فیلم و سریال

برای تو – برترین فیلم های آخر زمانی ؛ 15 فیلم درباره نابودی زمین که باید حتما ببینید! (2021)

برای تو – برترین فیلم های آخر زمانی ؛ 15 فیلم درباره نابودی زمین که باید حتما ببینید! (2021)
2 minutes
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/114812194.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک

انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک
انیمیشن آنا و السا 1 و 2 و 3 اثر کریس باک
۹,۵۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/119929561.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار

انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار
انیمیشن باب اسفنجی اسباب بازی اثر کرافس مجار
۱۱,۶۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/111924295.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول

انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول
انیمیشن سگهای نگهبان 16 اثر کیت چاپمن نشر هنر اول
۱۳,۹۹۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/1287684.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی

مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی
مجموعه فیلم آثار عباس کیارستمی
۸۰,۰۰۰
٪۷
۷۴,۴۹۰ تومان

خیالپردازی‌های زیادی درباره پایان دنیا وجود دارد. فیلم های آخر زمانی زیادی نیز درباره این موضوع ساخته شده است. در این مطلب نگاهی به 15 فیلم درباره نابودی زمین خواهیم داشت.

از آنجایی که هر شروعی پایانی دارد، پایان دنیا همیشه برای انسان‌ها سوال برانگیز بوده است. عقاید و اظهار نظرهای مختلفی درباره پایان دنیا وجود دارد. بسیاری عقیده دارند که پس از فتح دنیا توسط شیطان، دنیا پایان می‌یابد. در مقابل برخی نیز بر این باورند که پایان دنیا تنها با ظهور یک منجی که انسان‌ها را از ظلم و ستم می‌رهاند، ممکن است. بسیاری از هنرمندان و نویسندگان در تلاش برای به تصویر کشیدن آخرالزمان دست به خلق آثار خلاقانه زدند. از بهترین آثار با موضوع آخرالزمان می‌توان به نقاشی «روز بزرگ خشم او» اثر جان مارتین، نقاش انگلیسی و نقاشی گمشده «پایان دنیا» اثر فرانسسکو آنلی اشاره کرد.

در صنعت فیلم سازی موضوع آخرالزمان و پایان دنیا موضوع بسیار داغی بوده است. کارگردانان و فیلمنامه نویسان متعددی با داستان‌های خلاقانه و زیرکانه به سراغ ساخت فیلم های آخر زمانی رفته‌اند. از اولین فیلم‌هایی که به پیش بینی پایان دنیا پرداختند، می‌توان به فیلم The End of the World ساخته سال 1916 اشاره کرد. این فیلم دانمارکی توسط آگوست بلوم (August Blom) کارگردانی شده است. در این مطلب قصد داریم 15 فیلم درباره نابودی زمین را معرفی کنیم. به نظر شما بهترین فیلم درمورد پایان دنیا کدام عنوان است؟ با مجله اینترنتی برای تو همراه باشید.

بهترین فیلم های آخر زمانی

در ادامه به بررسی 15 فیلم درمورد پایان دنیا خواهیم پرداخت. با معرفی بهترین فیلمهای پایان جهان همراه ما باشید.

1. فیلم Children of Men – فرزندان انسان

 • سال ساخت: 2006
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.9
 • کارگردان: آلفونسو کوارون (Alfonso Cuarón)
 • بازیگران: کلایو اوون، جولیان مور، مایکل کین، چیویتل اجیوفور

فیلم فرزندان انسان محصول سال 2006 از روی کتابی با همین عنوان اثر پی. دی. جیمز (P. D. James) اقتباس شده است. این فیلم درمورد پایان دنیا که پس از اکران زیاد مورد استقبال تماشاچیان قرار نگرفت، توسط منتقدان بارها و بارها تحسین شد. وبسایت متاکریتیک با بررسی 38 نقد، میانگین نمره این فیلم را 94 از 100 اعلام کرد و آن را لایق تحسین جهانیان خواند و به همین دلیل در فهرست بهترین فیلم های آخر زمانی قرار می‌گیرد. داستان فیلم در سال 2027 اتفاق می‌افتد؛ زمانی که انسان دیگر قادر به تولید نسل نیست و نابودی بشر حتمی به نظر می‌رسد. در این هنگام زنی به طور غیر قابل توضیحی باردار شده است و بسیاری برای پیدا کردن او در تلاش هستند.

2. فیلم 28 Days Later – بیست و هشت روز بعد

فیلم های آخر زمانی

 • سال ساخت: 2002
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.6
 • کارگردان: دنی بویل (Danny Boyle)
 • بازیگران: کیلین مورفی، نائومی هریس، کریستوفر اکلستون و…

فیلم 28 روز بعد نیز از بهترین فیلمهای پایان جهان محسوب می‌شود. داستان این فیلم درمورد پایان دنیا و سقوط جامعه‌ای بر اثر یک ویروس واگیردار است و روی 4 بازمانده تمرکز دارد که سعی دارند با این جهان تازه کنار بیایند. منتقدان کارگردانی بویل، هنرنمایی بازیگران، فیلمنامه، فضا و موسیقی اثر را ستودند. به همین دلیل نیز فیلم 28 روز بعد در فهرست بهترین فیلم های پایان جهان قرار می‌گیرد.

3. فیلم Take Shelter – پناه بگیر

فیلم Take Shelter . فیلم درباره پایان دنیا

 • سال ساخت: 2011
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.4
 • کارگردان: جف نیکولز (Jeff Nichols)
 • بازیگران: مایکل شنون، جسیکا چستین، شیا ویگهام، کتی بیکر
همچنین بخوانید :

فیلم پناه بگیر یک فیلم روانشناختی درام است که از بهترین فیلم های آخرالزمانی محسوب می‌شود. این فیلم درمورد پایان دنیا که موفق شد نظر مثبت بسیاری از منتقدان را جلب کند، نامزد دریافت جوایز زیادی شد. فیلم Take Shelter که در سال 2011 اکران شد درباره مرد جوانی است که تصویرهایی با موضوع آخر دنیا به او الهام می‌شود. این مرد که دچار سرگردانی شده است، نمی‌داند باید خانواده‌اش را از آخر دنیا نجات دهد یا از شر این افکار مزاحم خلاص شود. این عنوان نیز در فهرست بهترین فیلم ها درباره نابودی زمین قرار می‌گیرد.

4. فیلم I Am Legend – من افسانه هستم

فیلم درباره نابودی زمین

 • سال ساخت: 2007
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.2
 • کارگردان: فرانسیس لارنس (Francis Lawrence)
 • بازیگران: ویل اسمیت، آلیس براگا، چارلی تاهان و…

فیلم I Am Legend تا حدودی بر اساس رمانی به همین نام نوشته ریچارد متیسون (Richard Matheson) ساخته شده است. این عنوان از برترین فیلمهای پایان جهان درباره ویروسی است که برای درمان سرطان به وجود آمده بود، اما موجب مرگ اکثریت آدم‌های جهان شده است. داستان این فیلم درباره نابودی زمین و مردی به نام نویل است که در واقع آخرین انسان زنده در شهر نیویورک محسوب می‌شود.

5. فیلم The Road – جاده

فیلم The Road . فیلم سینمایی در مورد پایان دنیا

 • سال ساخت: 2009
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.2
 • کارگردان: جان هیلکات (John Hillcoat)
 • بازیگران: ویگو مورتنسن، کدی اسمیت-مک‌فی، رابرت دووال
همچنین بخوانید :

فیلم جاده ساخته سال 2009 که از روی کتابی به همین نام نوشته نویسنده تحسین شده، کورمک مک کارتی (Cormac McCarthy) اقتباس شده است، از آن دست از فیلم های برتر راجع به پایان دنیا است که زیاد مورد استقبال مردم قرار نگرفت، ولی از سوی منتقدان تحسین شد. وبسایت راتن تومیتوز ضمن تحسین بازی درخشان ویگو مورتنسن و کدی مک فی، نمره 6.94 از 10 را به این فیلم درباره نابودی زمین در ژانردهای درام و علمی تخیلی اعطا کرد. داستان فیلم درباره آینده تاریک بشر است که رو به نابودی و نیستی پیش می‌رود. گیاهان و مواد غذایی از دست رفته‌اند و زمین به پایان خود نزدیک می‌شود. در این میان پدری برای نجات خود و فرزندش تمام تلاشش را به کار می‌بندد.

6. فیلم Melancholia – مالیخولیا

فیلم Melancholia . فیلم با موضوع پایان دنیا

 • سال ساخت: 2011
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 7.2
 • کارگردان: لارس فون تریه (Lars von Trier)
 • بازیگران: کیرستن دانست، شارلوت گنسبور، کیفر ساترلند، شارلوت رمپلینگ
همچنین بخوانید :

فیلم پیچیده مالیخولیا یک فیلم درمورد پایان دنیا با داستانی جالب است. این فیلم در سال 2011 در جشنواره کن به نمایش درآمد و جایزه بهترین بازیگر زن را از آن کیرستن دانست (Kirsten Dunst) کرد. داستان این عنوان از فیلم های سینمایی درباره نابودی زمین از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول مربوط به دختری به نام جاستین است که در شرف ازدواج است. او پس از عروسی دچار افسردگی می‌شود. در همین زمان سیاره‌ای به نام مالیخولیا به سرعت به زمین نزدیک می‌شود و این یعنی پایان دنیا. وبسایت متاکریتیک امتیاز متوسط این فیلم را 80 از 100 عنوان کرد و آن را لایق تحسین جهانی خواند. در نتیجه می‌توانیم فیلم مالیخولیا را بهترین فیلم علمی تخیلی آخرالزمانی نیز بنامیم.

7. فیلم 28 Weeks Later – بیست و هشت هفته بعد

فیلم درمورد پایان دنیا

 • سال ساخت: 2007
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.9
 • کارگردان: خوان کارلوس فرسنادیو (Juan Carlos Fresnadillo)
 • بازیگران: رابرت کارلایل، رز بیرن، جرمی رنر و…

فیلم 28 هفته بعد در ادامه فیلم 28 روز بعد ساخته شد و ادامه حوادث فیلم قبلی را به تصویر می‌کشد. این عنوان از فیلمهای پایان جهان تلاش‌های نیروهای نظامی NATO برای برقراری صلح در منطقه‌ای از لندن را نمایش می‌دهد. یک خواهر و برادر جوان پروتکل‌ها را زیر پا می‌گذارند تا مادرشان را که مبتلا شده پیدا کنند که همین موضوع منجر به حوادثی چالش برانگیز می‌شود. تماشای این عنوان که در فهرست اسامی فیلم های پایان جهان قرار می‌گیرد را از دست ندهید.

8. فیلم Seeking a Friend for the End of the World – جستجوی دوستی برای آخرالزمان

فیلم درباره نابودی زمین

 • سال ساخت: 2012
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.7
 • کارگردان: لورین اسکافاریا (Lorene Scafaria)
 • بازیگران: استیو کارل، کیرا نایتلی، آدام برودی
همچنین بخوانید :

فیلم Seeking a Friend for the End of the World یک فیلم کمدی عاشقانه با موضوع پایان دنیاست که در سال 2012 بر روی پرده سینماها رفت. داستان فیلم زمانی شروع می‌شود که جهانیان متوجه می‌شوند شهاب سنگی عظیم در حال نزدیک شدن به زمین است و دنیا در عرض یک ماه نابود خواهد شد. در این میان دختری به نام پنی تصمیم می‌گیرد قبل از تمام شدن دنیا عشق زندگی خود را پیدا کند. وبسایت متاکریتیک با بررسی 36 نقد به این فیلم درمورد پایان دنیا نمره 55 از 100 را اعطا کرد. تماشای این عنوان از فهرست بهترین فیلم ها در مورد پایان دنیا را از دست ندهید.

9. فیلم This Is the End – این آخرشه

فیلم درمورد پایان دنیا

 • سال ساخت: 2013
 • نمره در آی‌ام‌دی‌دی: 6.6
 • کارگردانان: ست روگن (Seth Rogen) و اوان گلدبرگ (Evan Goldberg)
 • بازیگران: جیمز فرانکو، جونا هیل، ست روگن، جی باروشل
همچنین بخوانید :

فیلم این آخرشه یک فیلم درباره نابودی زمین در ژانر کمدی است که در سال 2013 به روی پرده سینماها رفت. وبسایت راتن تومیتوز بعد از بررسی 224 نقد، اعلام کرد که 84 درصد از آن‌ها مثبت است و در جمع بندی نهایی خود نوشت که این اثر از بهترین فیلم های پایان جهان، «شامل اجراهایی هنجارشکنانه و پر انرژی است که بر روی نقص‌های فیلمنامه پوشش می‌گذارد». داستان فیلم این آخرشه درباره جی باروچل است که برای دیدن دوستش به نیویورک می‌آید. آن‌ها در جشنی شرکت می‌کنند؛ ولی با وقوع اتفاقات وحشتناکی متوجه می‌شوند به آخر دنیا نزدیک هستند. تماشای این عنوان از بهترین فیلم های آخر زمانی کمدی را از دست ندهید.

10. فیلم War of the Worlds – جنگ دنیاها

فیلمهای پایان جهان

 • سال ساخت: 2005
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.5
 • کارگردان: استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg)
 • بازیگران: تام کروز، داکوتا فانینگ، میراندا اتو
همچنین بخوانید :

فیلم جنگ دنیاها که در سال 2005 بر اساس رمانی به همین نام نوشته اچ. جی. ولز (H. G. Wells) ساخته شده است، از آن دست فیلم های آخرالزمانی است که با استقبال خوب تماشاچیان روبرو شد و در مجموع بیش از 591 میلیون دلار فروش کرد. این فیلم علمی تخیلی درباره اخرالزمان و مردی است به نام ری فرریه که از همسرش جدا شده و با دو فرزندش در نیویورک زندگی می‌کند. یک شب زمین شکاف می‌خورد و ماشینی از دل خاک سر بلند می‌کند. ری و فرزندانشان از آنجا فرار و تلاش می‌کنند خود را نجات دهند.

11. فیلم The Crazies – دیوانگان

فیلمهای پایان جهان

 • سال ساخت: 2010
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.5
 • کارگردان: برک آیسنر (Breck Eisner)
 • بازیگران: تیموتی اولفینت، رادا میشل، جو اندرسون و…

فیلم علمی تخیلی و ترسناک The Crazies عنوان بعدی در فهرست فیلم های آخر زمانی است که بازسازی فیلمی به همین نام محصول سال 1973 محسوب می‌شود. داستان این فیلم درمورد پایان دنیا از این قرار است که بعد از یک سقوط عجیب هواپیما، ویروسی کشنده و غیرمعمول وارد شهری زراعی می‌شود. زوج جوانی در این شهر قرنطینه شده‌اند، اما به کمک افرادی دیگر برای بقا می‌جنگند.

12. فیلم The Day After Tomorrow – پس فردا

فیلم های آخر زمانی

 • سال ساخت: 2004
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • کارگردان: رولاند امریش (Roland Emmerich)
 • بازیگران: دنیس کواید، جیک جیلنهال، امی رسوم

فیلم پس فردا ساخته سال 2004 محصولی است مشترک از کشورهای کانادا و آمریکا. این فیلم از فهرست بهترین فیلم هایی که در آن دنیا به اخر میرسد، پس از اکران با فروش خوب 545 میلیون دلار به یک موفقیت تجاری تبدیل شد. هرچند منتقدان نظرات مثبتی راجع به این فیلم نداشتند. راتن تومیتوز در جمع بندی نهایی خود این اثر را «مملو از دیالوگ‌های ناخوشایند» توصیف کرد و به این فیلم نمره 5.59 را اعطا کرد. داستان این عنوان از فیلمهای پایان جهان درباره جک هال یک متخصص هواشناسی است که اتفاقات شومی را برای جهان پیش بینی می‌کند. او پس از آشنایی با یک کارشناس بریتانیایی متوجه می‌شود این اتفاقات در تاریخی زودتر از آنچه او فکر می‌کرد در کمین هستند.

13. فیلم Daybreakers – شکنندگان روز

بهترین فیلم های پایان جهان

 • سال ساخت: 2009
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.4
 • کارگردانان: برادران اسپیریگ (The Spierig Brothers)
 • بازیگران: ایثن هاک، ویلم دفو، کلاودیا کاروان و…

داستان فیلم Daybreakers از برترین فیلمهای پایان جهان، در زمان آینده و در جهانی اتفاق می‌افتد که تحت سلطه خون آشام‌ها درآمده است. داستان حول محور یک سازمان خون آشامی می‌چرخد که قصد دارند انسان‌های باقی مانده را شکار کنند و به دنبال جایگزینی برای خون انسان می‌گردند. دانلود این فیلم درباره نابودی زمین را نیز از دست ندهید.

14. فیلم Knowing – پیشگویی

فیلم Knowing . فیلم هایی در مورد پایان دنیا

 • سال ساخت: 2009
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 6.2
 • کارگردان: الکس پرویاس (Alex Proyas)
 • بازیگران: نیکلاس کیج، رز بایرن، چندلر کانتربری، لارا رابینسون

از دیگر فیلم های آخر زمانی که می‌توان آن را جزء بهترین‌ها طبقه بندی کرد، فیلم پیشگویی محصول سال 2009 است. داستان این فیلم در ابتدا سری به سال 1959 می‌زند؛ جایی که گروهی کودک دبستانی ایده‌های خود برای آینده را بر روی کاغذی نقاشی و آن‌ها را دفن می‌کنند. در میان آن‌ها دختری تنها یک سری اعداد بر روی کاغذ می‌نویسد. این فیلم درمورد پایان دنیا سپس در سال 2009 ادامه می یابد؛ پس از یافتن این کاغذ ارتباط وحشتناکی بین این اعداد و اتفاقات شومی که در انتظار انسان‌هاست می‌یابند. این عنوان نیز از بهترین فیلم های مربوط به نابودی زمین محسوب می‌شود.

15. فیلم 2012

فیلم 2012 . فیلم های آخرالزمانی

 • سال ساخت: 2009
 • نمره در آی‌ام‌دی‌بی: 5.8
 • کارگردان: رولاند امریش
 • بازیگران: جان کیوسک، چویتل اجیوفور، آماندا پیت، دنی گلاور، اولیور پلات

فیلم 2012 که با هزینه هنگفت 200 میلیون دلاری ساخته شده است، فروش بسیار خوبی در گیشه‌های سراسر دنیا داشت و بیش از 769 میلیون دلار فروخت. این عنوان در فهرست بهترین فیلم در مورد نابودی زمین قرار می‌گیرد. بر خلاف استقبال خوب تماشاچیان، این فیلم در جلب نظر منتقدان ناکام ماند و بر اساس گزارش راتن تومیتوز 39 درصد از نقدهای نوشته شده در خصوص این فیلم مثبت بودند. داستان فیلم 2012 درباره پیش بینی معروفی است که بر پایه آن دنیا در سال 2012 پایان می‌یابد.

کلام آخر

در نهایت باید گفت موضوع پایان دنیا موضوع بسیار جذابی است که ظرفیت زیادی برای ساخت فیلم و سایر آثار هنری دارد. روزی نیست که نظریه جدیدی در این رابطه مطرح نشود و همواره پیش بینی‌های مختلفی در حال شکل گرفتن است؛ از حمله فضایی‌ها و خشم طبیعت گرفته تا جهش‌های رادیواکتیو. به همین دلیل نیز فیلمسازهای زیادی این موضوع را دست مایه آثار خود قرار دادند. در این مطلب تلاش کردیم 15 فیلم درباره نابودی زمین و بهترین فیلم های آخر زمانی را معرفی کنیم. به نظر شما بهترین فیلم درمورد پایان دنیا کدام عنوان است؟ در پایان این صفحه و در بخش نظرات به ما بگویید شما کدام یک از فیلمهای پایان جهان را تماشا کرده‌اید.

برای تو – برترین فیلم های آخر زمانی ؛ 15 فیلم درباره نابودی زمین که باید حتما ببینید! (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا