خانه داری

برای تو – طرز تهیه کره بادام زمینی در خانه؛ آموزش تصویری در ۸ گام ساده (2021)

برای تو – طرز تهیه کره بادام زمینی در خانه؛ آموزش تصویری در ۸ گام ساده (2021)
2 minutes
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/1c9612eb2b49e9e9571771bdaccd6a0cebc2c56f_1619272240.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

سرویس پخت و پز 7 پارچه آرک مدل s200

سرویس پخت و پز 7 پارچه آرک مدل s200
سرویس پخت و پز 7 پارچه آرک مدل s200
۱,۱۵۰,۰۰۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2697728.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

قهوه جوش اسپرسو ساز دستی مدل 3 Cup

قهوه جوش اسپرسو ساز دستی مدل 3 Cup
قهوه جوش اسپرسو ساز دستی مدل 3 Cup
۱۵.۱میلیونتومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/2727705.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

قهوه جوش و اسپرسو ساز دستی مدل 6 Cup

قهوه جوش و اسپرسو ساز دستی مدل 6 Cup
قهوه جوش و اسپرسو ساز دستی مدل 6 Cup
۱۰۷,۰۵۰ تومان
quality,q 90
https://dkstatics-public.digikala.com/digikala-products/3343226.jpg?x-oss-process=image/resize,m_lfit,h_600,w_600/quality,q_90

سرویس 64 پارچه لیمون مدل پلاسکو

سرویس 64 پارچه لیمون مدل پلاسکو
سرویس 64 پارچه لیمون مدل پلاسکو
۱۳۰,۹۰۰ تومان

شاید مصرف کره بادام زمینی در گذشته در کشور ما چندان رواج نداشته است؛ اما استفاده گسترده از کره بادام زمینی در رژیم غذایی غربی و نتیجه پژوهش‌ها درباره خواص کره بادام زمینی مصرف آن را در سال‌های اخیر در کشورمان افزایش داده است. تهیه کره بادام زمینی در خانه بسیار آسان است و به انرژی چندانی نیاز ندارد. بیشتر وسایل موردنیاز برای تهیه کره بادام زمینی را می‌توان در بسیاری از خانه‌ها پیدا کرد. در ادامه، با طرز تهیه کره بادام زمینی تصویری آشنا شوید.

برای تهیه کره بادام زمینی باید پردازشی روی بادام زمینی انجام شود. شاید ظاهر کره بادام زمینی در ابتدا در غذاسازتان جالب به نظر نیاید؛ اما در انتها کره بادام زمینی خوش‌مزه و باکیفیتی خواهید داشت. البته باید انتظارتان از کره بادام زمینی خانگی‌ بجا باشد. شاید کره بادام زمینی خوبی در خانه درست کنید؛ اما معمولا بافت کره‌تان به نرمی محصولات تجاری نمی‌شود. با این‌ حال، با درست‌کردن کره بادام زمینی در خانه می‌توانید از سلامت آن خاطرجمع باشید.

مواد لازم برای تهیه کره بادام زمینی در خانه

طرز تهیه کره بادام زمینی - برای تهیه کره بادام زمینی باید بر روی بادام زمینی تغییراتی ایجاد بشود.

طرز تهیه کره بادام زمینی

۱. برشته‌، رُست‌کردن یا بودادن بادام زمینی (اختیاری)

طرز تهیه کره بادام زمینی - ابتدا باید بادام زمینی را در فر برشته کرد.

ابتدا فر را به دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت (در حدود ۱۷۶ درجه سانتی‌گراد) برسانید. روی یک سینی فر، کاغذ آشپزی قرار دهید و بادام زمینی‌ را روی آن بریزید. بادام زمینی را تقریبا ۱۰ دقیقه در فر برشته کنید تا رنگ آن به قهوه‌ای مایل به طلایی دربیاید و کمی روغن از آن خارج شود.

۲. خردکردن بادام زمینی

طرز تهیه کره بادام زمینی - در مرحله دوم باید بادام زمینی را کمی خرد کرد.

بادام زمینی را در غذاساز بریزید. چند بار کوتاه با کمک غذاساز بادام زمینی را خرد کنید. اگر می‌خواهید کره بادام زمینی شما محتوی تکه‌های بادام زمینی باشد، نصف فنجان از بادام زمینی خردشده را نگه دارید و در انتها به کره بادام زمینی بیفزایید.

۳. له‌کردن بادام زمینی تا رسیدن به بافتی شبیه به شن

طرز تهیه کره بادام زمینی - در مرحله سوم باید بادام زمینی در غذاساز به بافتی شبیه به شن برسد.

بادام زمینی را ۱ دقیقه با غذاساز یک‌دست کنید. بعد از این مدت، غذاساز را خاموش کنید و‌ تکه‌های بادام‌زمینی درشت و له‌شده را با کف‌گیر به پایین پارچ منتقل کنید.

۴. له‌کردن بادام زمینی تا رسیدن به بافت توده‌ای

طرز تهیه کره بادام زمینی - در مرحله چهارم باید بادام زمینی در غذاساز به بافتی تود‌ه‌ای برسد.

سپس، مجدد بادام زمینی را ۱ دقیقه با غذاساز یک‌دست کنید. بعد از این مدت، غذاساز را خاموش کنید و‌ تکه‌های بادام‌زمینی درشت و له‌شده را با کف‌گیر به پایین پارچ منتقل کنید.

۵. له‌کردن بادام زمینی تا رسیدن به بافت یک‌دست

طرز تهیه کره بادام زمینی - در انتهای آماده‌سازی کره بادام زمینی در غذاساز باید بافتی خامه‌ای ایجاد بشود.

بعد، دوباره بادام زمینی را ۱ دقیقه با غذاساز یک‌دست کنید. بعد از این مدت، غذاساز را خاموش کنید و‌ تکه‌های له‌شده را با کف‌گیر به پایین پارچ منتقل کنید.

۶. افزودن نمک، روغن، عسل یا سایر افزودنی‌ها به کره بادام زمینی

اضافه کردن نمک در مراحل تهیه کره بادام زمینی

۷. ترکیب مواد در غذاساز

طرز تهیه کره بادام زمینی - مرحله هفتم

به‌مدت ۱ تا ۲ دقیقه دیگر آنها را در غذاساز مخلوط کنید تا همگن شوند. شاید کره بادام زمینی خانگی‌تان به بافت محصولات تجاری نرسد؛ ولی می‌توانید آن را به‌راحتی روی نان بمالید. طعم کره بادام زمینی را امتحان کنید. درصورت تمایل به آن نمک، عسل یا مقدار بیشتری از افزودنی‌ها را اضافه کنید.

۸. انتقال کره بادام زمینی به یک ظرف دردار

طرز تهیه کره بادام زمینی - کره بادام زمینی را به ظرفی دردار منتقل کرده و تا چند هفته در یخچال نگهداری بکنید.

کره بادام زمینی را به ظرفی دردار منتقل کنید و تا چند هفته در یخچال نگهداری و مصرف کنید. می‌توانید کره بادام زمینی را بلافاصله پس از آماده‌شدن نیز مصرف کنید.

نکات مهم در تهیه کره بادام زمینی

  • برای تهیه کره بادام زمینیِ خوب کیفیت غذاساز (بلندر) بسیار مهم است.‌ کیفیت غذاساز تأثیر چشمگیری در کیفیت کره بادام زمینی دارد.
  • معمولا کره بادام زمینی خانگی بافت نسبتا سفتی دارد. برای نرم‌ترشدن بافت آن می‌توانید مقداری روغن بادام زمینی یا سایر روغن‌ها را به کره‌تان بیفزایید تا بافت نهایی خامه‌ای‌تر بشود.
  • برشته‌کردن یا بودادن بادام زمینی قبل از شروع فرایند روغن موجود در بادام زمینی را گرم می‌کند که در نتیجه، انجام مراحل راحت‌تر می‌شود. با برشته‌کردن بادام زمینی، کره‌تان نرم‌تر می‌شود و طعم قوی‌تری پیدا بکند. این تکنیک در تهیه کره سایر مغزها مانند کره بادام، کره پسته و … نیز مؤثر است.
  • افزودن کمی نمک طعم بهتری به کره بادام زمینی می‌دهد. همچنین، اگر از طرفداران طعم شیرین هستید، می‌توانید کمی عسل یا سایر شیرین‌کننده‌ها را به کره‌تان بیفزایید. شاید در این میان کمی خلاقیت و افزودن ادویه‌جاتی مانند دارچین یا شکلات صبحانه و… نیز بر جذابیت محصول نهایی‌تان بیفزاید.

سخن پایانی

امروزه مصرف کره بادام زمینی در کشورمان رو به افزایش است. درست‌کردن کره بادام زمینی کار آسانی است و به تجهیزات چندانی نیاز ندارد. درست‌کردن کره بادام زمینی در خانه باعث می‌شود از سلامت آن اطمینان داشته باشید. شاید کره بادام زمینی خانگی‌تان بافت محصولات تجاری را نداشته باشد؛ اما همچنان کره بادام زمینی خوبی محسوب می‌شود.

شما کره بادام زمینی دوست دارید؟ تابه‌حال خودتان آن را در خانه تهیه کرده‌اید؟ چقدر از نتیجه راضی بوده‌اید؟ خوب است از ترفندهای کار برای ما بگویید.

quality,q 60

تلویزیون ال ای دی هوشمند جی پلاس مدل GTV-50LU722S سایز 50 اینچ

۲۲.۵ ۲۲,۵۰۰,۰۰۰
۶٪
۲۱,۱۹۹,۰۰۰ تومان
۲۱.۲۰میلیون تومان
quality,q 90

اسپرسو ساز تکنو مدل Te-817

۱,۱۹۰,۰۰۰ تومان
quality,q 90

اسپرسو ساز دلونگی مدل EC685

۱۹.۱میلیونتومان
quality,q 90

قهوه ساز دلونگی مدل ec685

۴,۶۷۵,۰۰۰ تومان
quality,q 90

قهوه ساز فلاویا مدل FL-200

۶۸.۴میلیونتومان
برای تو - طرز تهیه کره بادام زمینی در خانه؛ آموزش تصویری در ۸ گام ساده (2021)

لینک مطلب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا