دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان 2021

دانلود پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان 2021

دانلود پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان

 

پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان شامل 41 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . این پاورپوینت برای دانشجویان روانشناسی وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

تمایز میان دو جنس:

 از نظر لکان، مردان و زنان با توجه به زبان، یعنی با توجه به نظام نمادین، به گونه ای متفاوت تعریف می شوند. همانگونه که لکان نوروز و سایکوز را بدین ­نحو متمایز می ­کند که در سایکوز بخشی از بعد نمادین مورد سلب (foreclosure) واقع می ­شود و به بعد واقع باز می ­گردد، درحالی­ که این اتفاق در نوروز رخ نمی دهد؛ مردانگی و زنانگی نیز به عنوان دو نوع متفاوت از رابطه با نظام نمادین تعریف می ­شوند. شیوه­ های متفاوت دوپاره­ شدن توسط زبان. بنابراین فرمولهای او پیرامون sexuation، تنها مربوط به سوژه ­های سخنگو است. و به عبارتی، تنها مربوط به سوژه ­های نوروتیک است: مردان و زنان نوروتیک از لحاظ شیوه ازخودبیگانگی ­شان (الیناسیون) در حصار نظام نمادین، با هم متفاوت هستند.

مردان: آنهایی که از نظرگاه روانتحلیلگری فارغ از ساختار زیست ­شناختی – ژنتیکی ­شان مرد در نظر گرفته می ­شوند، به طور کلی با “کارکرد فالیک” مشخص می­ گردند.

تا جایی که کارکرد فالیک با ازخودبیگانگی حاصل از زبان مرتبط می ­گردد، نقطه ­نظرهای عمده لکان پیرامون مردان را می­ توان به شیوه­ های گوناگونی بیان داشت:

 و …

 

فهرست مطالب

تمایز میان دو جنس
مردان
زنان
پایان

 

عنوان : جنسیت از منظر ژاک لاکان

فرمت : پاورپوینت

حجم : 1.06 مگابایت

تعداد صفحات : 41 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان

دانلود پاورپوینت جنسیت از منظر ژاک لاکان 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا