دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت کشش اقتصادی چیست 2021

دانلود پاورپوینت کشش اقتصادی چیست 2021

دانلود پاورپوینت کشش اقتصادی چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت کشش اقتصادی چیست

 

پاورپوینت کشش اقتصادی چیست شامل 48 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

کشش ترجمه کلمه Elasticity و برای یافتن حساسیت فاکتوری بر فاکتور دیگر استفاده می‌شود؛ این مفهوم که با مشتق در ریاضیات مرتبط است، توسط اقتصاددان بزرگ آلغرد مارشال( 1842- 1924) وارد علم اقتصاد شده است. کشش در واقع بیانگر نسبت تغییرات یک متغیر روی متغیر دیگر است؛ اگر اقتصاددانان تمایل داشته باشند  بدانند که با افزایش قیمت کالای الف، مقدار فروش آن چه تغییری می کند و یا اینکه تغییرات نهاده کار چه تاثیری بر نهاده سرمایه دارد، از این مفهوم استفاده می‌کنند؛ البته این مفهوم عام به صورت خاص‌تری چون کشش عرضه، تقاضا، درآمد و… نیز بیان می‌گردد

در علم اقتصاد به درصد تغییرات یک متغیر وابسته ( متغیر درون زا ) به درصد تغییرات یک متغیر مستقل ( متغیر برون زا )کشش گفته می شود  .

در متون اقتصادی انواع کشش هایی که از اهمیت بیشتری برخوردارند عبارتند از :

۱- کشش قیمتی تقاضا (edp )

2- کشش درآمدی تقاضا (edi )

3 – کشش قیمتی عرضه (esp )

4 – کشش متقاطع    (exy )

و …

فهرست مطالب

مقدمه
کشش قیمتی تقاضا
کشش درآمدی تقاضا
کشش متقاطع
کشش قیمتی عرضه
کشش قیمتی تقاضا
دامنه کشش تقاضا
حالت‌های خاص کشش
عوامل موثر در کشش تقاضا
پایان

 

عنوان : کشش اقتصادی چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 420 کیلوبایت

تعداد صفحات : 48 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت کشش اقتصادی چیست

دانلود پاورپوینت کشش اقتصادی چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا