فیلم و سریال

برای تو – بهترین فیلم های ترسناک IMDb ؛ از سکوت بره ها تا جن گیر (2021)

برای تو – بهترین فیلم های ترسناک IMDb ؛ از سکوت بره ها تا جن گیر (2021)
2 minutes
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114812194.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک

انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک
انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک
۹,۵۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/119929561.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار

انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار
انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار
۱۱,۶۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/1287684.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی

مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی
مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی
۸۰,۰۰۰
٪۷
۷۴,۷۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/111924295.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول

انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول
انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول
۱۳,۹۹۰ تومان

بالاخره فهرست بهترین فیلم های ترسناک IMDb هم برای علاقه‌مندان به این ژانر آماده شد. مجله اینترنتی برای تو با دست پر آمده تا طرفداران پروپاقرص ژانر وحشت را به تماشای بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی دعوت کند.

اگرچه خیلی‌ها از ترس و وحشت فراری‌اند، اما علاقه‌مندان سینمای وحشت هم بسیارند. این طرفداران بی‌شمار همیشه در انتظار آثار جدید و متفاوت بوده تا به تماشای جذابیت‌های مورد انتظارشان از این فیلم‌ها بنشینند. اما این‌بار فهرستی متفاوت برای دوست‌داران فراهم کردیم تا سیری به محبوب‌ترین‌ها و موفق‌ترین‌های این ژانر داشته باشیم. وقتی صحبت از فیلم‌های ترسناک به میان می‌آید، آثار فیلم‌سازان مهم این عرصه را نمی‌توان نادیده گرفت. فیلم‌سازانی همچون جورج رومرو (George A. Romero)، دیوید لینچ (David Lynch)، رومن پولانسکی (Roman Polanski) و استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) با تولید آثاری برجسته در ژانر وحشت در حافظه تاریخ سینما ثبت شده‌اند. مجله اینترنتی برای تو در این مقاله قصد دارد مروری بر بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی از گذشته تا امروز داشته‌ باشد.

در ویدیوی زیر می‌توانید با «بهترین فیلم های ترسناک دنیا در imdb» آشنا شوید.

بهترین فیلم های ترسناک IMDb

معمولاً معیار رایج برای سنجش کیفیت آثار سینمایی سایت‌هایی همچون IMDb است که رتبه هر فیلمی را از قدیمی تا جدید بر اساس آرای کاربران ثبت می‌کند. در این بخش فهرستی از بهترین فیلم های ترسناک از نگاه سایت IMDb تهیه شده‌ است. آثار این فهرست را فیلم‌های مطرح طول تاریخ با کارگردانان و بازیگران سرشناس تشکیل داده‌اند. تا پایان این مقاله با رتبه بندی فیلم های ترسناک IMDb همراه ما باشید.

1. فیلم سکوت بره ها (The Silence of the Lambs)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.6
 • سال اکران: 1991
 • کارگردان: جاناتان دمی (Jonathan Demme)
 • بازیگران: جودی فاستر، آنتونی هاپکینز، لارنس ای. بانی، کیسی لمونز

بالاترین امتیاز فیلم ترسناک IMDb در این لیست به «سکوت بره‌ها»، اثری روانشناختی و یکی از بهترین فیلم های ترسناک IMDb اختصاص دارد. فیلم سینمایی The Silence of the Lambs همچنان یکی از محبوب‌ترین آثار ژانر وحشت و بسیار پرطرفدار است.

همچنین بخوانید :

فیلم درباره یک افسر جوان FBI است که برای دستگیری یک قاتل سریالی باید از یک قاتل آدم‌خوار زندانی کمک بگیرد. این قاتل زنجیره‌ای آدم‌خوار یک نابغه روان‌پزشکی است. این فیلم به‌یاد‌ماندنی بر اساس رمانی به همین نام با نقش‌آفرینی ستارگانی همچون جودی فاستر (Jodie Foster) و آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins) ساخته شد. سکوت بره‌ها در سال 1991 به فروش موفقیت‌آمیزی بالغ بر 130 میلیون دلار رسید.

2. فیلم روانی (Psycho)

بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی - فیلم روانی (Psycho)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.5
 • سال اکران: 1960
 • کارگردان: آلفرد هیچکاک (Alfred Hitchcock)
 • بازیگران: آنتونی پرکینز، جنت لی، ورا مایلز، جان گوین
همچنین بخوانید :

فیلم سینمایی «روانی» یکی دیگر از بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی و از برجسته‌ترین آثار تاریخ سینماست. فیلم Psycho درباره یک منشی جوان، با بازی جنت لی (Janet Leigh) است که از یکی از مشتریان کارفرمایش 40 هزار دلار دزدیده و فرار می‌کند. او به هتلی دورافتاده می‌رود که صاحب آن یک مرد جوان است و مرد هم تحت سلطه مادرش قرار دارد. برای این فیلم سه دنباله در سال‌های 1983، 1986 و 1990 ساخته شده‌ است. «روانی» در سال 1960 به فروش 32 میلیون دلاری رسید و در جمع بهترین فیلم های ترسناک جهان IMDb جای دارد.

3. فیلم درخشش (The Shining)

فیلم درخشش (The Shining) - بهترین فیلم های ترسناک از نظر imdb

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.4
 • سال اکران: 1980
 • کارگردان: استنلی کوبریک (Stanley Kubrick)
 • بازیگران: جک نیکلسون، شلی دووال، دنی لوید، اسکتمن کراترز

بی شک در جمع بهترین فیلم های ترسناک دنیا در IMDb نام فیلم سینمایی The Shining به چشم می‌خورد. «درخشش» با بازی جک نیکلسون (Jack Nicholson)، تنها فیلم استنلی کوبریک در ژانر وحشت است و براساس داستانی به همین نام ساخته شده است. این فیلم درباره یک مرد نویسنده به نام جک تورنس است که به همراه خانواده‌اش به هتلی دورافتاده سفر می‌کند تا زمستان را در آنجا بگذرانند. فضای شوم و رازآلود آنجا پدر خانواده را به خشونت می‌کشاند و موجب اختلالات روانی و عصبی او می‌شود؛ تاجایی‌که قصد دارد همسر و فرزندش را از بین ببرد. دنباله فیلم درخشش با عنوان «دکتر اسلیپ» در سال 2019 ساخته شد.

4. فیلم موجود (The Thing)

بهترین فیلم های ترسناک از نگاه سایت IMDb - موجود (The Thing)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8.1
 • سال اکران: 1982
 • کارگردان: جان کارپنتر (John Carpenter)
 • بازیگران: کرت راسل، ویلفورد برملی، کیث دیوید، ریچارد ماسور

The Thing هم با امتیاز 8.1 در میان بهترین فیلم های ترسناک IMDb قرار دارد. فیلم سینمایی ترسناک «موجود» را بیل لنکستر (Bill Lancaster) بر اساس رمان ?Who Goes There نوشت. در زمان اکران استقبال چندانی از فیلم نشد، اما رفته‌رفته در جمع بهترین فیلم های ترسناک سایت IMDb جای گرفت.

همچنین بخوانید :

داستان درباره گروهی از محققان آمریکایی در قطب جنوب است که با موجودی فضایی روبه‌رو می‌شوند. این موجود انگلی فرازمینی جذب ارگان‌های بدن شده و به شکل عجیبی باعث تغییر شکل آن‌ها می‌شود. شک و تردید و کشمکش بر گروه غلبه کرده و متوجه می‌شوند که دیگر نمی‌توانند به یکدیگر اعتماد کنند و هر کدامشان می‌‌تواند به آن موجود آلوده شده‌ باشد.

5. فیلم بچه رزماری (Rosemary’s Baby)

بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی - فیلم بچه رزماری (Rosemary's Baby)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • سال اکران:1986
 • کارگردان: رومن پولانسکی
 • بازیگران: میا فارو، جان کاساوتیس، روث گوردون، سیدنی بلکمر

رتبه پنجم بهترین فیلم های ترسناک IMDb در این فهرست به فیلم کارگردان مشهور هالیوود اختصاص دارد. «بچه رزماری» براساس رمان آیرا لوین (Ira Levin) با همین نام ساخته شده‌ است. در این فیلم زوجی جوان که در انتظار به دنیا آمدن فرزندشان هستند به آپارتمانی فانتزی نقل مکان می‌کنند. این خانه با همسایه‌هایی عجیب و غریب احاطه شده است. زن جوان به همسایه‌ها شک می‌کند و درمی‌یابد که آن‌ها عضو یک فرقه شیطانی هستند که می‌خواهند از نوزادش در مراسم‌ خود استفاده کنند. Rosemary’s Baby با ثبت امتیاز 8 در IMDb و نمره متای 97 یکی از بهترین فیلم های ترسناک بر اساس IMDb است.

6. فیلم جن گیر (The Exorcist)

بهترین فیلم های ترسناک در imdb - فیلم جن گیر (The Exorcist)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • سال اکران: 1973
 • کارگردان: ویلیام فریدکین (William Friedkin)
 • بازیگران: الن برستین، مکس فون سیدو، لیندا بلر، لی جی. کاب

از مشهورترین فیلم‌های ژانر وحشت که نامش در فهرست بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی به چشم می‌خورد مجموعه فیلم‌های «جن‌گیر» است. این فیلم هم بر اساس رمانی با همین نام ساخته شد. فیلم درباره دختری 12 ساله است که موجودی مرموز او را تسخیر می‌کند. مادرش برای نجات او از دو کشیش کمک می‌گیرد تا با روش‌های جن گیری او را نجات دهند.

همچنین بخوانید :

فیلم سینمایی The Exorcist در سال 1973 درآمدی حدود 232 میلیون دلار از فروش گیشه کسب کرد و یکی از موفق‌ترین آثار این ژانر شد. این فیلم در چندین رشته نامزد جایزه اسکار و در نهایت برنده دو جایزه بهترین فیلم‌نامه اقتباسی و بهترین صداگذاری شد. جن‌گیر چهار جایزه گلدن گلوب را هم از آن خود کرده ‎است.

7. فیلم آرواره ها (Jaws)

بهترین فیلم های ترسناک سایت imdb - آرواره ها (Jaws)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 8
 • سال اکران: 1975
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ
 • بازیگران: روی شایدر، رابرت شاو، ریچارد درایفس

«آرواره‌ها» نه تنها از بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی به شمار می‌رود، بلکه اولین فیلم مهم اسپیلبرگ است که شهرتی بیش از پیش برایش به ارمغان آورد. این فیلم با درآمد 260 میلیون دلاری همچنان جزو پرفروش‌ترین‌های تاریخ سینماست. Jaws در سایت IMDb در بین 250 فیلم برتر تاریخ سینما جای دارد. داستان فیلم درباره یک کوسه کشنده است که به شهری ساحلی حمله کرده و هرج‌و‌مرجی در شهر به راه می‌اندازد. یک کلانتر محلی، یک زیست‌شناس دریایی و یک دریانورد پیر مسئول شکار این کوسه می‌شوند. آرواره‌ها موفق به دریافت سه جایزه اسکار، یک جایزه گلدن‌ گلوب و یک جایزه بفتا شده‌ است.

8. فیلم پرندگان (The Birds)

بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی - پرندگان (The Birds)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • سال اکران: 1963
 • کارگردان: آلفرد هیچکاک
 • بازیگران: راد تیلور، تیپی هدرن، جسیکا تندی، سوزان پلشت

The Birds اثر دیگری از لیست بهترین فیلم های ترسناک در IMDb است که بر اساس رمان «پرندگان» دافنه دوموریه (Daphne du Maurier) ساخته شد. زنی ثروتمند و ماجراجو که اهل سانفرانسیسکو است نامزدش را تعقیب می‌کند و به شهری کوچک در کالیفرنیای شمالی می‌رسد. وقتی به آنجا می‌رسند، با حمله ناگهانی انواع پرندگان به مردم شهر رفته‌رفته اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد. فیلم کارگردان شهیر تاریخ سینما با نمره متای 90 به فروش 11 میلیون دلاری در سال 1963 رسید.

9. فیلم برو بیرون (Get Out) در میان بهترین فیلم های ترسناک imdb

بهترین فیلم های ترسناک جهان imdb - برو بیرون (Get Out)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.7
 • سال اکران: 2017
 • کارگردان: جوردن پیل (Jordan Peele)
 • بازیگران: دنیل کالویا، آلیسون ویلیامز، بردلی ویتفورد، کاترین کینر

در جمع بهترین فیلم های ترسناک IMDb فیلم سینمایی Get Out هم با فیلم «پرندگان» هم‌امتیاز است. داستان «برو بیرون» درباره کریس، یک جوان سیاه‌پوست آفریقایی-آمریکاییست که آخر هفته به دیدار خانواده نامزد سفیدپوستش می‌رود. در آنجا کریس با برخورد و پذیرایی ناشایست آن‌ها مواجه شده و آرامش خود را از دست می‌دهد؛ تا جایی‌که این جوش و خروش او به نقطه اوج خود می‌رسد.

همچنین بخوانید :

این فیلم روانشناختی و دلهره‌آور پس از اکران با استقبال فراوان روبه‌رو و به عنوان یک پدیده شناخته شد. Get Out در سایت راتن تومیتوز امتیاز 99 از 100 را برای خود ثبت کرد. این فیلم که یکی از آثار سینمایی موفق به شمار می‌رود، به فروش 255 میلیون دلاری دست یافت و یک جایزه اسکار و چندین جایزه دیگر را از آن خود کرد.

10. فیلم دیگران (The Others)

بهترین فیلم های ترسناک دنیا در imdb - دیگران (The Others)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • سال اکران: 2001
 • کارگردان: آلخاندرو آمنابار (Alejandro Amenábar)
 • بازیگران: نیکول کیدمن، کریستوفر اکلستون، فیونولا فلانگان، آلاکینا من

در لیست فیلم های ترسناک IMDb فیلم اسپانیایی «دیگران» با بازی نیکول کیدمن هم حضور دارد. داستان فیلم درباره زن جوانیست که فرزندانش به دلیل ابتلا به یک بیماری نادر به نور حساسیت دارند. به همین خاطر، او و فرزندانش در خانه خانوادگی قدیمی و تاریکشان زندگی می‌کنند. با ورود خدمتکاران جدید به خانه اتفاقات عجیبی رخ می‌دهد و آن‌ها متوجه می‌شوند که تنها نیستند. The Others برنده هشت جایزه گویا شده و درآمدی بالغ بر 209 میلیون دلار از فروش گیشه به دست آورد.

11. فیلم 28 روز بعد (28Days Later) از بهترین فیلم های ترسناک imdb

بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی - 28 روز بعد (28Days Later)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • سال اکران: 2002
 • کارگردان: دنی بویل (Danny Boyle)
 • بازیگران: کیلین مورفی، نائومی هریس، کریستوفر اکلستون، الکس پالمر
همچنین بخوانید :

فیلم پسارستاخیزی «28 روز بعد» که در سبک علمی-تخیلی ساخته شده گزینه دیگر بهترین فیلم های ترسناک ای ام دی بی است. چهار روز پس از انتشار یک ویروس مرموز و لاعلاج در سراسر انگلستان، چند تن از بازماندگان در تلاشند تا پناهگاهی بیابند. جیم و سلنا هم که در شهر هستند باید برای نجات خود تلاش کنند. 28 روز بعد با بازی ستاره سریال پیکی بلایندرز، 82 میلیون دلار از فروش گیشه درآمد داشت.

12. فیلم ارّه (Saw)

دانلود بهترین فیلم های ترسناک imdb - ارّه (Saw)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • سال اکران: 2004
 • کارگردان: جیمز وان (James Wan)
 • بازیگران: کری الوز، لی وانل، دنی گلاور، کن لئونگ

با نگاهی بر بهترين فيلم هاي ترسناك IMDb حتماً نام مجموعه فیلم‌های «ارّه» دیده می‌شود. این فیلم مستقل روانشناختی که قسمت اول آن در سال 2004 ساخته شد، روایتگر ماجرای دو مرد غریبه است که در اتاقی متروک کنار یک جنازه بیدار می‌شوند. آن‌ها هیچ تصوری از اینکه چگونه به این اتاق راه یافته‌اند ندارند. خیلی زود متوجه می‌شوند که مهره‌های یک بازی مهلک اجباری هستند که یک قاتل سریالی بدنام آن را به راه انداخته است. پس از موفقیت قسمت اول، هفت قسمت دیگر این فیلم هم ساخته شد.

13. فیلم احضار (The Conjuring)

بهترین فیلم های ترسناک بر اساس imdb - احضار (The Conjuring)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5
 • سال اکران: 2013
 • کارگردان: جیمز وان
 • بازیگران: پاتریک ویلسون، ویرا فارمیگا، ران لیوینگستون، لیلی تیلور
همچنین بخوانید :

و اما نوبت به فیلم پربیننده «احضار» دیگر فیلم برتر ترسناک IMDb می‌رسد. این فیلم که به تازگی قسمت سوم آن منتشر شد، ماجراهای اد و لورین وارن، دو محقق مسائل فراطبیعی را روایت می‌کند. آن دو در تلاشند تا به یک خانواده که از حضور یک موجود تاریک در مزرعه‌شان وحشت‌زده‌اند، کمک کنند. غالباً این فیلم پس از «جن‌گیر» ترسناک‌ترین فیلم تاریخ سینما محسوب می‌شود.

14. فیلم یک مکان ساکت (A Quiet Place)

فیلم های ترسناک با imdb بالا - یک مکان ساکت (A Quiet Place)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.5
 • سال اکران: 2018
 • کارگردان: جان کرازینسکی (John Krasinski)
 • بازیگران: امیلی بلانت، جان کرازینسکی، میلیسنت سیموندز، نوآ جوپ

«یک مکان آرام» محصول 2018، فیلم دیگریست که در بین بهترین فیلم های ترسناک از نظر IMDb قرار دارد. این درام هیجان‌انگیز و ترسناک جهانی پسارستاخیزی را به تصویر می‌کشد. در آنجا خانواده‌ای حضور دارد که مجبورند در سکوت زندگی کنند، درحالی‌که از هیولاهایی با قدرت شنوایی فوق‌العاده فرار کرده و پنهان می‌شوند. A Quiet Place با صرف بودجه تقریبی 20 میلیون دلاری برای تولید، 341 میلیون دلار از فروش گیشه به دست آورد.

15. فیلم موروثی (Hereditary) یکی از بهترین فیلم های ترسناک imdb

لیست فیلم های ترسناک imdb - موروثی (Hereditary)

 • امتیاز آی‌ام‌دی‌بی: 7.3
 • سال اکران: 2018
 • کارگردان: آری استر ( Ari Aster)
 • بازیگران: تونی کولت، میلی شاپیرو، گابریل بیرن، الکس ولف

و اما آخرین مورد رده بندی فیلم های ترسناک IMDb در این مقاله به فیلم Hereditary اختصاص دارد. فیلم درباره خاندان گراهام و زمانی است که بزرگ خانواده فوت می‌کند. پس از این اتفاق، خانواده داغدار گراهام با حوادث غم‌انگیز و نگران‌کننده‌ای رو‌به‌رو می‌شود. 10 میلیون دلار هزینه ساخت این فیلم و 80 میلیون دلار درآمد حاصل از فروش جهانی آن بود.

کلام آخر

فهرست تهیه شده از بهترین فیلم های ترسناک IMDb در این مقاله فقط تعداد کمی از این آثار را معرفی کرده‌ است. البته این فیلم‌های ذکرشده برخی از آثار مهم سینمای وحشت و فیلم‌سازان سرشناس این عرصه هستند. برای تماشای این فیلم‌ها، دانلود بهترین فیلم های ترسناک IMDb را از دست ندهید و نظرات خود را در این زمینه با در میان بگذارید.

برای تو – بهترین فیلم های ترسناک IMDb ؛ از سکوت بره ها تا جن گیر (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا