دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع 2021

دانلود پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع 2021

دانلود پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع 2021

لینک دانلود محصول

پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع

 

پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع شامل 28 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

آکروفوبیا ترس شدید از ارتفاع را شرح می دهد که می تواند اضطراب و حملات وحشت را تشدید نماید. برخی منابع معتبر می گویند اکروفوبیا اغلب یکی از متداول ترین فوبیاهاست.

چیز عجیبی نیست که در ارتفاعات زیاد کمی احساس ترس و ناراحتی داشته باشید. برای مثال شاید وقتی از طبقه ی بالای یک آسمان خراش به پایین نگاه کنید احساس عصبی شدن یا سرگیجه پیدا کنید. اما این احساسات باعث حملات وحشت نشده یا کلا مانع شما برای رفتن به جایی بلند نخواهند بود.

اگر مبتلا به ترس از ارتفاع هستید، حتی فکر کردن در مورد یگ برج بلند یا دیدن تصویری از کوه که اطراف آن دره های عمیقی قرار دارد می تواند ترس و اضطراب شما را تحریک کند. این استرس به قدری قوی است که روی زندگی روزانه ی شما اثر بگذارد.

در اینجا می خواهیم کمی بیشتر در مورد اکروفوبیا، علائم، علل، تشخیص و درمان آن صحبت کنیم.

آکروفوبیا چیست؟

 حدود یک سوم افرد می گویند زمانی که در ارتفاع هستند احساس ناراحتی و استرس دارند. اما همه ی این افراد به ترس از ارتفاع مبتلا نیستند. اصطلاح آکروفوبیا اشاره به افرادی دارد که  ترس های دائمی، شدید و آزاردهنده ای نسبت به ارتفاع و شرایط مشابه ان دارند.

این مشکل یکی از فوبیاهای مربوط به محیط و طبیعت است که شامل ترس از رعد و برق و طوفان (آسترافوبیا) یا ترس از آب (آکوافوبیا) می شود.

افرادی که مبتلا به ترس از ارتفاع هستند اغلب از رفتن به شرایطی که ان ها را در این موقعیت قرار می دهد اجتناب می کنند. با این وجود همیشه امکان این کار برای شما وجود نخواهد داشت.

آن ها وقتی مجبورند در ارتفاع قرار گرفته یا این شرایط را پیش بینی می کنند علائم سیستم عصبی فعال خواهد شد، درست مانند زمانی که بدن در حالت اورژانسی قرار گرفته باشد. این برانگیختگی کمک می کند از تهدید فرار کرده یا با ان مبارزه کنند ( این شرایط را واکنش فرار یا مبارزه می نامند )

ان ها ممکن است سرگیجه یا دوران سر( حس حرکت یا چرخیدن)، افزایش ضربان قلب، تنگی نفس، تعریق، اضطراب، لرز، حالت تهوع یا ناراحتی معده را تجربه کنند.

واکنش فرار یا مبارزه می تواند با وضعیت خطر تطابق یابد، زیرا به ما کمک می کند به شرایط خطرناک واکنش نشان دهیم.

اما در افراد مبتلا به ترس از ارتفاع این واکنش می تواند در زمانی که هیچ خطری وجود ندارد فعال شود. برای مثال برخی افراد وقتی به ارتفاع حتی فکر می کنند شدیدا دچار استرس خواهند شد.

در مورد ایجاد ترس از ارتفاع دو نظریه ی اصلی وجود دارد. برخی می گویند ترس ها و فوبیاها ذاتی هستند ( چشم انداز تکاملی) و برخی می گویند یاد گرفته می شوند (چشم انداز رفتاری)

 و …

 

فهرست مطالب

مقدمه

آکروفوبیا چیست؟

آیا ما با ترس از ارتفاع متولد می شویم؟

علائم فوبیاها چه هستند؟

چه چیزی باعث این فوبیا می شود؟

فاکتورهای خطر

آکروفوبیا چگونه تشخیص داده می شود؟

آکروفوبیا چگونه درمان می شود؟

 

عنوان : آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 28

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع

دانلود پاورپوینت آکروفوبیا یا ترس از ارتفاع 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا