بررسی بازی

برای تو – بررسی بازی WRC 10 | یک مسابقه رالی هیجان انگیز + تریلر و گیم پلی (2021)

برای تو – بررسی بازی WRC 10 | یک مسابقه رالی هیجان انگیز + تریلر و گیم پلی (2021)[digikala11627939392] [digikala11626713388]

با بازی WRC 10 یک تجربه بسیار جذاب از مسابقه‌های رالی را برای خودتان رقم بزنید. این بازی هیجان راننگی کردن و مسابقه دادن با بهترین‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد. پس با معرفی و بررسی بازی رالی قهرمانی جهان 10 همراه مجله اینترنتی برای تو باشید.

در دنیای گیم یکی از محبوب‌ترین سبک در بین بازی‌ها، بازی‌های ریسینگ هستند. سازندگان بازی‌های ویدئویی در کنار بازی‌های ریسینگ، شبیه ساز رانندگی را نیز در بازار بازی عرضه کرده‌اند. بازی که در این مطلب قصد داریم به آن بپردازیم، یک بازی شبیه ساز رانندگی است که بازی WRC 10 نام دارد. بازی رالی قهرمانی جهان ۱۰ توسط شرکت بازی سازی تحت عنوان کیلوتن ساخته شده است.

لایسنس این بازی در سال 2023 به استودیو کدمسترز سپرده خواهد شد. با این وجود همچنان نام کیلوتن بر روی این بازی است. بازی WRC 10 در شهریور ماه 1400 به انتشار رسید و هواداران زیادی را در بین بازی‌های شبیه ساز ریسینگ به خودش اختصاص داد. این بازی بر روی کنسول‌های ایکس باکس و همچنین پلی استیشن و کامپیوتر قابل اجرا است. در ادامه همراه مجله اینترنتی برای تو باشید تا به بررسی بازی WRC 10 بپردازیم و نکات قابل توجهی از این بازی را به شما عزیزان بگوییم.

آنچه در ادامه می‌خوانید: 

تریلر بازی WRC 10
گیم پلی بازی WRC 10
گرافیک و جلوه های بصری
سخن پایانی
h

تریلر بازی WRC 10

برای آشنایی بیشتر با محیط و چگونگی بازی World Rally Championship نگاهی به تریلر این بازی مهیج داشته باشید.

گیم پلی بازی WRC 10

بازی رالی قهرمانی جهان 10 یکی از بازی‌هایی است که هر گیمر یا هر شخصی که به بازی‌های شبیه ساز ریسینگ علاقه دارد باید لااقل برای یک بار هم که شده این بازی را تجربه کند. نسخه ۱۰ بازی WRC فضایی جذاب را برای بازیکنان درنظر گرفته و هر بازیکنی با ورود به محیط بازی، لذت قابل توجهی از محیط آن خواهد برد.

محیط بازی دارای گرافیک بسیار خوبی است و برای بازیکنان جذاب خواهد بود. گرافیکی که در بازی WRC می‌بینید را نمی‌توانیم در حد بازی‌هایی همچون Forza و حتی Dirt بدانیم. اما این بازی را در مقایسه با نسخه‌های قبلی خودش می‌توانیم بهترین نسخه از این مجموعه نام گذاری کنیم.

بازی WRC 10 / بازی رالی قهرمانی جهان 10

محیط بازی همانند بازی‌های دیگر دارای یک منوی اصلی است که از آن جا می‌توانید به قسمت‌های مختلف بازی بروید. یکی از نکات بسیار مثبت و خوب بازی رالی قهرمانی جهان 10 این است که از تنوع بالایی در بین ماشین‌های موجود در بازی برخوردار است. در بازی‌های شبیه ساز رانندگی، آن هم در پیست، سازندگان باید نکات جزئی و بیشتری را در بازی پیاده سازند تا بازیکنان دقیقا تجربه یک بازی رالی و شبیه ساز را داشته باشند.

یکی از خصوصیات بسیار مهم و کلیدی که یک بازی شبیه ساز رانندگی باید در خود داشته باشد، آرکید بودن المان‌های بازی است. آرکید بودن المان‌ها یعنی چه؟ یعنی زمانی که شما در حال رانندگی هستید، دقیقا مشابه با رانندگی در واقعیت باشد. زمانی که پشت فرمان ماشین می‌نشینید و شروع به حرکت می‌کنید سنگینی ماشین را حس می‌کنید و به موقع دنده عوض خواهید کرد.

شما در واقعیت تمام حواستان به رانندگیتان است چرا که می‌دانید برای مثال در سرعت بالا نباید فرمان ماشین را به سرعت یا در زاویه بیشتری بچرخانید چرا که ماشینتان چپ خواهد شد. در بازی‌های آرکید که در سبک ریسینگ هستند نیز باید چنین حساسیتی را مشاهده کنیم. اگر غیر از این باشد، شما لذت تجربه یک شبیه ساز رانندگی را تجربه نخواهید کرد.

در کنار این مواردی که گفته شد، بازی WRC 10 قسمت‌های مختلفی برای بازی کردن دارد به گونه‌ای که شما در حین بازی سرگرمی بسیار خوبی خواهید داشت. یکی از این قسمت‌های جذاب، بخش Career بازی است. در این بخش بازیکنان وظایف مختلف و حساسی را برعهده خواهند گرفت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

در قسمت کریر بازی، وظایف مختلفی به شما داده خواهد شد و یکی از مهم‌ترین این وظایف، مدیریت است. شما در بخش Career نه تنها باید رانندگی کنید و با افراد مختلف در زمین مسابقه حاضر شوید، باید تیمتان را نیز هدایت و مدیریت کنید. شما با نظارت بر اعمال هم‌تیمی‌ها، نقش بسیار مهم و پر رنگی را در پیشرفت تیمتان ایفا خواهید کرد.

دانلود بازی wrc 10 / بازی رالی قهرمانی جهان 10

شما علاوه بر نظارت، باید مدیریت و زمان بندی خوبی را در کارهای تیمتان پیاده سازید چرا که تمامی این المان‌ها، نکات مهم و ضروری در رابطه با مسابقات و شیوه برگزاری مسابقات رالی هستند. اگر بخواهیم یک نگاه کلی به این بازی داشته باشیم، باید بگوییم که خوشبختانه شرکت سازنده این بازی به خوبی این موارد را در بازی پیاده کرده است.

از بخش کریر که بگذریم، به سراغ یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم بازی‌های شبیه ساز رانندگی می‌رویم. رانندگی در این بازی‌ها بسیار مهم است. تمامی المان‌های بازی بر پایه رانندگی ساخته و طراحی شده‌اند و این قسمت از حساسیت بالاتری نسبت به سایر قسمت‌ها برخوردار است.

رانندگی در بازی رالی قهرمانی جهان 10 خوشبختانه به صورت آرکید ساخته شده و شما پس از رانندگی در این بازی، متوجه این موضوع خواهید شد. در کنار صفحه، یک علامت از سیستم حرکتی ماشین طراحی و قرار داده شده است که در صورت برخورد و یا ضربه خوردن چرخ‌های ماشین، مقدار آسیبی که به آن‌ها وارد شده را به شما نشان دهد.

در صورتی که ضربات زیادی به ماشینتان وارد شود، ناک اوت خواهید شد و باید ماشینتان را تعمیر کنید تا بتوانید دوباره در زمین به مسابقه بپردازید. نکته دیگر در رابطه با بازی‌های شبیه ساز مسابقه‌ای این است که بازیکنان باید در طول بازی دقیقا حس یک رانندگی و مسابقه واقعی را تجربه کنند. در بازی رالی قهرمانی جهان 10 این مورد به صورت نسبتا خوبی دیده می‌شود. هنگامی که شما باید سرعتتان در هنگام پیچیدن را کنترل کنید و همچنین از وارد شدن ضربه قوی به بدنه و چرخ‌های ماشین جلوگیری کنید، تمامی این موارد به جذابیت بازی می‌افزایند.

برخی بازیکنان می‌گویند که تمامی این موارد کار را برای پیروز شدن در مسابقه سخت‌تر خواهند کرد. باید بگوییم که بله دقیقا همین سخت شدن مسابقه باعث زیبایی و هیجان هرچه بیشتر بازی و مسابقات آن خواهند شد. نکته دیگری که در راستای گیم پلی بازی باید تقدیم شما عزیزان کنیم این است که بازی دارای پیست‌های متنوع بسیار خوبی است.

گیم پلی بازی wrc 10 / بازی رالی قهرمانی جهان 10

شما برای بازی کردن می‌توانید در هر محیطی که دلتان می‌خواهد به بازی مشغول شوید و از آن لذت ببرید. محیط‌های کوهستانی، محیط‌های برفی، محیط‌های جنگلی، محیط‌های پیستی، محیط‌های خیابانی و… در بازی طراحی شده‌اند. هرکدام از این پیست‌ها دارای جزئیات خیره کننده‌ای هستند که هر بازیکنی که در این پیست‌ها به مسابقه بپردازد محو طبیعت و محیط آن‌ها خواهد شد.

از پیست‌های بازی که بگذریم، به این مورد می‌رسیم که هر بازی مسابقه‌ای و ماشینی باید ماشین‌های خوبی نیز داشته باشد. بازی‌هایی مانند بازی‌های Need For Speed و… که مسابقه و رقابت ماشین‌های اسپرت و سوپر اسپرت را به نمایش می‌گذارند با بازی‌هایی مانند Dirt و WRC متفاوت است. تفاوت این بازی‌ها با بازی‌هایی مانند Need for Speed در این است که آن‌ها صرفا برای مسابقه ساخته و طراحی شده‌اند اما بازی‌هایی مانند WRC شبیه سازهایی هستند که قصد دارند حس رانندگی و مسابقه را به بازیکنان و مخاطبان انتقال دهند.

از این رو چنین بازی‌هایی باید مکانیزم‌ها و المان‌های بیشتری در بازی و محیط آن پیاده کنند چرا که بازیکنی که به سراغ بازی کردن بازی WRC می‌رود قطعا به رانندگی علاقه‌مند است. ماشین‌هایی که در بازی WRC 10 مشاهده خواهید کرد مخصوص رالی و پیست هستند به همین دلیل شیوه رانندگی با آن‌ها متفاوت‌تر از شیوه رانندگی با ماشین‌ها در سایر بازی‌های مسابقه‌ای است. به همین ترتیب شما در هنگام بازی باید با توجه به این مورد بازی را شروع کنید و با آمادگی در پیست بازی حاضر شوید.

گرافیک و جلوه های بصری

پس از گیم پلی نوبت به گرافیک و جلوه‌های بصری بازی WRC 10 می‌رسد. پس از دانلود بازی WRC 10 و ورود به محیط بازی المان‌های زیادی را مشاهده خواهید کرد که ممکن است پایین بودن گرافیک بازی را به تصویر کشیده باشند. بازی WRC 10 علی‌رغم خوبی‌های بسیار زیادی که دارد، دارای مشکلات متعددی نیز است که از جمله این مشکلات می‌توان به دیر لود شدن برخی از جزئیات بازی و همچنین باگ‌های کوچک اشاره کرد. دیر لود شدن همیشه اتفاق نمی‌افتد و تنها زمانی که در محیط‌هایی مسابقه می‌دهید که دارای جزئیات زیادی هستند شاهد این اتفاق خواهیم بود.

بازی رالی قهرمانی جهان 10

برای مثال هنگامی که در محیط‌های جنگلی بازی با سرعت بالا در حال رقابت هستید، خواهید دید که جزئیاتی همچون سایه درختان و حتی جزئیات داخل جنگل با تاخیر بارگیری می‌شوند. اگر از این موارد صرف نظر کنیم، یک بازی مهیج و با کیفیت را تجربه خواهید کرد. حتی صدا گذاری بازی به گونه‌ای طراحی شده که در هر وضعیتی که دوربین را بر روی ماشین تنظیم کنید شاهد تغییر صدا از آن زاویه خواهید شد.

سخن پایانی

اگر بخواهیم با توجه به تمامی مواردی که در رابطه با جزئیات بازی WRC 10 گفته شد تصمیم بگیریم که این بازی خوب است یا بد، باید بگوییم که بازی رالی قهرمانی جهان 10 یک بازی معمولی شبیه ساز رالی است که ممکن است نتواند نظر خیلی از علاقه‌مندان به این سبک از بازی را جلب خودش کند. بازی جزئیات خوبی را به نمایش گذاشته است اما نتوانسته اساس بازی را ارتقا دهد و بسیاری از مواردی که در بازی مشاهده می‌کنید همانند نسخه قبلی این بازی است.

برآیند این موارد این نتیجه را به ما خواهد داد که این بازی یک بازی شبیه ساز رالی معمولی است که نمی‌توان آن را در کنار بازی‌های سطح بالا قرار داد. اما این بازی می‌تواند تایم خوب و لذت بخشی را برای شما رقم بزند و شما را برای ساعت‌ها سرگرم کند. البته این مورد زمانی اتفاق خواهد افتاد که شما انتظارتان از بازی خیلی بالا نباشد. امیدواریم که از خواندن این مطلب لذت کافی را برده باشید و برای شما کارآمد واقع شده باشد. از این که ما را تا پایان این مطلب همراهی کردید بسیار سپاسگزاریم.

آیا شما به بازی‌های شبیه ساز علاقه دارید؟ آیا بازی رالی قهرمانی جهان 10 را تجربه کرده‌اید؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم مجله اینترنتی برای تو به اشتراک بگذارید.

[digikala81627939467] [digikala71627932594] برای تو | بررسی بازی WRC 10 | یک مسابقه رالی هیجان انگیز + تریلر و گیم پلی (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا