دانلود کینوماتیک ۴ دلار است و گرچه این اپلیکیشن ضبط ویدئو کلیپ یک برنامه‌ی قدیمی‌ست، اما روی سیستم‌های جدید iOS هم قابل اجراست.

نکات مثبت

 • کیفیت بالای ویدیو و امکان ضبط و ادیت به طور هم‌زمان در یک اپ
 • قابلیت ادیت ویدیو

نکات منفی

 • عدم برخورداری از قابلیت‌های پیشرفته‌ی موجود در سایر اپ‌ها

دانلود برای iOS

 

۱۰. ویدیوشاپ (Videoshop)

اپلیکیشن فیلم برداری حرفه ای - ویدیوشاپ (Videoshop)
ویدیوشاپ (Videoshop) یک برنامه‌ی ضبط ویدیو نیست اما به عنوان بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید همراهی ضروری برای ضبط ویدیوست؛ یک اپ توانمند و آسان برای تولید ویدیوهای ادیت شده‌ی ساده روی آیفون شما. با استفاده از ویدیوشاپ می‌توانید چندین کلیپ را ترکیب کنید، به آن‌ها موزیک اضافه کنید، برای‌شان عنوان بزنید، روی آن‌ها هر فیلتری که می‌خواهید اعمال کنید و در نهایت آن‌ها را در هر شبکه‌ی اجتماعی که می‌خواهید به اشتراک بگذارید. تمامی این‌ها در یک اپ موبایل و بدون هیچ نیازی به کامپیوتر اتفاق می‌افتند.

همچنین بخوانید :

اگر می‌خواهید ویدیویی را که کلی زمان و هزینه صرف‌اش کرده‌اید به اشتراک بگذارید اما مهارت و پول کافی برای ادیت کردن آن در برنامه‌های ادیت ویدیوی کامپیوتری را ندارید، برنامه‌ی ویدیوشاپ به شما این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای، پیش از به اشتراک‌گذاری ویدیوی خود، آن را در موبایل‌تان ادیت کنید. تنها هزینه‌ای که در ارتباط با این اپ خواهید پرداخت، هزینه‌ی دسترسی به قابلیت‌های حرفه‌ای اپلیکیشن است که در صورت نیاز به آن، باید ماهانه ۴ دلار هزینه کنید.

نکات مثبت

 • آسان بودن فرآیند اشتراک‌گذاری ویدیوهای ادیت شده در موبایل
 • مناسب برای ضبط ویدیوهای کوتاه از رویدادها و وقایع جذاب

نکات منفی

 • رابط کاربری بسیار آسان که در تضاد با آن‌هایی‌ست که در ادیت ویدیو حرفه‌ای و ماهر هستند

دانلود برای اندروید

دانلود برای iOS

۱۱. لومافیوژن (LumaFusion)

بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی - لومافیوژن (LumaFusion)
اگر یک برنامه‌ی ادیت حرفه‌ای برای اپ ضبط ویدیو در آیفون‌تان می‌خواهید، لومافیوژن (LumaFusion) به عنوان بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی گزینه‌ی مناسبی‌ست. این برنامه، قدرتمندترین برنامه ادیت ویدیو در اپ استور است که شما را با قابلیت‌های حرفه‌ای و بسیاری از ابزارهایی که تنها از یک نسخه‌ی کامپیوتری ادیت انتظار دارید، روبرو می‌کند. گرچه هزینه دانلود این اپ ۲۰ دلار است اما اگر حرفه‌ای باشید، پرداخت این مبلغ برای‌تان می‌صرفد.

نکات مثبت

 • قابلیت‌های ادیت غیرخطی قدرتمند و منحصربه‌فرد
 • مناسب برای فیلم‌سازی با موبایل، ضبط فیلم در سفر و روزنامه‌نگاری الکترونیکی

نکات منفی

 • قیمت نسبتاً بالا و پیچیدگی استفاده از آن و در عمل، عدم دسترسی به آن برای عموم

دانلود برای iOS

جمع بندی

در این مقاله به طور کلی بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی و تعدادی از بهترین اپلیکیشن های فیلم برداری حرفه ای برای اندروید و iOS معرفی شد، اگر شما هم برنامه‌ای را می‌شناسید که در این فهرست نیست، می‌توانید در قسمت دیدگاه‌های مجله اینترنتی برای تو معرفی بکنید.

سوالات متداول

1. بهترین برنامه فیلمبرداری گوشی ایفون کدام است؟

فیلمیک پرو و ماویس بهترین برنامه فیلمبرداری حرفه ای با موبایل برای iOS است.

2. بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید کدام است؟

فیلمیک پرو و سینما اف وی 5 بهترین نرم افزار فیلمبرداری اندروید است.

منتخب کاربران


[digikala71627932594] [digikala21627932245] برای تو | 11 اپلیکیشن برتر ضبط ویدیو برای گوشی های آیفون و اندروید (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا