دانلود پاورپوینت

دانلود مبانی نظری سیستم اطلاعات حسابداری (AIS) 2021

دانلود مبانی نظری سیستم اطلاعات حسابداری (AIS) 2021

دانلود مبانی نظری سیستم اطلاعات حسابداری (AIS) 2021

لینک دانلود محصول

مبانی نظری سیستم اطلاعات حسابداری (AIS)


توضیحات: 18 صفحه فارسی (word)

با رفرنس دهی کامل فارسی و انگلیسی و پانویس ها مناسب برای پایان نامه

خلاصه ای از کار:

2-2- سیستم اطلاعات حسابداری

سیستم اطلاعات حسابداری سیستمی است که عملیات جمع‌آوری و ذخیره‌سازی داده‌های مالی را طی فرایندهای حسابداری انجام می‌دهد و پس از پردازش……………

 

2-2-1- اهمیت سیستم اطلاعات حسابداری           
سیستم اطلاعات حسابداری سیستمی است که عملیات جمع‌آوری و ذخیره‌سازی داده‌های مالی را طی فرایندهای حسابداری انجام می‌دهد و پس از پردازش این داده‌ها، اطلاعات مورد استفاده تصمیم‌گیرندگان سازمانی را (سرمایه‌گذاران، اعتباردهندگان، مدیران) تولید می‌کند. سیستم اطلاعات حسابداری در نهایت با ارائه گزارشهای هوشمندانه مالی می‌تواند تصمیم‌گیرندگان و مدیران سازمان را در برنامه‌های راهبردیشان کمک كند. هرچند یک سیستم اطلاعات حسابداری می‌تواند فقط شامل چند صفحه کاغذ و کتابچه راهنمای کاربر مبتنی بر یک سیستم حسابداری ساده باشد، اما امروزه سیستم اطلاعات حسابداری به‌عنوان سیستمی پیچیده مبتنی بر قابلیتهای فناوری اطلاعات و فرایندها و روشهای سنتی و پیشرفته حسابداری است(پورحیدری، 1385).     …………………..

2-2-2- مراحل طراحی و اجرای سیستمهای اطلاعات حسابداری    
1- بررسی اولیه یا امکان‌سنجی: این مرحله با درخواست کاربر جهت کامپیوتری كردن شروع می‌شود و اقداماتی از قبیل تعیین کاربران مسئول و محدوده سیستم، نواقص سیستم موجود و هدفهای سیستم پیشنهادی در این مرحله صورت می‌گیرد.             ……………….

2-2-3- امنیت سیستم اطلاعات حسابداری           
امنیت به معنای حفاظت سیستمهای اطلاعاتی در مقابل دسترسی افراد غیرمجاز به اطلاعات یا خدمات است و اطلاعات ذخیره‌شده، در حال پردازش یا گزارش‌شده…………..

 

2-2-4- عوامل مؤثر بر سودمندی سیستم اطلاعاتی حسابداری 

عوامل بسیار زیادی بر عملكرد سیستم اطلاعاتی حسابداری تأثیر می گذارند، اما بررسی همه­ی عوامل مزبور بسیار دشوار است.  بنابراین در این تحقیق تنها عواملی كه مهم به نظر می رسیدند،­  به طور جداگانه بررسی و مورد توجه قرار می گیرند. عوامل مورد بررسی عبارتند…………….

………..

5) منابع مالی                                                                                                    

    تعهدات مالی یك مكانیزم كلیدی برای مدیران ارشد است. توسعه­ی مؤثر سیستم اطلاعاتی به منابع مالی و تعهدات مالی بلند مدت برای خرید نرم افزار، سخت افزار و گروه حرفه ای نیاز دارد. شركت های موفق برای فعالیت های توسعه­ی سیستم اطلاعاتی خود تعهدات مالی بلند مدت دارند. مدیران ارشد این منابع را از راه های مختلف و از بخش های مختلف تأمین می كنند. در شركت­های موفق مدیران ارشد میزان منابع مالی مورد نیاز پروزه را براساس ضوابط و توافق متقابل تعیین می­کنند. در این شركت­ها مدیران ارشد در كل یك طرح جامع برای توسعه­ی سیستم و یك توافق كلی با سایر بخش دارند. برعكس ، در شركت های ناموفق ، مدیران ارشد تمایلی به داشتن تعهدات مالی مدون و برنامه­ی كلی و توافق با سایر بخش ها را ندارند (اعتمادی و همکاران، 1385)…………….

 

8) عامل فنی و دانش

   پیچیدگی سیستم به عنوان فقدان یک قاعده برای تفكر درباره­ی مسئله است. راه حل برطرف كردن پیچیدگی سیستم، تجزیه سیستم به سیستم های كوچكتر است. اما، این سیستم های كوچك باید با هم در ارتباط و هماهنگ باشند و در مجموع كار سیستم بزرگتر را  انجام دهند. ………….

منابع

اعتمادی، ح.، الهی، ش و آقایی، ح. 1385. بررسی تأثیر فناوری اطلاعات بر ویژگی های کیفی اطلاعات حسابداری. بررسی های حسابداری و حسابرسی. شماره 43، صص 34-51.

پورحیدری، ا. 1385. اهمیت ویژگیهای اطلاعات مرتبط با تصمیمات راهبردی و نقش آنها در طراحی سیستمهای اطلاعاتی حسابداری، دانش و پژوهش حسابداری، شماره 4، صص 10 تا 17،

دانلود مبانی نظری سیستم اطلاعات حسابداری (AIS) 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا