رژیم های لاغری

برای تو – ریزش مو در دوران رژیم (2021)

برای تو – ریزش مو در دوران رژیم (2021)

یکی از مشکلات رایجی که در زمان رژیم غذایی اتفاق می‌افتد، ریزش مو است. ریزش مو در دوران رژیم غذایی یکی از نگرانی‌هایی است که برخی افراد بدون آگاهی را از ادامه رژیم منصرف می‌کند.

بدن انسان نیازمند دریافت مواد غذایی مختلف جهت تامین ویتامین‌ها و مواد مغذی است. در شرایطی که فرد به‌دلیل گرفتن رژیم غذایی اشتباه یا بدون مکمل دچار ریزش مو شود، به مرور حجم زیادی از موها را از دست خواهد داد؛ پس بدیهی است که اگر قصد دارید تناسب اندام خوبی داشته باشید، باید در درجه اول سلامتی و زیبایی‌تان را حفظ کنید.

ارتباط رژیم لاغری و ریزش مو چیست؟

نوع تغذیه ما یکی از اثرگذارترین عوامل در سلامت جسم و روح‌مان است. رژیم غذایی معمولا با هدف بهبود سطح سلامت افراد و تناسب اندام گرفته می‌شود. اما رویدادهایی مثل ریزش مو در رژیم غذایی بسیار ناخوش آیند است. معمولا این اتفاق در شوک اولیه رژیم یا عدم رعایت رژیم غذایی اصولی ایجاد می‌شود. زمانی که به مدت طولانی مواد غذایی گوناگونی دریافت کرده‌اید، بدن به میزان زیاد ویتامین، چربی، کربوهیدرات و مواد مغذی را دریافت کرده است؛ اما با شروع رژیم غذایی با کالری پایین یا غیراصولی، شوک سنگینی به بدن داده می‌شود.

در این شرایط بدن براساس کدهای ژنتیکی که از ابتدای خلقت در خود داشته است، احساس قحطی می‌کند و برای حفظ بقا، تمام کالری‌های دریافتی را برای تامین انرژی و مواد مغذی موردنیاز مغز، کلیه، گوارش و قلب اختصاص می‌دهد.

همین موضوع نشان می‌دهد که هیچ ماده مغذی به پوست و مو رسانده نمی‌شود و ریزش مو در دوران رژیم غذایی آغاز می‌گردد. از سوی دیگر، در رژیم‌های غذایی مثل رژیم غذایی مونو یا تک خوری یا رژیم شیر که نیازهای بدن طبق اصول گفته شده در مقاله با هرم غذایی و اصول تغذیه صحیح آشنا شوید! تامین نمی‌شود، فرد شاهد ریزش مو خواهد بود.

نرسیدن انرژی موردنیاز به بدن و کمبود ویتامین‌ها و مواد مغذی مثل آهن، منیزیم و روی موجب بروز مشکل در رژیم لاغری و ریزش مو می‌شود.

ریزش مو در دوران رژیم

چگونه از ریزش مو در رژیم غذایی پیشگیری کنید؟

تا این‌جا دانستید که با شروع یک رژیم لاغری و ریزش مو، چه آسیبی در بدن ایجاد شده است و ریزش مو هشداری برای این موضوع است. در این بخش قصد داریم به جزییات مهم در خصوص راه‌های پیشگیری از ریزش مو در دوران رژیم غذایی بپردازیم.

۱- رژیم غذایی اصولی بگیرید!

یکی از مهم‌ترین موضوعاتی که باید بپذیرید، این است که بدن شما طی مدت زمانی نسبتا طولانی دچار اضافه وزن شده است. پس بدیهی است که نباید انتظار داشته باشید که یک شبه به اندام دل‌خواه برسید. با پذیرش این موضوع می‌توانید سراغ رژیم‌های غذایی اصولی بروید و از کالری شمار زیره کمک بگیرید.

معمولا در یک رژیم غذایی اصولی، به میزان کافی از پروتئین، ویتامین، کربوهیدرات، غلات، چربی و مواد غذایی موردنیاز برای سلامت مو وجود دارد؛ پس جای هیچ نگرانی نیست!

۲- مکمل‌ها را فراموش نکنید!

استفاده از مکمل‌ها در طول رژیم غذایی ضروری است. با مصرف این مکمل‌ها می‌توانید نیاز بدن‌تان به استفاده از خوراکی‌های مختلف را تامین کنید و بدون دریافت کالری اضافی، ویتامین‌های لازم را به بدن‌تان برسانید.

ریزش مو در دوره رژیم غذایی معمولا بعد از شروع مصرف مکمل‌های تغذیه‌ای مثل بیوتین، ویتامین ب، کلسیم، روی، آهن و امگا ۳ بهبود می‌یابد.

۳- تغذیه هوشمندانه داشته باشید!

شاید با کمی دقت به کالری خوراکی‌ها، متوجه اشتباهات تغذیه‌ای‌تان بشوید. مثلا خوردن یک کیک ساده کالری برابر با یک بشقاب برنج دارد! برنجی که می‌تواند ویتامین ب بدن شما را تامین کند و حافظ سلامت پوست و مو باشد؛ پس، سعی کنید با تحقیق در این حوزه هوشمندانه‌تر عمل کنید.

مصرف جوانه‌ها و نان‌های سبوس‌ دار می‌تواند مانع بزرگی برای ریزش مو در دوران رژیم غذایی باشد. افزایش مصرف پروتئین می‌تواند کلید پیروزی در رژیم غذایی‌تان باشد. افزایش مصرف لبنیات و حبوبات جهت تامین ویتامین D بدن که عامل مهمی برای عدم ریزش مو در دوران رژیم غذایی است، نقش مهمی در موفقیت رژیم غذایی‌تان دارد؛ پس سعی کنید با همین راه‌کارها مانع از ریزش موها شوید و رژیم غذایی‌تان را، تا رسیدن به هدف ادامه دهید.

سخن آخر

یادتان باشد که رژیم غذایی سالم باید تمام نیازهای بدن شما را پاسخگو باشد. استفاده از رژیم‌های غذایی به همراه مکمل‌ها و افزایش آگاهی در خصوص اطلاع از راه‌کارهای کاهش عوارض شروع رژیم می‌تواند به شما کمک کند تا سبک زندگی سالمی داشته باشید.

برای تو – ریزش مو در دوران رژیم (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا