سفر و گردشگری

برای تو – خوشمزه ترین غذاهای دنیا ؛ معرفی 20 غذا از لذیذترین غذاهای دنیا (2021)

برای تو – خوشمزه ترین غذاهای دنیا ؛ معرفی 20 غذا از لذیذترین غذاهای دنیا (2021)
2 minutes
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/119128346.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کفش راحتی مردانه مدل PART-SO

کفش راحتی مردانه مدل PART-SO
کفش راحتی مردانه مدل PART-SO
۳۲۰,۰۰۰
٪۶۱
۱۲۴,۰۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/121084705.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کفش راحتی مدل آریا رنگ مشکی

کفش راحتی مدل آریا رنگ مشکی
کفش راحتی مدل آریا رنگ مشکی
۴۵,۰۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/117481026.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کفش مخصوص پیاده روی مردانه کفش سعیدی کد MU110

کفش مخصوص پیاده روی مردانه کفش سعیدی کد MU110
کفش مخصوص پیاده روی مردانه کفش سعیدی کد MU110
۲۲۰,۰۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/8bd9c073c895622b457fca2f80fde0b358c5d6e1_1593867031.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

کفش راحتی مردانه کد 17al

کفش راحتی مردانه کد 17al
کفش راحتی مردانه کد 17al
۴۵,۰۰۰ تومان

خوشمزه ترین غذاهای دنیا در فرهنگ غذایی هر کشور از جاذبه‌های مهم گردشگری به‌شمار می‌‌آید. گردشگران زیادی سالانه برای چشیدن لذیذترین غذاهای دنیا به کشورهای مختلف سفر می‌کنند. اگر به سفر علاقه‌مندید بد نیست که بهترین غذاهای دنیا را بشناسید. در حال حاضر غذا یک صنعت مهم محسوب شده و آشپزهای زیادی درصدد ثبت خوشمزه ترین غذا در جهان هستند.

غذا در زندگی امروز ما جایگاه ویژه‌ای دارد. هر کشور دارای فرهنگ غذایی خاصی بوده که بر اساس موقعیت جغرافیایی و گذشته‌اش به‌وجود آمده است. برخی از کشورها به داشتن خوشمزه ترین غذاهای دنیا شهرت پیدا کرده‌اند. البته باید گفت که لذیذترین غذاهای دنیا به ذائقه و سلیقه افراد بستگی دارد. اگر شما هم به بحث شیرین غذا و شناختن خوشمزه ترین غذا در جهان علاقه‌مندید این مقاله را از دست ندهید. با مجله اینترنتی برای تو همراه باشید تا خوشمزه ترین و بهترین غذاهای دنیا را معرفی کنیم.

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

با شنیدن نام غذا طعم‌ها و مزه‌های مختلف در ذهن ما مرور می‌شوند. معمولا هر کشور یا منطقه‌ای به یک یا دو غذا شهرت دارد که از نظر خودشان خوشمزه ترین غذا در جهان است. در این بخش شما را با 20 مورد از لذیذترین غذاهای دنیا آشنا می‌کنیم.

1. ایتالیا

 •  لازانیا / کاسیو ای په‌په (cacio e pepe)

«لازانیا» یکی از خوشمزه ترین غذاهای ایتالیایی است که شهرت زیادی دارد. امروزه در همه جای دنیا لازانیا با مزه‌های مختلف پخته می‌شود. اما این غذا در ایتالیا شناخته شد و آن را از غذاهای لذیذ دنیا می‌دانند. نوعی لازانیا در این کشور پخته می‌شود که آن را به خوشمزه ترین غذاها با قارچ تبدیل کرده است. این غذا را از ورقه‌های لازانیا، قارچ تفت داده شده با کره و پنیر فراوان می‌پزند.

«کاسیو ای په‌په» یکی از پاستاهای مشهور ایتالیایی به‌شمار می‌آید. همان‌طور که می‌دانید در ایتالیا پاستاهای زیادی طبخ شده که طعم و مزه بی‌نظیری دارند. اما از کاسیو ای په‌په به‌عنوان لذیذترین غذاهای دنیا یاد می‌شود. این پاستا از ماکارونی، کره، فلفل سیاه و پنیر تشکیل شده است.

2. گرجستان

 •  خاچاپوری (khachapuri)

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

یکی از بهترین غذاهای دنیا «خاچاپوری» یا «نان پنیری» نام دارد. نان پنیری از غذاهای سنتی کشور گرجستان بوده که گردشگران زیادی در سفر به این کشور آوازه آن را در دنیا پخش کرده‌اند. خاچاپوری از خمیر نان پف کرده به همراه پنیر و تخم مرغ درست می‌شود.

3. مصر

 •  کوشاری

لذیذترین غذاهای دنیا

«کوشاری» غذای ملی مصر محسوب می‌شود. این غذای پرطرفدار از ترکیب پاستا، عدس و برنج درست شده که همراه آن سس مخصوصی متشکل از پیاز داغ، گوجه، نخود، سیر و سرکه سرو می‌شود. عده زیادی کوشاری را از خوشمزه ترین غذاهای دنیا دانسته و معتقدند این غذای ملی مصر مزه منحصربه‌فردی دارد.

4. کانادا

 •  پوتینه (Poutine)

خوشمزه ترین غذاها با سیب زمینی

«پوتینه» یکی از خوشمزه ترین غذاها با سیب زمینی است که در کانادا محبوبیت زیادی دارد. شاید از نظر ما این غذا به رسمیت شناخته نشود اما اهالی این کشور آن را خوشمزه ترین غذا در جهان می‌دانند. سیب‌زمینی را درشت خرد کرده و در روغن فراوان سرخ می‌کنند. سپس گوشت‌های تکه شده به همراه پنیرهای متنوع را روی آن ریخته و با سس مخصوصی سرو می‌شود.

5. سوئیس

 •  راکلت

بهترین غذاهای دنیا

«راکلت» از غذاهای سنتی سوئیس بوده که باید آن را از بهترین غذاهای دنیا دانست. راکلت از پنیر ذوب شده، سیب‌زمینی بخارپز، ترشی پیاز و نوع مخصوصی از خیارشور تشکیل می‌شود. در کنار آن متناسب با ذائقه هر فرد مواردی همچون زیتون، ژامبون و هرچیز دیگری اضافه می‌کنند. مردم سوئیس راکلت را از لذیذترین غذاهای دنیا می‌دانند.

6. استرالیا

 •  ماهی باراموندی (barramundi)

خوشمزه ترین غذاهای دریایی

«ماهی باراموندی» از خوشمزه ترین غذاهای دریایی به‌شمار می‌آید. همه رستوران‌ها و دکه‌های خیابانی استرالیا این غذای پرطرفدار را سرو کرده و از آن با عنوان یکی از غذاهای خوشمزه جهان یاد می‌کنند. این غذا به صورت سرخ‌شده یا کبابی طبخ شده و لیموی تازه به همراه کره آن را لذیذتر خواهد کرد.

7. آمریکا

 •  مرغ سرخ‌شده / چیزبرگر

خوشمزه ترین غذاها با مرغ

«مرغ سرخ‌شده» یکی از خوشمزه ترین غذاها با مرغ است که در آمریکا طرفداران زیادی دارد. مرغ را با ادویه و سس‌های مختلف مزه‌دار کرده و سپس همراه با سیب‌زمینی سرخ می‌کنند. در ظاهر غذای ساده‌ای به‌نظر آمده، اما یکی از پرطرفدارترین غذاهای دنیا به‌شمار می‌آید.

«چیزبرگر» یکی‌دیگر از خوشمزه ترین غذاهای فست فودی آمریکا است. البته این غذا را در اکثر کشورهای دنیا می‌شناسند. اما در آمریکا طرفداران زیادی داشته و فروش بالایی دارد. همبرگر اصالتا آلمانی بوده و نام آن از شهر هامبورگ گرفته شده است. اما همبرگر امروزی با این حجم از پنیر و چربی نشانی از آمریکا بوده و خوشمزه ترین غذا در جهان شناخته می‌شود.

8. ژاپن

 •  رامن (ramen)

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

ژاپنی‌ها «رامن» را یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا می‌دانند. این غذا با نام «سوپ رشته‌ای» هم شهرت دارد. رامن را می‎‌توان با ماهی، قارچ، سویا، جلبک دریایی، تخم‌مرغ آب‌پز، دانه کنجد و پیازچه پخت. محبوب‌ترین نوع رامن در ژاپن با گوشت خوک پخته شده که بسیار پرطرفدار است.

9. اندونزی

 • برنج سرخ شده / ساتای (satay)

بهترین غذاهای دنیا

«برنج سرخ‌شده» امروزه یکی از بهترین غذاهای دنیا شناخته می‌شود. در هر کجای جهان آن را متناسب با ذائقه خود طبخ می‌کنند. اما اصالت این غذا به اندونزی برگشته و با برنج، سبزیجات، تخم‌مرغ، مرغ، گوشت یا میگو و پیاز طبخ می‌شود. برنج سرخ‌شده ظاهر چشم‌نوازی داشته و با رنگ و لعاب زیبا در لیست لذیذترین غذاهای دنیا جای گرفته است.

یکی دیگر از غذاهای مشهور اندونزی «ساتای» نام دارد. این غذا به جوجه کباب ایرانی شبیه است با این تفاوت که سس مخصوصی بر پایه بادام‌زمینی، تکه‌های گوشت و مرغ را مزه‌دار می‌کند. عده زیادی ساتای غذای ملی اندونزی را از خوشمزه ترین غذاهای دنیا می‌دانند.

10. ایران

 •  قورمه سبزی

بهترین غذاهای دنیا و ایران

اگر کشور ما ایران هم مانند خیلی از کشورها توریست‌پذیر بود، بدون شک قورمه‌سبزی به‌عنوان یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا معرفی می‌شد. با این حال عده زیادی در دنیا قورمه‌سبزی را می‌شناسند و این غذا توسط سرآشپزهای زیادی تایید شده است.

11. کره

 •  کباب دنده

خوشمزه ترین غذاهای کره ای

کره از آن دسته از کشورهایی است که چندین غذای مشهور دارد. «کباب دنده» را باید یکی از خوشمزه ترین غذاهای کره ای دانست. کباب دنده از دنده‌های کوچک گاو درست می‌شود که آن را سرخ کرده و یا باربیکیو می‌کنند. کباب دنده خوشمزه ترین غذا در جهان با سس مخصوصی که از سیر، شکر، سس سویا و ترشی درست شده، سرو می‌شود.

12. فرانسه

 • کروسان / گوشت گاو

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

«کروسان» یکی از بهترین غذاهای معروف دنیا است. اصالت این خوراکی جذاب به فرانسه و شهر خاطره‌انگیز پاریس برمی‌گردد. شاید عده زیادی کروسان را غذا ندانند. این خمیر خوش‌فرم در کشورهای زیادی به‌عنوان شیرینی به‌فروش می‌رسد. اما خود فرانسوی‌ها از این نان برای صبحانه و یا عصرانه استفاده می‌کنند. کروسان فرانسوی امروزه یکی از بهترین غذاهای دنیا شناخته شده و طرفداران زیادی دارد.

دیگر غذای مشهور فرانسه «گوشت گاو» است که غذای کلاسیک این منطقه به‌شمار می‌رود. برای طبخ این غذا باید گوشت گاو را در شراب قرمز به همراه پیاز، هویج و قارچ بگذارند تا به آرامی پخته شود.

13. هند

 •  بیریانی

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

تنوع غذایی در کشور هند بسیار زیاد است. نقطه اشتراک همه غذاهای این کشور ادویه‌جات فراوان و تندی غذاهای آن است. «بیریانی» از غذاهای مشهور هندی بوده که در مراسمات مذهبی پخته می‌شد. امروزه این غذا را از بهترین غذاهای دنیا می‌دانند. به‌شرط این‌که طرفدار ادویه به‌خصوص فلفل باشید. چون بیریانی از برنج به همراه ادویه‌های متنوع و مرغ یا گوشت تشکیل شده است.

14. مکزیک

 •  تاکو

لذیذترین غذاهای دنیا

«تاکو» یک نوع ساندویچ مشهور مکزیکی است که امروزه در کشورهای مختلف با مواد میانی متفاوتی سرو می‌شود. تاکو مکزیکی با گوشت قرمز و یا مرغ پر می‌شد و از پیاز سفید، سبزی و نوعی سالسا به‌عنوان چاشنی استفاده می‌کردند.

15. ترکیه

 • کباب ترکی / آدنا کباب

خوشمزه ترین غذاهای دنیا

با شنیدن اسم ترکیه ناخودآگاه به یاد یکی از خوشمزه ترین غذاهای دنیا یعنی «کباب ترکی» می‌افتیم. در گذشته سربازان گوشت شکار شده را روی آتش می‌پختند و غذایی به اسم کباب در ترکیه از آن دوران رسمیت پیدا کرد. دونر کباب، آدانا کباب و کباب ترکی در لیست لذیذترین غذاهای دنیا قرار گرفته‌اند که ریشه آن‌ها به ترکیه برمی‌گردد.

16. بلژیک

 • صدف سرخ‌شده

صدف سرخ‌شده

«صدف سرخ‌شده» یکی از غذاهای محبوب بلژیک است. بلژیکی‌ها صدف سرخ‌شده به همراه سیب‌زمینی را خوشمزه ترین غذا در جهان می‌دانند. آن‌ها صدف را در سس‌های مختلف و عصاره گوشت بخارپز کرده و همراه با جعفری، پیاز و کره سرو می‌کنند.

17. تایلند

 • سام تام

خوشمزه ترین غذاهای گیاهی تایلندی

«سام تام» یکی از خوشمزه ترین غذاهای گیاهی تایلندی محسوب می‌شود. این غذا در اصل نوعی سالاد است که از لوبیاسبز، فلفل، سیر، پاپایای و گوجه گیلاسی تشکیل می‌شود. پاپایای نوعی انبه هندی است که به این سالاد پرطرفدار تایلندی عطر و طعم بی‌نظیری می‌دهد.

18. اوکراین

 • سوپ بُرش (borscht)

معروف‌ترین غذا

«سوپ بُرش» معروف‌ترین غذا در اوکراین است که طرفداران زیادی دارد. این سوپ با لبو، گوشت و سیر درست می‌شود که رنگ قرمز آن به دلیل داشتن لبو باعث شده تا با یکی از لذیذترین غذاهای دنیا روبه‌رو شوید.

19. اسپانیا

 • پاتاس براواس

بهترین غذاهای دنیا

«پاتاس براواس» یکی از بهترین غذاهای دنیا است که در اسپانیا شهرت زیادی دارد. سیب‌زمینی درشت خرد شده را می‌پزند و با درجه حرارت بالا روی آن را طلایی می‌کنند. این غذا با سس مخصوصی متشکل از تخم‌مرغ و روغن زیتون سرو می‌شود.

20. آلمان

 • رولادن (rouladen)

معروف‌ترین غذاهای آلمان

«رولادن» یکی از معروف‌ترین غذاهای آلمان است. این غذای گوشتی به شکل رولت بوده و با پوره سیب‌زمینی، سس مخصوصی از شیره گوشت و همراه با سبزیجات مختلف سرو می‌شود. آلمانی‌ها رولادن را از لذیذترین غذاهای دنیا می‌دانند.

جمع بندی

در طول تاریخ هر کجا که نشانی از زندگی انسانی دیده شد، فرهنگ غذایی متنوعی شکل گرفت. لیست خوشمزه ترین غذاهای دنیا براساس ذائقه و سلیقه افراد متفاوت خواهد بود. ما در این مقاله تلاش کردیم تا لذیذترین و بهترین غذاهای دنیا را معرفی کنیم. به نظر شما خوشمزه ترین غذا در جهان چیست؟

quality,q 90

چراغ قوه مدل e6991

۲۶,۰۰۰
٪۱۵
۲۲,۰۰۰ تومان
quality,q 90

کوله پشتی شیائومی مدل Urban Leisure

۲۲۵,۰۰۰
٪۱۶
۱۸۹,۰۰۰ تومان
quality,q 90

چاقو مدل Original

۸,۶۰۰
٪۳
۸,۳۴۰ تومان
برای تو – خوشمزه ترین غذاهای دنیا ؛ معرفی 20 غذا از لذیذترین غذاهای دنیا (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا