دانلود پاورپوینت

دانلود پاورپوینت بررسی معماری حمام قجر 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری حمام قجر 2021

دانلود پاورپوینت بررسی معماری حمام قجر 2021

لینک دانلود محصول

این فایل شامل بررسی معماری حمام قجر واقع در قزوین و یکی از قدیمی ترین حمام های این شهر می باشد این فایل در قالب پاورپوینت و دارای 27 اسلاید قابل ویرایش و مناسب رشته معماری تهیه شده است . این فایل به گونه ای تنظیم شده ؛ که  می توان قالب آن را به دلخواه تغییر داد. از این رو در ادامه ابتدا فهرست مطالب ؛ سپس مختصری از متن ودر پایان پیش نمایشی از اسلایدهای این پاورپوینت قرار داده شده است. برای درک بهتر مطالب نیز از خطوط گرافیکی استفاده شده است.

 

پاورپوینت تحلیل بررسی معماری حمام قجر ، 27 اسلاید، قابل ویرایش، شامل:

تاریخچه
معرفی بخش های مختلف حمام های تاریخی 
موقعیت
دوره بنا 
مساحت حمام قجر
ویژگی حمام حمام قجر

تقسیم بندی حمام 

پوشش سقف حمام قجر

دوره بنا
وجه تسمیه حمام قجر
ورودی حمام 
خصوصیات کالبدی
میان در
سربینه
قسمت های مختلف گرمخانه 
کاربری جدید حمام قجر
بررسی تالار
کاشیکاری
پلان حمام قجر
مقطع
و…

 

مختصری از متن:

یکی از کهن‌ترین و بزرگ‌ترین گرمابه‌های قزوین که به دستورشاه عباس دوم ساخته شده و نخست “حمام شاهی” نام داشته است، حمام قجر قزوین است که  تاریخ بنای آن را “صحت عافیت” گفته‌اند که معادل ۱۰۵۷ است.چرا که در دوره‌ای تاریخی معماران بنا به دلیل ماندگاری تاریخ ساخت، آن را به صورت رمزگونه یا به شعر نوشته و با احتساب عدد ابجد آن، تاریخ ساخت در دل شعر باقی مانده است. این روش باعث می‌شود که شعر در اذهان باقی بماند و اگر زمانی کتیبه‌ی ثبت شده در آن تخریب شود، تاریخ ساخت آن محفوظ است.

حمام قجر در خیابان عبید زاکانی کنار بازارچه و مسجد آقا کبیر قرار دارد و قدیمی‌ترین حمام موجود در قزوین به شمار می‌آید که در سال ۱۰۵۷ هجری قمری به دستور شاه عباس دوم صفوی توسط امیر گونه خان از سرداران و امرای وی ساخته شده است. حمام قجر یادگار دوران صفویه و از بزرگ‌ترین گرمابه‌های شهر قزوین است که چون نگینی زیبا در بین آثار تاریخی شهر می‌درخشد. 

 

عنوان  : پاورپوینت بررسی معماری حمام قجر

فرمت : ppt

تعداد صفحات : 27

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

622

 

دانلود پاورپوینت بررسی معماری حمام قجر 2021

لینک دانلود محصول

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا