دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش 2021

دانلود پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش 2021

دانلود پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش

 

پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش شامل 42 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان علوم تربیتی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مفاهیم برنامه‌ریزى

 جریان و مداومت در برنامه‌ریزى

برنامه‌ریزى به نوشتن برنامه ختم نمى‌شود بلکه فراگردى است که باید مداومت داشته باشد و با توجه به بازتاب نتایج فعالیت‌هاى انجام شده، اطلاعات و یافته‌هاى جدید، تغییرات فن و تکنولوژی، پیشرفت دانش و معرفت، دگرگونى منابع و امکانات و تحول اولویت‌ها و مقاصد، دایم ارزیابى شود و تکمیل گردد.

 ارشاد و هدایت در برنامه‌ریزى

برنامه‌ریزى متضمن ارشاد، هدایت و مداخله در فعالیت‌هاى جمعى است و بدین جهت بسته به چگونگى و میزان اعمال نفوذ وى اشکال گوناگون به‌خود مى‌گیرد مانند برنامه‌ریزى متمرکز – الزامی، برنامه‌ریزى ارشادى – ترغیبی، برنامه‌ریزى حل مشکل و موردی. در این زمینه بعداً گفتگو خواهیم کرد و توضیح خواهیم داد.

 دورنگرى و هدف‌‌گیرى در برنامه‌ریزى

برنامه‌ریزى فعالیتى است جهت‌دار و دورنگر، بدین جهت بسته به چگونگى انتخاب هدف، ممکن است فعالیتى باشد آینده‌نگر، آینده‌ساز، یا آینده گزین.

 آینده‌نگر

اگر هدف برنامه‌ریزى فقط پیش‌بینى آینده باشد، در این صورت فعالیتى است آینده‌نگر. آینده‌نگرها معتقد هستند که هر چند نمى‌توان آینده را ساخت، ولى مى‌توان تا حدودى خطوط اصلى آن را تشخیص داد و تصویرى مات از آن به‌دست آورد و براى آن آماده شد. به‌عبارت دیگر، مقصود و منظور برنامه‌ریزان آینده‌نگر، پیش‌بینى کردن آینده و آماده شدن براى آن است.

 آینده‌ساز

اگر هدف برنامه‌ریزى ساختن و شکل دادن به آینده باشد، در این صورت فعالیتى است آینده‌ساز. برنامه‌ریزان آینده‌ساز، که گاهى اوقات به آنها عنوان مهندسان اجتماعى نیز داده شده است، معتقد هستند که آینده را، به‌خصوص از دیدگاه آموزش و پرورش، مى‌توان ساخت و شکل داد. تکیه کلام این افراد این است که آینده هم اکنون با ما است. مراد و منظور این گفته به‌خصوص اشاره به کودکان است که مردان و زنان آینده خواهند بود و اجتماع آینده را خواهند ساخت. اجتماع را انسان‌ها مى‌سازند و انسان‌ها را آموزش و پرورش. بنابراین، آیندهٔ اجتماع را مى‌توان از آموزش و پرورشى که اطفال امروز به‌دست مى‌آورند، تشخیص داد. این افراد مى‌گویند: برنامه‌ریزان اجتماعى باید، فارغ از جریانات گذشته و روز، تصویرى از آیندهٔ دلخواه رسم کنند.

 و …

 

فهرست مطالب

مفاهیم برنامه‌ریزى
تفکر و عقلانیت در برنامه‌ریزى
مفید یا غیر مفید بودن برنامه‌ریزى آموزش و پرورش
نظرهاى موافق برنامه‌ریزى
نظرهاى مخالف برنامه‌ریزى
پایان

 

عنوان : اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش

فرمت : پاورپوینت

حجم : 384 کیلوبایت

تعداد صفحات : 42 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش

 

دانلود پاورپوینت اهمیت برنامه‌ ریزى آموزش و پرورش 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا