مهارت های ارتباطی

برای تو – چگونه در قرار اول خود رمانتیک و جذاب باشید؟ (2021)

برای تو – چگونه در قرار اول خود رمانتیک و جذاب باشید؟ (2021)

قرار اول معمولا سرشار از خوشی، هیجان و اضطراب است اما چیزی که بیشتر از همه مهم است، رمانتیک و جذاب بودن قرار ملاقات است. اگر کمی رمانتیک باشید احتمالا شانس قرار دوم را برای خود افزایش داده اید پس نکات طلایی این مقاله را تا آخر بخوانید.

چطور در قرار اول موفق باشید؟

1. مکانی رمانتیک را برای قرار انتخاب کنید

مکانی خاص و ایده آل را برای اولین قرار انتخاب کنید. می توانید مکانی تاریخی یا بسیار زیبا یا جایی که برای تان اهمیت زیادی دارد را انتخاب کنید. اگر طرف مقابل تان بیشتر به بیرون رفت علاقه دارد می توانید یک باغ گل یا زمین کشاورزی را پیشنهاد کنید. جایی را انتخاب کنید که برای او منحصر به فرد و صمیمی باشد چرا که این کار بسیار رمانتیک تر از شام و تماشای فیلم است.

 • اگر طرف مقابل تان به هنر علاقه دارد می توانید موزه یا گالری هنری را پیشنهاد کنید.
 • برای صرف قهوه در کافه قرار نگذارید زیرا اصلا طبیعی نیست.

2. تا جایی که می توانید فعال باشید

به دنبال راه هایی باشید تا به او نزدیک شده و فعالیت بدنی داشته باشید. مثلا می توانید در کلاس سالسا شرکت کنید، برای شنا به ساحل رفته یا در پارک موزه یک دیگر را ملاقات کنید. به جای این که نشسته و چیزی را تماشا کنید، فعال بوده و موضوعی برای صحبت پیدا کنید.

 • از رفتن به کنسرت یا نمایش صرف نظر کنید زیرا شانس تان برای ارتباط بیشتر در زمان کنار هم بودن را کم می کند.

3. گفته های خود را اولویت بندی کنید

بیشتر بر روی صحبت کردن تاکید کنید. زمانی که برای اولین بار با طرف مقابل تان قرار می گذارید، مثلا می توانید درباره موارد مورد علاقه، تیپ شخصیتی یا شوخ طبع بودن او صحبت کنید. موضوعاتی مثلا برند و غذای مورد علاقه و مکانی که دوست دارد به آن جا سفر کند را انتخاب کنید. توجه زیادی به پاسخ های او داشته باشید.

 • فکر نکنید که حتما باید درباره موضوعات سنگین صحبت کنید. موضوعاتی مثل سیاست، مذهب و روابط را برای بعدا نگه دارید.

4. تلفن همراه را کنار بگذارید

تمام توجه خود را به اولین قرار ملاقات تان معطوف کنید. کنار گذاشتن تلفن همراه یک حرکت رمانتیک نیست اما برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. صفحه تلفن را برعکس کرده تا اصلا توجه تان را جلب نکند و در عوض تمام توجه خود را به سمت مقابل معطوف کند.

 • اگر نمی توانید تلفن را بر عکس بگذارید، آن را بی صدا کنید تا مجبور نباشید زود به زود آن را چک کنید.

5. کمی عشوه گری را فراموش نکنید

هیچ چیز مانند عشوه گری به طرف مقابل نمی فهماند که شما جذاب و شوخ طبع هستید. جمله ای جذاب و رمانتیک مانند این بگویید، “شاید این حرفی که می زنم خوب نباشد اما باید بگویم که کنار دختران زیبا بسیار دستپاچه می شوم” هر چیزی که می خواهید بگویید را هوشمندانه انتخاب کنید. می توانید از این جمله ها هم استفاده کنید:

 • “این کت و شلوار خیلی بهت میاد.”
 • احساس می کنم تمام افرادی که اینجا هستند به من حسودی می کنند. من را زیباترین و خوشتیپ ترین فرد این مکان هستم.”
 • احتمالا تا الان زیاد این را شنیده ای اما باید بگویم که لبخند بی نظیری داری.”

6. آهنگی را اجرا کنید

از گروهی که در مکان حضور دارد بخواهید تا یک آهنگ برای تان اجرا کنند. اگر اولین قرار خود را در یک رستوران یا بار گذاشته اید و موسیقی زنده پخش شده یا دیجی در آن جا حضور دارد، بخواهید تا یک آهنگ رمانتیک برای تان پخش کرده و آن را به طرف مقابل تان تقدیم کنید.

7. زبان بدن را فراموش نکنید

دست ها را باز کرده و راحت بنشینید و حالت تدافعی به خود نگیرید. مسلما به دنبال این هستید که قرار ملاقات تان آرام و راحت سپری شود.

 • بسیاری از مردم ترجیح می دهند که در هنگام صحبت کردن با طرف مقابل شان به جای این که روبروی او بنشینند، کنار او باشند. با توجه به این که به این صورت از نظر فیزیکی به او نزدیک تر می شوید، صمیمیت بیشتر می شود.

8. محبت جسمانی را فراموش نکنید

یک لمس ساده طرف مقابل نشان می دهد که چقدر به او علاقمند هستید. می توانید دستی روی شانه او گذاشته، دستش را گرفته یا فقط بازویش را لمس کنید. این نوع تماس ها باعث افزایش راحتی طرفین می شود.

 • نیازی نیست که صبر کنید تا آخر قرار رسیده و این کار را انجام دهید.

9. اولین بوسه

از او بپرسید که می توانید او را ببوسید یا نه. اگر حسابی او را تحت تاثیر قرار داده اید و تماس جسمانی برقرار شد، بوسه نیز باعث می شود تا اولین قرار ملاقات رمانتیک شود. البته هیچ اجباری به این کار در اولین قرار نیست.

 • اگر طرف مقابل این درخواست تان را رد کرد، او را مجبور نکنید یا تصور نکنید که کار اشتباهی شده است. شاید بخواهد شما را بیشتر شناخته یا این که حس مشابه با حس شما شکل نگرفته است.

10. خودتان باشید

این که وانمود کنید شخصی دیگری هستید اصلا رمانتیک نیست. نباید طرف مقابل را فریب دهید. در عوض بسیار صادقانه و رو راست برخورد کنید زیرا این که خود واقعی تان باشید، رمانتیک است. به این فکر کنید که او می خواهد با شما قرار بگذارد، پس خودتان باشید.

 • برای این که در قرار ملاقات تان راحت باشید، لباس راحت پوشیده، با اعتماد به نفس برخورد کنید و زمان خوبی را سپری کنید.

 

برای تو – چگونه در قرار اول خود رمانتیک و جذاب باشید؟ (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا