دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت زندگینامه بقراط 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه بقراط 2021

دانلود پاورپوینت زندگینامه بقراط 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت زندگینامه بقراط

 

پاورپوینت زندگینامه بقراط شامل 15 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم انسانی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بقراط نامدارترین پزشک روزگار باستان. در حدود ۴۶۰ پیش از میلاد در جزیره خیوس دیده به جهان گشود و در حدود ۳۷۵ در لاریسا (در ایالت تِسالی ) درگذشت. وی از دودمان آسکلبیادس (اسقلبیاذس ) برخاست، که خاندان محلی قدیمی از پزشکان بود و چندین تن از ایشان هیپوکراتس نام داشتند.

بقراط حکیم که به عنوان پدر علم طب جدید شناخته شده است نخستین کسی بود که پزشکی را از خرافات جدا کرد. بقراط حکیم که در جزیره یونانی توس به دنیا آمد پسر یک طبیب بود. بقراط اعتقاد معاصرین خود را که بر اساس آن بیماری توسط خدایان انتقام جو به وجود می آید رد کرد و به جای آن اعلام کرد که هر بیماری یک علت طبیعی دارد. وی گفت که اگر علت را بیابیم می توانیم آن را درمان کنیم. بقراط حکیم میگفت با مشاهده نشانه های یک بیماری و در نظر گرفتن شدت آن پزشک می تواند چشم انداز این بیماری را برای یک بیمار خاص با مقایسه آن با مراحل طبیعی همان بیماری پیش بینی کند.

بقراط حکیم بر اساس چنین اندیشه های منطقی یک مدرسه طب را بنیان نهاد.

عقیده پزشکی دیگری که وی قبول داشت آن بود که روش درمان یک بیمار ممکن است برای بیمار دیگر موثر نباشد، بقراط اعلام کرد که آنچه برای یک غذاست ممکن است برای دیگری زهر باشد. بقراط همچنین دیگر پزشکان را تشویق می کرد که از درمان های ساده مانند یک رژیم غذایی سالم استراحت زیاد و محیط تمیز استفاده کنند. بقراط حکیم می گفت زمانی که پژشکان نمی توانند بیماری را درمان کنند طبیعت اغلب این کار را می کند. در بیماران رو به مرگ نباید از روشهای ساده درمان استفاده کرد و پیشنهاد کرد که بیماری های بحرانی معالجه های بحرانی هم می خواهد.

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

بقراط کیست؟

پدر علم طب کیست؟

رفتار درمانی بالینی

سوگندنامه بقراط حکیم

پایان

 

عنوان :  زندگینامه بقراط

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 15

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

زندگینامه بقراط

دانلود پاورپوینت زندگینامه بقراط 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا