دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست 2021

دانلود پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست 2021

دانلود پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست

 

پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست شامل 40 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان اقتصاد وسایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

با کاهش قیمت کالا، افزایش درآمد، افزایش قیمت کالاهای جانشین، و کاهش قیمت کالاهای مکمل، مقدار تقاضا برای کالا افزایش می یابد. بحث ما درباره ی تقاضا کاملاً کیفی (و نه کمّی) بود. به عبارت دیگر ما به جهت تغییرات (و نه  مقدار تغییر) توجه داشتیم. برای اندازه گیری مقدار واکنش تقاضا به تغییر عوامل مؤثر بر تقاضا، اقتصاددانان از مفهوم کشش استفاده می کنند.

کشش قیمتی تقاضا و عوامل مؤثر بر آن

براساس قانون تقاضا، با کاهش قیمت یک کالا مقدار تقاضا برای آن افزایش می یابد. کشش قیمتی تقاضا مقدار تغییر تقاضا را نسبت به تغییر قیمت اندازه گیری می کند. وقتی مقدار تقاضا در مقابل تغییرات قیمت واکنش بسیار زیادی از خود نشان می دهد، می گوییم تقاضا با کشش (پرکشش) است. وقتی مقدار تقاضا در مقابل تغییرات قیمت واکنش بسیار کمی از خود نشان می دهد، می گوییم تقاضا بی کشش (کم کشش) است.

چه عواملی با کشش بودن یا بی کشش بودنِ تقاضای یک کالا را تعیین می کنند، یا به عبارت دیگر عوامل تعیین کننده تقاضا کدام اند؟ از آن جا که تقاضا برای هر کالایی به ترجیحات مصرف کننده بستگی دارد، کشش قیمتی تقاضا نیز به عوامل اقتصادی، اجتماعی، روانی بسیار زیادی بستگی دارد که در مجموع خواسته های افراد را شکل می دهند.

 

و …

فهرست مطالب

مقدمه
کشش قیمتی تقاضا و عوامل مؤثر بر آن
کالاهای ضروری و کالاهای تجملی
قابلیت جانشینی کالاها
حدود بازار
افق زمانی
محاسبه کشش قیمتی تقاضا
پایان

 

عنوان : کشش قیمتی تقاضا چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 464 کیلوبایت

تعداد صفحات : 40 

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست

دانلود پاورپوینت کشش قیمتی تقاضا چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا