دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت جرم مشهود چیست 2021

دانلود پاورپوینت جرم مشهود چیست 2021

دانلود پاورپوینت جرم مشهود چیست 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت جرم مشهود چیست

 

پاورپوینت جرم مشهود چیست شامل 29 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان حقوق و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

در حقوق جزا جرایم به اقسام مختلفی تقسیم می‌شوند. مبنای هر یک از این تقسیمات متفاوت است. جرایم بر اساس عنصر قانونی به جرم عمومی، جرم سیاسی و جرم عمومی و جرم نظامی تقسیم می‌شوند. از نظر عنصر روانی جرایم به جرم عمدی ـ جرم غیر عمدی و جرم جمعی (مکرّر) و جرم مرتبط قابل تقسیم هستند.

 

از نظر عنصر مادی نیز جرایم به جرم مطلق، جرم مقیّد، جرم ساده ـ جرم مرکّب، جرم آنی (فوری) ـ جرم مستمر، جرم اتّفاقی ـ جرم به عادت و جرم مشهود ـ جرم غیرمشهود تقسیم می‌شوند. بنابراین در یک نوع تقسیم‌بندی جرایم براساس عنصر مادی و به اعتبار لحظة مشاهده، جرایم به مشهود و غیرمشهود تقسیم می‌شوند.

پایه و مبنای جرم مشهود که طریق غیر عادی و فوق‌العادة رسیدگی است ضرورت، فوریّت و سرعت است و تشریفات با طبع جرم مشهود ناسازگار است و نقض غرض محسوب می‌شود. در جرم مشهود تجرّی و جسارت مرتکب زیادتر و دلایل علیه متهم محکم‌تر است و اختیارات ضابطان نیز بیشتر است. در حالت جرم مشهود مأموران انتظامی در امر تعقیب و تحقیق جرم مستقیماً شرکت و مباشرت داشته و این تکلیف تا مداخلة مقام قضایی صالح ادامه می‌یابد و مدّت آن 24 ساعت است مگر این‌که از طرف مقام قضایی صالح تمدید شود. قانون آیین دادرسی کیفری ایران همانند قوانین آیین دادرسی کیفری سایر کشورهای جهان، در قلمرو جرایم مشهود، برای ضابطان دادگستری اختیارات ویژه‌ای به رسمیّت شناخته است. در واقع، از آنجایی که در جرایم مشهود گردآوری ادلّه و بررسی آنها به مراتب آسانتر از جرایم غیرمشهود است، قانون آیین دادرسی کیفری، رعایت بعضی از قواعد را در مورد آنها ضروری ندانسته است. از این رو، اختیارات مأموران کشف جرم در خصوص حفظ آثار جرم و جلوگیری از فرار متهم در جرایم مشهود بیشتر از سایر جرایم است. به نظر می‌رسد قانونگذار ایران در مورد جرایم مشهود قصد داشته است تا از طریق توسعة حدّ شمول اختیارات مأموران پلیس، حق جامعه را بیشتر مورد صیانت قرار دهد. به همین دلیل روش قانونگذار ایران منطقی به نظر می‌آید، زیرا در عین این‌که با اصل لزوم حمایت حق اجتماع از طریق جلوگیری از محو دلایل و آثار ارتکاب جرم سازگاری دارد، سالب یا محدود کنندة حق افراد نیز نیست.

از نظر قانونگذار ایران، جرم مشهود فقط به جرایمی که بلافاصله پس از وقوع قابل رویت باشند اطلاق نمی‌شود، بلکه جرایم دیگری را نیز در بر می‌گیرد که اصالتاً و ماهیّتاً مشهود نیستند. بنابراین مشهود و غیرمشهود بودن یک جرم فقط به موجب قانون آیین دادرسی کیفری امکان‌پذیر است. از این رو، غالباً تفکیک جرم مشهود از غیرمشهود در آیین دادرسی کیفری که یکی از شعب اصلی علوم جنایی حقوقی است، مطرح است. فایدة تفکیک این دو نوع جرم نیز به آیین دادرسی کیفری باز می‌گردد و به همین دلیل مسائل مربوط به آنها در این علم مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرند.

  و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

تعریف جرم مشهود

مصادیق جرم مشهود در آیین دادرسی

وقتی مردم ضابط می‌شوند

ضابط کیست؟

همه ضابطان خاص

اختیار عمل ضابط در هر دو جرم

وظایف و اختیارات ضابطان

پایان

 

عنوان : جرم مشهود چیست

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 29

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

جرم مشهود چیست

دانلود پاورپوینت جرم مشهود چیست 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا